Globe-Traveller představil první obytnou dodávku 2XS pro dvě osoby jen v lednu letošního roku a nyní, u příležitosti Caravan Salonu přichází tento polský výrobce s dalším modelem Explorer 2X, kterému základ poskytne nejdelší verze Fiat Ducato případně Peugeot Boxer.

Přestože novinka s mladším bratrem sdílí stejné principy, je o 37 centimetrů delší. Celková délka 6,36 m nabízí více prostoru hlavně se zaměřením na kuchyni. Zároveň vnitřní zařízení a výbava zahrnuje také několik nových řešení a funkcí, které se dosud v obytných dodávkách Globe-Traveller neobjevily. Některé z nich jsou ve třídě obytných dodávek jedinečné.

Globe-Traveller Explorer 2X

Kuchyně

Při pohledu do interiéru padne do pozornosti kuchyňská část. Nejenže má velkou pracovní desku, ale nabízí také spoustu úložného prostoru. Kromě množství zásuvek a nástěnných dílů je do výbavy pro zvýšení funkčnosti zařazen i cargo systém v podobě lékárnického výsuvu. Díky tomuto řešení je skladování produktů ve skleněných lahvích, jako je olej, ocet nebo pepř mnohem jednodušší.
Explorer 2X je vybaven také dvěma odpadkovými koši, které umožňují třídit odpad. A v neposlední řadě je pracovní deska ve srovnání s mladším bratrem výrazně větší. Jako další pracovní prostor lze využít oproti kuchyňské linky umístnenou skříňku se 110-litrovou lednicí.

Pohodlná francouzská postel

V zadní části je vedle sebe umístěna koupelna a francouzská manželská postel. Lůžko, 195 cm dlouhé a 123 cm široké, je uspořádáno podélně na straně řidiče.

Přečtěte si také:  Nejoblíbenější obytné automobily roku 2023

Kompaktní koupelna

Toaletní část je umístěna vedle postele. Standardně je osazena chemickým WC, nově je však možné volitelně se rozhodnout pro separační (suchou) toaletu. Nad WC je sklopné umyvadlo, nechybí ani do zdi sympaticky zapuštěné praktické poličky na sprchový gel a podobně. Sprchová vanička před WC má kompaktní rozměry 60 x 65 cm.

Posezení pro dva

Jelikož Explorer 2X je určen pouze pro dvě osoby, za řidičem je umístěno pouze jedno sedadlo. Stejně jako kratší sourozenec i Explorer 2X nabízí možnost uložení velkého rozkládacího do podlahy. Díky otočným sedadlům v kabině řidiče mohou za stolem sedět páry naproti sobě.

Praktický úložný prostor

Po celém obvodu nad postelí až po kabinu řidiče, včetně, se pod stropem nacházejí skříňky se spoustou úložného prostoru. Tento trend pokračuje také dlouhou skříňkou nad kuchyňským pultem. Mezi ním a toaletou je umístěna šatní skříň, na jejíchž dveřích je zrcadlo v plné jejich výšce. Menší přihrádky lze nalézt v celém vozidle, například pod sedadlem jídelního koutu nebo v podlaze na boty. Dvojitá podlaha o výšce 16 cm poskytuje nejen dodatečný úložný prostor, ale zajišťuje také vynikající izolační vlastnosti. Objemné předměty nacházejí své místo v zadní garáži pod postelí.

Přečtěte si také:  Camper Van CV590 4x4, první obytná dodávka Carado s pohonem všech kol

Osvědčená výbava

Z předchozího modelu 2XS nechybí ani osvědčená řešení jako je odkládací zásuvka pod sedadlem, postel se zvedacím a nastavitelným opěradlem nebo dvě bezdrátové nabíječky v poličkách nad postelí. Součástí standardní výbavy jsou dále mimo jiné fotovoltaické panely, lithium-iontová baterie a topení Truma Combi 6 Diesel. Mezi volitelné doplňky patří Maxxfan, jedinečná kombinace střešního okna a automaticky řízeného ventilátoru, venkovní sprcha, zařízení pro monitorování energie a řídící modul Wi-Fi pro elektrický systém.

Foto: Globe-Traveller

GLOBE-TRAVELLER RV SP. Z OO SP. J.
Příběh polské společnosti začal v roce 2009. Značka Globe-Traveller vznikla z touhy sdílet s ostatními svobodu, nezávislost a pohodlí. Dnes jsou obytné vozy Globe-Traveller k vidění na silnicích po celé Evropě. Cílem společnosti je vždy být respektovaným výrobcem obytných vozů, vždy nad očekávání. Získaná ocenění potvrzují, že tohloto úsilí je uznáváno nejen klienty, ale také odborníky v oboru.
Vozidla Globe-Traveller vynikají mimo jiné svým komfortem a to hlavně tím, že již ve standardu jsou instalovány komponenty, které jsou u jiných výrobců příplatkové. Elektrický schůdek, airbag spolujezdce, lithiová baterie, topení Truma Combi™, střešní okna s turbo ventilací představují jen některé příklady toho, co je součástí základní výbavy. Osvědčené postupy, použité materiály a řešení nejen zvyšují efektivitu a produktivitu, ale zajišťují i nejvyšší možnou kvalitu vozidel Glebe-Traveller.

Domovská stránka výrobce: globe-traveller.eu

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Globe-Traveller

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Globe-Traveller

Přečtěte si také:  Nová Laika Ecovip 645 s multifunkčním zadním prostorem

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.