Vrchol vývoje vozů Bürstner, kterým je inovativní a oceňovaný polointegrovaný projekt Lyseo Gallery TD s výklopným výklenkem nad kabinou, se začne sériově vyrábět se dvěma, ani ne sedm metrů dlouhými kompaktními půdorysy. Sériová výroba je naplánována na jaro 2023, přičemž mnohé prvky prototypu budou převzaty, především výklopný výklenek nad kabinou, ale také mnohé prvky interiéru.

Výklopný výklenek nad kabinou – druhá obytná úroveň

Bürstner Lyseo Gallery TD je založen na polointegrovaném modelu Lyseo TD s funkční sendvičovou podlahou Thermo-Floor. S přídavným výklopným výklenkem nad kabinou spojuje Lyseo Gallery TD výhody částečně integrovaného vozidla s výhodami alkovny. Během jízdy je střecha nad kabinou zcela spuštěna a bezpečně uzamčena pomocí elektrického uzamykacího systému, čímž vůz získává aerodynamickou siluetu. Po zaparkování lze výklenek za 90 sekund pomocí stlačeného vzduchu a speciálně vyvinutého systému vzduchových komor zvednout. Vůz tím dosáhne maximální výšky karoserie cca. 3,7 metru. Prostor nad kabinou není šikmo tvarován jako je standardem u alkovny, ale nabízí použitelné druhé vertikálně zvýšené obytné patro. Jako volitelná výbava je k dispozici také střešní okno.

Bürstner Lyseo Gallery 649 G

Zvednutím střechy vznikne druhé patro s pohodlným prostorem na spaní o výšce 110 cm, které je snadno přístupné přes pevné schody. Interiér definují dvě povrchové úpravy nábytku – Sandy Grey a Casa Pino. Ergonomický design byl zohledněn v tomto duchu zohledněn i ve zbytku interiéru. V souladu s tím je toaletní část, ložnice a obývací prostor velkoryse dimenzovány a všechny police a úložné prostory jsou uspořádány uživatelsky příjemným způsobem.

Bürstner Lyseo Gallery 689 G

Dvě zcela nová rozložení

Modelová řada Lyseo Gallery TD bude zpočátku sestávat ze dvou verzí uspořádání.

TD 649 G má délku 699 cm a v zadní části má kulatou sedací skupinu, kterou lze rozložit na 2 lůžka. Má čtyři sedadla s bezpečnostními pásy, volitelné sklopné lůžko nad sedací skupinou ve tvaru U a kompresorovou chladničku o objemu 175 litrů.

TD 689 G je také dlouhý 699 cm. Toto uspořádání má v přední části sedací skupinu ve tvaru písmene L a také 3. a 4. sedadlo s bezpečnostními pásy. V zadní části má koupelnu se samostatným sprchovým koutem a velkým šatníkem. Kuchyň je vybavena velkou skříní a 138 l kompresorovou chladničkou. Jako volitelný doplněk lze objednat i sporák Triplex s troubou. Ve vstupní části se nachází botník, moderní nástěnné osvětlení a dokovací stanice pro Bürstner Homelight ®.

Úspěšné testy v environmentální komoře

V environmentální komoře bylo Lyseo Gallery TD testováno v mnoha klimatických podmínkách. Odolnost nafukovacího výklenku vůči teplu, chladu, větru a jiným výzvám souvisejícím s počasím byla testována v deseti cyklech, z nichž každý sestával z 24-hodinového testovacího provozu. Vedoucí vývoje Bürstner Tim Niedick byl nadmíru spokojen: „Výklenek odolal všem povětrnostním podmínkám. Testovali jsme ho při teplotách od -30°C do +80°C, v deštivých podmínkách, s 1,5 m sněhovou zátěží. V aerodynamickém tunelu bylo vozidlo vystaveno čelnímu i bočnímu větru do rychlosti 120 km / h. Zvedací a spouštěcí mechanismus i uzamykací systém fungovaly bez problémů za každých podmínek.Mech a skládací mechanismus zůstaly nedotčeny.Jsem maximálně spokojen, protože jsme splnili všechna kritéria a splnili jsme to, co jsme si předsavzali. S Lyseo Gallery TD můžete pohodlně cestovat po celý rok – v bouři a nepříznivém počasí, na slunci i ve sněhu.“

Bürstner Lyseo Gallery TD

Přídavný balíček Harmony Line

Lyseo Gallery TD je k dispozici na objednávku ve standardní verzi nebo s dodatečným balíčkem doplňků Harmony Line.

Obě dispozice Lyseo Gallery TD budou poprvé představeny veřejnosti na Caravan Salonu 2022 v novém stánku Bürstner v hale 6.

Foto: Bürstner

Bürstner GmbH & Co. KG
Bürstner je značka v mainstreamovém segmentu, která vyrábí obytné automobily, obytné dodávky a karavany. Bürstner je známý zejména harmonickým bydlením, funkčnosti, komfortem a moderním vzhledem. Bürstner GmbH & Co. KG sídlí v německém městě Kehl na západě Bádenska-Württemberska. Spolu s druhým výrobním závodem v alsaskem Wissembourgu (F) je součástí skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: www.buerstner.com

Další informace k dispozici na naší stránce: Bürstner

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Bürstner

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.