Společnost Hymer GmbH & Co. KG představila poprvé veřejnosti svoji vlajkovou loď MasterLine třídy B, kterou stanovila v prémiovém segmentu nové standardy, v dubnu 2019. Integrované obytné automobily, které jsou k dispozici ve čtyřech různých uspořádáních, včetně dvou vozů s tandemovou nápravou, se mohou pyšnit moderním designem karoserie, exkluzivními konstrukčními prvky, prémiovým vybavením interiéru a velkorysým prostorem. S cílem uspokojit potřeby svých zákazníků a poptávku na trhu, výrobce obytných vozů se sídlem v Horním Švábsku, přichází nyní s první polointegrovanou verzí MasterLine.

„Po obrovském úspěchu naší třídy B-Class MasterLine, nabízíme nyní modelem B-ML T 780 osvědčené funkce polointegrovaného modelu kombinované s výhodami integrovaného vozidla, jako jsou všechny asistenční systémy a manipulační charakteristiky. Ve váhové i cenové třídě prémiových polointegrovaných vozidel s hmotností do 4,5 t je vozidlo B-ML T s nástavbou Hymer SLC postavené na podvozku Mercedes-Benz Sprinter,“ říká Christian Bauer, prezident společnosti Hymer GmbH & Co. KG.

Moderní vzhled spojený s obratným a pohodlným řízením

Sportovní a exkluzivní vzhled vozu se vyznačuje originální kabinou Mercedes-Benz Sprinter. Plochá a aerodynamická nástavba dělá jízdu s vozem nejen agilní a pohodlnou, ale má pozitivní vliv i na spotřebu paliva. Elegantní exteriér je navíc doplněn 3D GRP zádí, včetně integrovaných zadních světel a samonosného krytu garáže se sportovním vzezřením difuzoru, který je pro MasterLine typický.

Vozidlo se opírá o ověřenou kombinaci Mercedes-Benz Sprinter s volitelným naftovým motorem o výkonu 177 k s podvozkem Hymer SLC. Ve spojení s novou 6-stupňovou manuální nebo 9-stupňovou automatickou převodovkou umožňuje tato kombinace pohodlné cestování s maximální plynulostí, motorem s nízkou hlučností a optimalizovanou spotřebou paliva. Současně je vozidlo vybaveno několika užitečnými asistenčními systémy, které zvyšují bezpečnost silničního provozu: standardní Active Brake Assist (aktivní asistent brzdění) nebo volitelný pomocný asistent kontroly bezpečné vzdálenosti od vozidla jedoucího vpředu DISTRONIC, jakož i volitelné asistenční systémy na bázi kamery, jako je například výstražný systém varování při vybočení z jízdního pruhu nebo asistent dálkových světel. Díky své prostorné dvojité podlaze poskytuje podvozek dostatečný prostor pro všechny technické komponenty včetně nádrží na čerstvou a odpadní vodu, jakož i elektrické vybavení. Velký průchozí prostor, který je přístupný i zevnitř a garáž s užitečným zatížením až 450 kg poskytují dostatek úložného prostoru pro zavazadla a kempingové vybavení.

Množství prostoru s exkluzivními designovými detaily

Uvnitř vozu díky působivé šířce 2,35 metru vzniká velkorysý pocit prostoru, který stanovil zcela nové standardy už pro integrovanou třídu B-Class MasterLine. Harmonický design pokračuje celým prostorem kabiny. Poprvé se dveře skříněk mohou otevírat do stran, čímž lze lépe využít úložný prostor a současně umožnit plynulou vizuální integraci.

Rovná podlaha obytné části se táhne od kabiny až po místo na spaní. To umožnilo udržet v interiéru pohodlnou světlou výšku 1,98 metru. Stejně jako u modelu B-ML I 780, obzvlášť nápadná je prostorná kuchyň s velkým pracovní deskou, jakož i luxusní prostorná koupelna se sprchovým koutem s velkorysou světlou výškou až 1,94 metru. Pro zvýšení soukromí lze obývací část od ložnice oddělit. Pohodlné samostatné postele s délkou větší než dva metry a šířkou téměř 90 centimetrů se standardně pohodlnými matracemi zaručují kvalitní spánek.

Světlý povrch nábytku s prvky v moderní matné bílé barvě a tmavšími barevnými odstíny vytvářejí v celé obytné části, koupelně a kuchyni útulné barevná schémata. Na přání je možné zvolit i teplou a tmavší povrchovou úpravu nábytku s prvky v bílé barvě s vysokým leskem. Sedadla zaručují pohodlné sezení, koncept čalounění Duo-Core se systémem LoungeComfort chrání záda dvěma různými druhy pěny. Příjemnou atmosféru navíc umocňuje stmívatelné víceúrovňové ambientní osvětlení na stropních skříňkách, pod kuchyňským pultem a v soklové oblasti. Přizpůsobení si vozidla zabezpečuje široká škála volitelných doplňků, jako je ohřívač teplé vody, plně automatický systém klimatizace nebo XL Comfort Plus dveře s centrálním zamykáním, pomoc při zavírání apod.

Hymer B-Class MASTERLine T 780 je dispozici od července 2020 za cenu na německém trhu od 86.999 Eur.

Hymer B-Class MasterLine T 780

Výrobce:  Hymer

Modelová řada:  B-Class MasterLine T

Model:  780

Více info: hymer.com

Zdroj: TZ     Foto: Hymer