Kempování v posledních letech prošlo zásadní změnou image. Stále více se této formě cestování věnují nováčci a mladí lidé. Za účelem splnění požadavků těchto cílových skupin v oblasti designu, jednoduchosti používání a konektivity reviduje Hymer svou řadu obytných dodavek na podvozku Fiat.

Inovace přicházející po šesti letech se týká populárních obytných dodávek Hymer Ayers Rock, Yosemite, Grand Canyon a Yellowstone. S výjimkou Hymer Yellowstone, který má namísto předchozího kompaktu otočnou koupelnu, si vozidla zachovávají své obvyklé půdorysy. Spuštění prodeje nových modelů v celé Evropě je naplánováno na jaro 2023.

Hymer Grand Canyon
Hymer Grand Canyon

„Revize našich obytných vozů zahrnuje některé nápady a prvky z úspěšné koncepční studie Vision Venture, se kterou jsme již v roce 2019 ukázali, jak by mobilní cestování mohlo vypadat v blízké budoucnosti,“ říká Christian Bauer, generální ředitel Hymer GmbH & Co. KG. „S inovacemi je Hymer jako inovační dříč v tomto odvětví opět v čele a nastavuje nové standardy v oblastech interiérového designu, koncepce osvětlení, digitalizace, soběstačnosti a komfortu spánku.“

Moderní design

Jedním z vrcholů nových obytných dodávek Hymer je zcela nový design interiéru se dvěma různými styly. Výrazně to ovlivňuje použití přirozeně vypadajících povrchů, potahových látek a obkladů stěn. Používají se například skutečné materiály jako korek, keramika a minerální materiály. Vysoce kvalitní, tepelně a hlukově izolační plsťová podšívka v zadní části přispívá k optimalizované izolaci a cirkulaci teplého vzduchu a spolu s multifunkční stěnou se vzhledem dřeva podtrhuje nové zaměření na van-life charakter prostředí.

Přečtěte si také:  Obytná dodávka Innova Roadtrip 595 L s neobvyklým uspořádáním inspirovaným luxusní jachtou
Hymer Ayers Rock
Hymer Ayers Rock

K inovacím patří také první komplexní čtyřúrovňový koncept osvětlení v obytném prostoru, který přispívá k dobré atmosféře ve vozidle. Všechna světla, vybavená teplou/studenou bílou s funkcí stmívání, poskytují ambientní osvětlení v obývacích a kuchyňských prostorách. Lampičky na čtení s dotykovým ovládáním jsou poprvé nainstalovány i nad sedadly řidiče a spolujezdce. Na přání si koncoví zákazníci mohou zvolit také balík osvětlení s inovativními závěsnými svítidly a modulárními svítidly v kolejnici na multifunkční stěně.

Inteligentní rozšíření pro pohodlí

Kromě vizuálních aktualizací je jednou z novinek střešní okno Skyview obytných dodávek v kabině řidiče, které lze použít ve všech půdorysech bez ohledu na zvolený typ střechy, tedy v kombinaci s pop-top střechou nebo bez ní. Varianta Skyview bez vyklopné střechy zlepšuje proudění vzduchu a snižuje hluk proudění vzduchu.

Integrácia aplikácie Hymer Connect

Inteligentní ekosystém kombinuje ovládání mnoha komponentů vozidla se zobrazováním informací o vozidle na jediné digitální platformě. Pohodlně a intuitivně pomocí chytrého telefonu lze například odečítat stav naplnění nádrží na čerstvou nebo odpadní vodu, zapnout nebo vypnout topení či ovládat osvětlení v interiéru pomocí různých světelných scénářů.

Přečtěte si také:  Globe-Traveller rozšiřuje nabídku obytných dodávek pro dva o model Falcon 2Z na bázi VW Crafter

Kromě toho budou obytné dodávky vybaveny systémem komfortu spánku, jakož i skupinou sedadel na cestování s možností nastavení sklonu opěradla. Inovativní systém komfortu spánku Lattoflex je založen na flexibilní matraci s integrovanými talířovými pružinami pro maximální komfort spánku. Volitelný balík soběstačnosti s kapacitou lithiové baterie až 240 Ah, 2 x 95 W solárními systémy a měničem umožňuje dodatečnou nezávislost při cestování.

V nově navržené zádi vozidla se umístěním nádrže na čistou vodu pod vozidlo získá cenný úložný prostor. Nová koncepce takové nádrže je standardně izolována a vyhřívána a spolu s přihrádkou na baterii pod zadní částí vozu zajišťuje optimální rozložení hmotnosti a zlepšenou jízdní dynamiku.

Foto: Hymer

Hymer GmbH & Co. KG

Hymer je od svého založení v roce 1957 pojmem v obytných automobilech a karavanech a ztělesněním prémiových obytných aut vyrobených v Německu. Je jedním z nejstarších a nejvíce inovativních výrobců karavanů a obytných automobilů v Evropě. Pilířem společnosti jsou čtyři divize: Hymer Motor Caravans, Hymer Camper Vans, Eriba Caravans a Hymer Original Parts.
Výraz „Obývák na kolech“ není pro Hymer pouze fráze. Obytné auta odrážejí přesně to, co od nich zákazníci očekávají. Vynikající kvalitu, komfort, kvalitní vybavení a nejvyšší úroveň bezpečnosti. To vše se nabízí již jako standard. Obytné vozy jsou standardně vybaveny rozsáhlými bezpečnostními prvky. Kromě toho se mohou zakazníci vždy spolehnout na komplexní škálu služeb. Společnost je nejen pozoruhodná svou dlouhou tradicí a vášní pro mobilní bydlení, ale je také jedním z předních výrobců v prémiovém sektoru díky vysokým standardům kvality a neustálým inovacím.
Hymer GmbH & Co. KG je součástí skupiny Erwin Hymer Group SE.

Domovská stránka výrobce: hymer.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Hymer

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Hymer

Přečtěte si také:  Globe-Traveller Explorer 2Z pokračuje v trendu obytných dodávek pro dva

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!