Dethleffs rozšiřuje své řady a přináší svůj první vůz v kompaktní třídě. Kempingový minivan Globevan na bázi Fordu Transit Custom má být vhodný nejen ke kempování, ale stejně dobře se má osvědčit i v každodenním životě. Nabízí až šest míst k sezení a díky výklopné pop-top střeše i čtyři místa na spaní. Jeho dvě verze, Camp One a Camp Two se dočkají uvedení na trh v dubnu.

Dethleffs Globevan

Společnost z Allgäu není ve třídě malých obytných automobilů žádným nováčkem, i když pod vlastní značkou nemá na trhu žádného svého zástupce. Dethleffs totiž vyvíjí a v mateřském závodě v Isny tak vyrábí minivany pro Pössl a Crosscamp. O tom, že do kompaktní třídy udělal první krok s modelem Globevan eHybrid již v roce 2019 jsme informovali zde.

Dethleffs Globevan

Nyní Dethleffs spoléhá na základny Ford Transit Custom se standardním, 2,0-litrovým naftovým motorem o výkonu 130 k (96 kW). Nový Globevan je dostupný ve dvou modelech, Globevan Camp One v bílém a Camp Two ve stříbrném barevném provedení. V obou případech jsou standardní výbavou otočná komfortní sedadla pro řidiče a spolujezdce, lavice vedená v hliníkových kolejích s možností posunutí a sklopení do lůžkové úpravy.

Dethleffs Globevan

V Globevanu mohou přespat čtyři lidé. Dvoumístná lavice v lůžkové pozici spolu s bočním čalouněným boxem odkládací skříňky vytvářejí 1,40 metru širokou postel. Pro větší pohodlí je k dispozici vrchní matrace s délkou postele více než 2 metry. Ve standardní pop-top střeše je k dispozici další místo na spaní na odpružených lamelách a talířových pružinách o šířce 1,20 metru. Prostor ve vysunuté střeše osvětlují dvě lampy s USB připojením.

Dethleffs Globevan

Výškově nastavitelný třínohý stolek s možností venkovního použití a vyjímatelné úložné boxy jen zvyšují univerzálnost modulárního řešení interiéru. Flexibilní čalouněné boxy podél stěny za řidičem poslouží i jako příjemné dodatečné místo k sezení. Napevno instalovaná boční skříňka v zadní části pojme kromě výsuvného vařiče navíc plynovou láhev a 16-litrovou nádobu na vodu. Na zadním konci odkládací skříňky se nachází konektor, ke kterému lze připojit, když jsou dveře zavazadlového prostoru otevřeny, standardní venkovní sprchu.

Dethleffs Globevan (2022)

Výrobce: Dethleffs
Modelová řada: Globevan
Základ : Ford Transit Custom, pohon předních kol, od 96 kW/130 k
Celková hmotnost : 3,2 tuny
Délka x šířka x výška : 4,97 x 1,99 x 2,08 m
Doporučený počet osob: 2-4

Dethleffs Globevan

Základní vůz Ford Transit Custom je standardně dodáván s asistentem nouzového brzdění, ESP, asistentem bočního větru, couvací kamerou, tažným zařízením a asistentem rozjezdu do kopce. Globevan Camp One má o něco skromnější výbavu než Camp Two, který má navíc několik asistentů řidiče, multimediální a navigační systém a chladící box. Na přání je k dispozici také automatická převodovka, ze které bude těžit každý, kdo oceňuje jízdní komfort. Dethleffs Globevan Camp One je k dispozici od 49.999 Eur, Camp Two je o 3000 € dražší.

Foto: Dethleffs

Dethleffs GmbH & Co. KG

Společnost Dethleffs je jedna z nejtradičnějších výrobců karavanů a obytných vozů v historii, když zakladatel společnosti Arist Dethleffs navrhl první „obytný vůz“ v Německu již v roce 1931. Od samého počátku je společnost pevně spojena s lokalitou Isny ​​​​im Allgäu. Ve prospěch výroby v jižním Německu hovoří nejen kvalitativní důvody, ale také společenská odpovědnost. Dethleffs podporuje globální společnost, která dlouhodobě zajišťuje pracovní místa v regionu. Průkopnický duch zakladatele společnosti je cítit dodnes. Je to v neustálém dalším vývoji a nesčetných inovacích.
Společnost Dethleffs je dnes nezávislou dceřinou společností skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: dethleffs.de

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Dethleffs


Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Dethleffs

Přečtěte si také:  Nová důležitá obytná dodávka a minivany Adria pro nadcházející sezónu

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.