Uspořádání vnitřního prostoru, které Malibu pro tuto dodávku přijalo, je založeno na již využitém konceptu. Jeho řešení však představuje skutečnou revoluci z hlediska prostorové flexibility, přičemž inovativní dispozice multifunkční koupelny s dveřmi oddělujícími ložnici od obývací části představuje jedinečnou koncepci interiéru se dvěma pokoji, šatny a otevřeného místa poskytujícího dostatečnou volností pohybu. Z Malibu Van First Class – Two Rooms, modelu 640 LE RB, se tak stává perfektní společník na dovolenou, který kombinuje kompaktní rozměry dodávky s pohodlím velkého obytného auta.

Nový koncept interiéru

Malibu má novým konceptem interiéru v úmyslu nabídnout jedinečný vnitřní prostor 6,35 m dlouhého modelu obytné dodávky. Myšlenkou bylo vytvořit prostor pro cestující, jehož rámec lze shrnout jako malý dvoupokojový byt s integrovanou šatnou. K dosažení tohoto cíle narušilo Malibu určité zažité kódy. Zvláštností je propracovaný interiér, který nabízí lineární a zcela otevřené prostředí, které lze multifunkčními dveřmi přeměnit ve dvě odlišné oblasti. Pohled z přední části vozu zachycuje interiér v jeho celé délce, šířce a bezbariérovosti díky zmenšené hloubce kuchyňského bloku a eliminaci sloupu chladničky. Obývací část si přitom zachovává tradiční uspořádání.

Funkční kuchyně

Kuchyň se rozrůstá do délky a nabízí značnou pracovní plochu zvětšenou o pevné kryty dřezu a skleněný kryt sporáku. V kuchyňském prostoru je chladnička integrována do linky v přední části bloku a lze ji otevírat zevnitř nebo z exteriéru vozidla. Takové řešení kuchyňské části je za účelem sdílení prostoru nezbytné, jelikož mezi linkou a ložnicí je umístěna univerzální skříň s variabilním využitím. Funkční, chytré a prostorově úsporné řešení obytné dodávky.

Výhody řešení kuchyně:

 • velká pracovní plocha se třemi hlubokými zásuvkami na ložiskách a mechanismem jemného zavírání s integrovaným dřevěným zásobníkem na příbor
 • výkonná 84 l kompresorová chladnička integrovaná ve vstupním prostoru kuchyně, díky čemuž je k ní snadný přístup zevnitř i zvenčí
 • výsuvný úložný prostor pro kuchyňské potřeby, integrovaný odpadkový koš (v oddělené části) v přední části lavice
 • pohodlný přístup shora k úložnému prostoru v lavici bez časově náročného odstraňování čalounění
 • dvouhořákový plynový sporák s elektrickým zapalováním a praktickým skleněným krytem
 • zapuštěný kryt dřezu pro dodatečný pracovní a úložný prostor
 • univerzální skříň, kterou lze použít samostatně pro kuchyň, prádelnu nebo jako extra šatní skříň.

Styl a prostor v zadní části

Ložnice je vybavena dvěma podélnými lůžky o rozměrech 203 x 90 a 189 x 102 cm. Jejich vyvýšená pozice umožnila pod lůžkem na straně spolujezdce umístění velké, shora snadno přístupné šatní skříně. Naproti, pod lůžkem na straně řidiče se nacházejí dvě samostatné úložné prostory. Ty jsou snadno dostupné díky sklápěcímu mechanismu s tvz. přístupem jednou rukou.

Malibu 640 LE RB

Výhody ložnice:

 • podélné lůžko o délce více než 200 cm na straně spolujezdce
 • pohodlný přístup k posteli přes plně odnímatelné přístupové schůdky s úložným prostorem
 • horní skříňky a rohové police na straně řidiče a spolujezdce s velkorysou výškou
 • větraný lamelový rošt a 7zónové matrace ze studené pěny pro komfort ležení
 • ochrana před chladem a nárazem na zadních oknech
 • vnitřní stropní a boční obložení stěn s exkluzivním klimatickým povlakem z mikrovlákna

Flexibilní koupelna

Obytná dodávka Malibu 640 LE RB využívá pro řešení koupelny systém XL-Flexibad “1000”. Zasunutím WC do základu postele se z kompaktního záchodu stává pohodlný sprchový kout. Praktický skládací prvek chrání otočné WC před stříkající vodou. Dělená roleta chrání umyvadlový sloup se zrcadlem a zároveň slouží jako sprchová příčka. Pevné zrcadlo namísto zrcadlové skříňky zvyšuje volnost pohybu nad umyvadlem. Na oplátku otevřená police nad umyvadlem a prostorná spodní skříňka pojme dostatek toaletních a hygienických potřeb. Otevřením koupelnových dveří s dvojitým systémem se získá velmi příjemný prostor, který integruje koupelnu a ložnici. Ten může sloužit jako šatna, protože je podporován různými sousedními skříňkami a šatníky.

Výhody ložnice:

 • otočné WC pro dokonalé využití prostoru, velký prostor pro mytí rukou a sprchování, WC skryté pod zadním lůžkem
 • oddělitelný sprchový kout díky dvěma sekčním roletám
 • velkorysá světlá výška nad umyvadlem, velké zrcadlo a praktická nástěnná police
 • velká umyvadlová skříňka pro hygienické a mycí potřeby
 • dveře rozdělující prostor, včetně otočného prvku pro oddělení obývacího pokoje a šatny

Klasický obývací prostor

Obývací prostor nabízí klasické uspořádání pro čtyři osoby s integrací otočných sedadel v kabině řidiče a stolu s možností prodloužení plochy. Výhodou je horní skříňka s předním otevíráním v kabině nad vodičem. Designové police nad lavicí však nejsou k dispozici v kombinaci s volitelným 24” LED TV. Ambientní osvětlení je samostatné a nezávislé na hlavním osvětlení. Velký úložný prostor ve dvojité podlaze je snadno a rychle přístupný pomocí tvz. přístupu jednou rukou. Pohybu ve vozidle napomáhá styl a přizpůsobení kuchyňského bloku pro rozšíření šířky průchodu, kterému sekunduje dokonalý pocit z prostoru díky neomezené viditelnosti.

Malibu myslí i na rodiny

Kromě First Class – Two Rooms nabízí Malibu rodinnou verzi Family-for-4, která obsahuje navíc vlastní, výhradně pro Malibu se zárukou serióznosti a kvality navrženou pop-top střechu. Pro komplexní sendvičovou konstrukci spojenou s robustním polyesterovým ochranným povlakem „Protect“ proti krupobití využívá Malibu vlastní know-how. Díky izolačnímu pěnovému jádru RTM i hliníkovému interiéru je zvukově izolovaná střecha lehká a účinná i pro zimní využití. Tímto řešením získává vůz další manželská postel s kvalitní matrací ze studené pěny o rozměru 200×135 cm.

Malibu 640 LE RB

Modelové varianty

charming GT skyview – verze s panoramatickým střešním oknem a kůží potaženou vložkou od kabiny řidiče až nad skupinu sezení
charming coupé – verze se stropními skříňkami s nepřímým ambientním osvětlením, které sahají až do kabiny řidiče. V kabině se nad sedadly řidiče a spolujezdce namísto skříňky nachází praktický úložný prostor.
family-for-4 – verze se čtyřmi plnohodnotnými místy na spaní s hybridní vyklopnou střechou.

Po stylové stránce nabízí Malibu na výběr dva styly, Cherry Classic (dvoubarevná povrchová úprava, dekor třešňového dřeva s chromovou lištou) a Cherry Style (dvoubarevná povrchová úprava s lesklou slonovinovou přední stranou a ušlechtilým dekorem třešně). Cena Malibu First Class – Two rooms (640 LE RB) začíná na katalogových 57.850 €, verze Family-for-4 je k dostání od 62.540 €.

Foto: Malibu

Malibu GmbH & Co. KG
Již první modely Malibu, které Karl-Heinz Schuler, zakladatel společnosti Carthago postavil v roce 1979, měly nejvyšší standard kvality. Toto dědictví je dnes je stejně viditelné jako desetiletí zkušeností v prémiovém segmentu. Každý obytný vůz Malibu a Malibu Van, který je součástí vlastníkem řízené skupiny Carthago, těží z inovace, špičkové technologie a kvality prémiové třídy obytných aut.

Domovská stránka: www.malibu-carthago.com

Další informace jsou k dispozici na naši stránce: Malibu

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Malibu