Ve světě, v němž luxus a pohodlí netolerují kompromisy, a to ani při cestování, hamburský výrobce Loef stanovuje se svými novými luxusními obytnými vozidly na bázi MAN TGE nové standardy. Modely Loef Van 6/80 a 7/40 spojují elegantní design interiéru se spoustou technologií a otevírají tak nové dimenze mobilního bydlení.

Základní vůz

Obytné dodávky Loef jsou postaveny na jednom z nejdelších základních vozidel na trhu. Díky značnému vnitřnímu objemu je tak Loef schopen nabídnout veškerý komfort větších obytných aut a poté přidat navíc i nějaké luxusní vybavení. Základem je MAN TGE, který je vybaven motorem o výkonu 176 koní a 8-stupňovou automatickou převodovkou. Standardní automatický pohon všech kol, zesílené přední nápravy a silnější alternátor zaručují spolehlivost a komfort v jakémkoli terénu. Bezpečnost při cestování zvyšují také moderní LED světlomety a komplexní balík asistenčních systémů. Mladá značka spoléhá na ušlechtilé materiály, působivou vnější délku a kvalitní výbavu, s čímž souvisí i nadstandardní ceny.

Obytná dodávka Loef
Obytné dodávky Loef 7/40 a 6/80, foto: Loef

Loef 6/80 a 7/40

Na výběr jsou vozidla v délkách 6,80 ma 7,40 m, každá ve dvou variantách půdorysu H nebo F, které se liší designem zadní části. Verze H mají sezení ve tvaru U s velkým jídelním stolem, které lze předělat na postel, verze F mají podélná lůžka. Rozdíl mezi modely 6/80 a 7/40 je patrný hned u vstupu, kde delší verze má umístěno přídavné boční sedadlo. Další odlišností je prostor mezi koupelnou a zádí, kde se nachází nábytkový prvek s lednicí. Ostatní konstrukční části interiéru mají všechny modely totožné.

Interiér vozů Loef vyniká kvalitními materiály, jako je těžký umělý kámen a přírodně olejovaná pravá dubová dýha. Modernímu a stylovému designu dominuje světlý dřevěný dekor nábytku a stěn v kombinaci s trendovým mramorovým vzhledem stěn koupelny a kuchyně s černými prvky a stropními obklady ze lněné tkaniny světle šedé barvy. Ukazatelem, který demonstruje vysoké standardy kvality je mimo jiné i kontinuální vzor dekoru mezi dvířky nábytku. Příjemnou teplou atmosféru navíc zvýrazňuje nepřímé ambientní osvětlení integrovanými LED pásy.

Přečtěte si také:  Obytná dodávka Affinity Five pro pět osob s unikátním uspořádáním a třípatrovou postelí

Obývací část

Přední část dodávky má vlastní jídelní kout, který sestává z lavice na straně řidiče a otočných sedadel kabiny, úhledně uspořádaných kolem stolu s nastavitelnou výškou. Pocit luxusu navozuje čalounění lavic z tmavě šedého mikrovlákna v koženém vzhledu (H) a kůže (F). Delší model 7/40 ma navíc za sedadlem řidiče v místě dveří instalováno doplňkové sedadlo, které z vnější strany slouží i jako minibar. Po sklopení čelních dvířek se odhalí elegantní dřevěná skříňka určená k uložení lahví, sklenic, otvíráku nebo vývrtky. Výklopná dvířka slouží zároveň jako pracovní deska pro přípravu ingrediencí a míchání nápojů. Na náladě přidá integrované ambientní osvětlení a USB porty.

Obytná dodávka Loef
Skupina sezení – poloviční jídelní kout, foto: Loef

Kuchyně

Stejně jako typické obytné dodávky, i Loef má uprostřed kombinaci kuchyně a koupelny, ale vybavuje je vyšší výbavou než je průměr. Estetický dojem vytváří pracovní deska z kvalitního umělého kamene Corian a zadní stěna v mramorovém vzhledu. Namísto obvyklého sporáku je kuchyň vybavena indukční varnou deskou se dvěma plotýnkami. Nerezový dřez s matným černým povrchem ladí s baterií, která elegantně vyčnívá ze zdi. Různé skříňky a výsuvy poskytují dostatek prostoru pro skladování, zatímco kompresorová chladnička s mrazákem Thetford udržuje potraviny čerstvé a nápoje chladné. Model 7/40 má chladničku o objemu 90 litrů umístěnou přes uličku za toaletní místností, model 6/80 má 70 litrovou chladničku integrovanou v kuchyňském bloku.

Přečtěte si také:  Nový VANTourer Urban V-Class: kempingový minivan s nádechem luxusu
Obytná dodávka Loef
Indukční varná deska, foto: Loef

Koupelna

Sanitární místnost je poměrně kompaktní. Její světlé stěny tvoří obložení ve vzhledu bílého mramoru/břidlice. Sprchová vanička je vyrobena z umělého kamene Corian. Tmavě šedý sprchový panel s černou ruční sprchou, ovládáním a sklenicí na zubní kartáčky doplňuje ve stropě zabudovaná dešťová sprchová hlavice. Prostor pro sprchování vznikne zasunutím toalety bez vody a chemie Clesana do zadní části. Větrání toaletní místnosti zajišťuje výklopné rámové okno.

Obytná dodávka Loef
Toaleta Clesana bez vody a chemie, foto: Loef

Zadní část

Designéři Loef vymysleli elegantní půdorys zádě ve dvou podobách. Verze H obsahují zadní salonek, který tvoří pohodlná pohovka ve tvaru U pro pět osob a výškově nastavitelný stolek. Čalounění pohovek je stejně jako u skupiny sezení v přední části, tedy snadno čistitelné a pro údržbu nenáročné tmavě šedé mikrovlákno v koženém vzhledu. Tato oblast nabízí možnost snížení stolu a překonfigurovat salonek na podélné hlavní lůžko o rozměrech 196 x 170 cm. Zvláštností zadního salonku je robustní zadní výsuv pro gril Green Egg a kempový nábytek s nosností 100 kg.

Obytná dodávka Loef
Verze F s manželskou postelí, foto: Loef

Verze F mají zadní část vybavenou odnímatelnými podélnými jednolůžky s premiovými matracemi ze studené pěny, které tvoří manželskou postel dlouhou 192 cm a širokou 160 cm. Rozměry na spaní jsou bez ohledu na délku vozidla identické.

Střešní stan

V zásadě jsou všechny modely určeny pro dvě osoby. Loef však za příplatek 18.590 eur nabízí další dvě místa na spaní ve střešním stanu Horntools 210×140 cm, montovaném na průběžnou střešní plošinu. Konstrukce je směsí zvedací střechy a střešního stanu, neboť integrovaný poklop umožňuje přístup z interiéru. Při výstupu pomáhá masivní patentovaný žebřík. Volitelně lze střešní stan vybavit 2kW pomocným naftovým topením.

Přečtěte si také:  Kempingový minivan Type Holiday s ikonickým vzhledem je předzvěstí nové série Citroën
Loef 6/80
Loef 6/80, foto: Loef

Dlouhodobá soběstačnost vozidel

Absence plynu vyžaduje patřičné zásoby elektřiny, které kromě jiných spotřebičů využívá také varná deska, chladnička a naftový ohřívač Truma Combi D6E. Kapacita dvou palubních lithiových baterií je celkem 200 Ah. V kombinaci s 250 W solárním systémem to stačí k několikadenní nezávislosti na elektrické síti. Velký Mastervolt Combi-Master měnič 3000W s 100A nabíječkou činí kromě sporáku použitelná i další 230-voltová zařízení.

Limitujícím faktorem se však jeví nádrže na vodu s indikatory hladiny, protože s objemem 90 litrů na čistou vodu a 84 litrů na odpadní vodu představují jen průměr. Součástí vodního systému je elektrický kulový ventil pro nádrž odpadní vody, tlaková pumpa Lilie a monitor protimrazové ochrany Truma Frost Control.

Specifikace Loef 6/80 a 7/40

Loef 6/80

Loef 6/80 F
Loef 6/80 F, foto: Loef
Loef 6/80 H
Loef 6/80 H, foto: Loef

Délka: 683 cm
Šířka: 207 cm
Výška: 295 cm
Cena: 211.750 eur*

Loef 7/40

Loef 7/40 F
Loef 7/40 F, foto: Loef
Loef 7/40 H
Loef 7/40 H, foto: Loef

Délka: 740 cm
Šířka: 207 cm
Výška: 295 cm
Cena: 218.750 eur*

Všechny modely jsou standardně dodávány na bázi MAN TGE 4.180 4×4 s celkovou hmotností 4,0 tuny. Volitelně je k dispozici zvýšení zatížení na 4,49 tuny a vzduchové odpružení zadní nápravy nebo zvýšení zátěže na 4,8 tuny. Prodej vozů Loef probíhá prostřednictvím prodejce prémiových vozů Reimers Reisemobil GmbH., což podtrhuje umístění těchto obytných dodávek v segmentu luxusní třídy.

Fotogalerie Loef 6/80 a 7/40

Zdroj: Loef

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!