Mercedes-Benz Vans se se svojí rodinou kompaktních obytných minivanů Marco Polo stále více prosazuje na trhu obytných aut. Značka s trojcípou hvězdou nyní činí další krok k ústřednímu tématu příštích let, tedy lokální bezemisní budoucnosti automobilového průmyslu. Jeden z prvních eCamperů připravených pro trh je založen na elektrickém modelu EQV, jehož konverze pochází od švýcarské společnosti Sortimo Walter Rüegg AG.

Výchozí Mercedes-Benz EQV je v tomto případě dodáván se samostatně fakturovanou obytnou přestavbou, která zahrnuje pop-top střechu, lůžkovou jednotku pro zadní prostor a kuchyňský modul pro zavazadlový prostor.

Klaus Rehkugler, vedoucí prodeje a marketingu Mercedes-Benz Vans k tomu dodává: „Trh obytných aut má pro Mercedes-Benz Vans strategický význam. Chceme zde nadále růst a hrát průkopnickou roli v oblasti inovací a udržitelnosti. Jsme přesvědčeni, že budoucnost je elektrická a to i v odvětví obytných vozidel.“

Mercedes-Benz EQV - Sortimo Walter Rüegg AG

Mercedes-Benz Vans s pevně stanovenou politikou, jejímž cílem je vedoucí postavení v oblasti elektromobility, systematicky elektrifikuje všechny své modelové řady. Model EQV dodává se dvěma různými variantami sady baterií: EQV 300 se sadou akumulatorů o kapacitě 90 kWh a dojezdem 326 – 363 kilometrů podle metodiky WLTP a EQV 250 se sadou akumulatorů o kapacitě 60 kWh a dojezdem 213 až 236 kilometrů podle metodiky WLTP. Pro příklad, na rychlonabíjecí stanici se EQV 300 nabije z 10 na 80 procent za přibližně 45 minut. Oba modely jsou dostupné ve dvou délkách (dlouhá o celkové délce 5140 cm nebo extra dlouhá o délce 5370 cm).

Přečtěte si také:  Sportovní a dobře vybavený nový Hymer Free S Campus ve speciální edici

Kromě toho je EQV začleněno do ekosystému elektrické mobility, který se skládá z inteligentní navigace s aktivním řízením dojezdu a cloudových služeb a aplikací. Jako centrální řídící jednotka slouží informačně-zábavný systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Díky těmto vlastnostem nabízí EQV širokou škálu možností pro nejrůznější potřeby zákazníků a to s nulovými lokálními emisemi.

Mercedes-Benz EQV - Sortimo Walter Rüegg AG

Konverze se solárními moduly pro dodatečnou udržitelnost a soběstačnost

Koncepce konverze Sortimo je modulární. Kompletní možnosti zahrnují pop-top střechu se střešním lůžkem a multifunkční box s postelí a kuchyňským modulem. Ten lze nalézt v zavazadlovém prostoru vozidla. Kuchyňský modul využívá zásuvkový systém a k jeho vybavení patří dřez, dvouplotýnkový odnímatelný plynový sporák, chladící box a zásuvky na příbory, kuchyňské potřeby a zásoby.

Mercedes-Benz EQV - Sortimo Walter Rüegg AG

Lůžkový systém, instalovaný nad kuchyňským modulem, lze rozložit v několika jednoduchých krocích a vytvořit postel, která je přesně přizpůsobena šířce vozidla EQV. Po sklopení lůžka je možno zadní sedadla používat bez omezení. Zvláštností kempinkových modulů je jejich lehká konstrukce. To se vyplatí zejména při použití v elektrickém minivanu, protože každý ušetřený kilogram znamená větší dojezd.

Mercedes-Benz EQV - Sortimo Walter Rüegg AG

Dva solární panely s celkovým výkonem kolem 400 wattů, montované na přání, jsou mimořádně lehké a zajišťují dodatečnou soběstačnost. Oba panely nabíjejí akumulátor pro systemy vozidla a pomocnou baterii pro kempování. K další výbavě patří mimo jiné zatmavená zadní okna, vnitřní osvětlení zadního prostoru, integrované USB porty a otočná sedadla řidiče a spolujezdce. S volitelnou lavicí/lůžkem pro tři osoby splňuje EQV již z výroby základní kempingové požadavky.

Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Group AG je jednou z celosvětově nejúspěšnějších automobilových společností. S Mercedes-Benz AG je skupina jedním z předních světových dodavatelů osobních automobilů vyšší kategorie a prémiových dodávek.
Zakladatelé společnosti, Gottlieb Daimler a Carl Benz, se zapsali do historie vynálezem automobilu v roce 1886. Mercedes-Benz jako průkopník automobilového inženýrství považuje formování budoucnosti mobility bezpečným a udržitelným způsobem za motivaci i povinnost. Společnost se proto nadále zaměřuje na inovativní a zelené technologie, jakož i na bezpečné a špičkové vozy, které uchvátí a inspirují.

Domovská stránka výrobce: mercedes-benz.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Mercedes-Benz

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Mercedes-Benz

Přečtěte si také:  Kempingový minivan Type Holiday s ikonickým vzhledem je předzvěstí nové série Citroën

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.