Westfalia přichází s novým kempingovým minivanem Club Joker Urban jako alternativou k Fordu Nugget. Novinka postavená na základě Ford Transit Custom pojme až šest osob, vyspí se v něm čtyři lidé a vezme prakticky vše potřebné pro několikadenní výlet.

Základní vůz Ford Transit Custom

Modelová řada Club Joker byla dosud určena pro minivany na základě Volkswagen Transporter, které se výrobce v budoucnu chystá sdílet s platformou středně velkých užitkových dodávek Ford. Uvedením novinky tak výrobce oficiálně zařadila vozidla druhé generace Transitu Custom do svého potrfolia. Nový model zároveň navazuje na Ford Nugget, na jehož vývoji se Westfalia podílela a připojuje se k modelu Kelsey, dalšímu modelu s modrým oválem ve znaku.

Přečtěte si také:  Hobby na CMT ve Stuttgartu představí v premiéře Optima Ontour Edition F na bázi Fiatu
Westfalia Club Joker Urban
Westfalia Club Joker Urban, foto: Westfalia

Uspořádání typické pro minivany

Club Joker Urban má konvenční půdorys s elegantním kuchyňským blokem na straně řidiče vedle zadních sedadel. Ten je na vrchu osazen plynovou varnou deskou s jedním hořákem a dřezem. Součástí kuchyňky je výkonný kompresorový chladící box, který lze vyjmout pro vnitřní i venkovní použití. Dvojité posuvné dveře se hodí pro přístup k chladničce z vnější strany minivanu.

Pomocí zabudovaných podlahových kolejnic lze flexibilně umístit v zadní části až čtyři samostatná sedadla, která s předními sedadly umožňují cestování čtyřem až šesti osobám. Kempingový minivan o celkové délce 505 cm nabízí místo ke spanku čtyřem osobám. Umožňuje to kombinace lůžka ve zvedací střeše o rozměrech 205 x 127 cm a rozkládacího spodního lůžka o rozměrech 190 x 112 cm, uloženého za zadními sedadly.

Přečtěte si také:  Chausson X650: kompaktní polointegrovaný vůz jako alternativa k obytným dodávkám

Součástí vozidla je také stmívatelné LED ambientní osvětlení, palubní příkazový dotykový displej pro ovládání systémů a funkcí, 2 KW topení Eberspächer a sada kempového stolu se dvěma židlemi a zatemňovací rolety pro všechna okna v obytné části. Soběstačnost zajišťuje dvojice 95-Ah baterií, 25litrová nádrž na čistou vodu a 15litrová nádrž na odpadní vodu.

Westfalia Club Joker Urban
Westfalia Club Joker Urban, foto: Westfalia

Westfalia představila premiérově Club Joker Urban na veletrhu CMT ve Stuttgartu. Vystavený model byl zatím ve formě prototypu na základním vozidle s 2,0litrovým motorem EcoBlue o výkonu 170 k, automatickou převodovkou, pohonem všech kol, 19″ hliníkovými ráfky a všemi asistenčními systémy. Novinka bude k dispozici přibližně od května. K obchodníkům přijde i ve zmiňované prémiové výbavě, která bude stát 78.750 €*, později přibude i varianta s výkonem 136 koní, manuální převodovkou a předním náhonem za cenu od 64.990 €*.

Přečtěte si také:  La Strada Avanti EBF přináší skutečné výhody i pro rodiny

Fotogalerie Westfalia Club Joker Urban

Zdroj: Westfalia

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!