Ford-Werke GmbH a Erwin Hymer Group (EHG) podepsaly rámcovou smlouvu na dodávku lehkých užitkových vozidel Ford Transit a Ford Transit Custom jako základ pro rekreační vozidla a obytné automobily. Kromě toho bylo dohodnuto strategické partnerství, které zahrnuje společný pohled na budoucí potřeby zákazníků a právní rámec. Ve své podstatě jde o témata jako emisní legislativa, elektrifikace, digitalizace, konektivita a integrace asistenčních systémů řidiče. Ford také úzce integruje EHG do procesu vývoje produktů.

Ford je předním výrobcem lehkých užitkových vozidel v Evropě. Díky rámcové smlouvě se může společnost dále diverzifikovat a otevřít tak nové, rychle rostoucí segmenty trhu. EHG, lídr na evropském trhu s obytnými auty, získává pro své značky nového dodavatele vozidel a zlepšuje schopnost zabránit výpadkům, které byly způsobeny polovodičovou krizí. V rámci Thor Industries, největšího světového výrobce vozidel pro volný čas, vidí EHG ve spolupráci výhodu také v tom, že Ford jako globální společnost vyrábí řadu Transit nejen v Evropě, ale také v Severní Americe a Číně.

Široký rozsah od městských obytných aut až po velké obytné automobily

Spolupráce, o které bylo rozhodnuto, se soustřeďuje na skříňové dodávky Ford Transit a podvozky s nízkým rámem a kombi Ford Transit Custom, které budou jednotlivé značky EHG používat jako základ pro kempingové vany, polointegrované obytné automobily a alkovny. Základní vozidla, která se budou vyrábět v závodě Ford v tureckém Kocaelu budou dodávána od roku 2022 do roku 2024. Ford mimo jiné investuje v Kocaelu do rozšíření výrobních kapacit a posílí organizaci v různých evropských a německých korporátních divizích.

EHG poslouží pro růst zejména řada Ford Transit Custom, jelikož tato vozidla jsou svou všestranností a kompaktními rozměry vhodná jako jediný vůz do domácnosti. Ford agilním modelem Transit Custom nabízí vozidla s modulární strukturou, která jsou použitelná i pro městský provoz. Stále větší oblibě se těší verze s výklopnou střechou, která je dostupná pro oba rozvory, protože nejen většina parkovacích domů, ale i mnohá parkovací místa jsou pro výšková omezení pro vozidla nad 2,20 metru nepoužitelná.

Obchodní vztahy s tradicí

Pro oba partnery nejde o první obchodní dohodu. Začátkem osmdesátých let byl Ford Transit základem pro Hymercar, první obytný vůz značky Hymer. V roce 2004 se Ford a Hymer dohodly na dodávce základních vozů Ford pro částečně a plně integrovaná řešení obytných aut a alkovny.

Martin Brandt, generální ředitel Erwin Hymer Group: „Dvě řady Ford Transit nás přesvědčily jako základní vozidla pro naše značky. Naši zákazníci ocení zejména jejich rozmanitost, inovativní asistenční řešení a atraktivní design. Ford nám dal také jasnou strategii rozvoje svého podnikání v oblasti užitkových vozidel v Evropě. Vidíme proto ideální základ pro další rozšiřování dlouhodobého partnerství.“

Hans Jörg Klein, místopředseda představenstva Ford-Werke GmbH: „Ve Fordu máme dlouholeté zkušenosti a velkou vášeň pro obytné automobily. O to víc nás těší, že naše dvě série užitkových vozů Custom a Transit a především nové verze „Active“ a „Trail“ přesvědčily skupinu EHG a že nyní můžeme dodat dalšího stejně silného a inovativního partnera. Účastníme se tak jednoho z nejrychleji rostoucích segmentů vozidel v Evropě.“

Detfleffs Camper van - Ford
Dethleffs Globevan, Foto: Dethleffs

Obytná auta: měnící se rostoucí trh

Zejména demografické změny znamenají pro poskytovatele obytných aut novou výzvu, ale zároveň jsou také příležitostí k růstu. Kempování se zároveň stává lifestylovým tématem, které láká stále více mladých lidí a rodiny. Tím se mění celkové požadavky na mobilní automobily. Na jedné straně to platí pro moderní půdorysy, chytrá řešení zařízení, trendové doplňky a svěží barvy exteriéru včetně dvoubarevného laku. Na druhé straně jde o flexibilní využití vozidel, od mobilních pracovišť až po trvalé bydlení v obytném autě.

Erwin Hymer Group SE
Erwin Hymer Group je 100% dceřinou společností THOR Industries, jednoho z předních světových výrobců vozidel pro volný čas s více než 31 000 zaměstnanci. Erwin Hymer Group sdružuje pod jednou střechou výrobce obytných automobilů a karavanů, specialisty na příslušenství i půjčovny a finanční služby. 
Erwin Hymer Group zahrnuje značky obytných aut a karavanů Buccaneer, Bürstner, Carado, Crosscamp, Compass, Dethleffs, Elddis, Eriba, Etrusco, Hymer, Laika, LMC, Niesmann+Bischoff, Sunlight a Xplore, dále půjčovny Crossrent, McRent, rent easy, specialistu na podvozky Goldschmitt, specialistu na příslušenství Movera a cestovní portál freeontour.

Domovská stránka skupiny: erwinhymergroup.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Erwin Hymer Group