Skupina Erwin Hymer Group se rozšiřuje o novou tovární značku Crosscamp, jejíž název budou nést kompaktní kempingové minivany. Jako první vůz nové značky bude představena Toyota Proace Verso s klasickou stanovou střešní nástavbou a vnitřním uspořádáním typickým pro minivany. Vozidlo s délkou 4,95 metrů nabídne za cenu 42 999 € čtyři lůžka a plnohodnotný kempinkový interiér.

Standardní řada Crosscamperu mě stanovou střechu, zadní lavici, kterou je možno přeměnit na lůžko, odkládací skříňky a kuchyňku. Sedadlo řidiče a spolujezdce lze otočit, takže spolu se zadní lavicí a stolem vytvářejí příjemnou skupinu sezení.

Crosscamp Toyota Proace Verso
Crosscamp Toyota Proace Verso

Celý kuchyňský blok, který se nachází na levé straně, je možné jednoduchým způsobem vyjmout a použít ho například jako vnější kuchyni. Její součástí jsou nádrže na čerstvou a odpadní vodu a vařič s 2,8 kg plynovou láhví. Připojen stůl rozšiřuje možnosti využití této části interiéru. Kompresorová chladnička, která je standardní součástí nábytkového bloku, může být doplněna o chladicí box umístěný mezi sedadly řidiče a spolujezdce. Po odstranění kuchyňky je možné automobil využívat jako klasický van.

Crosscamp Toyota Proace Verso
Kempingový minivan Crosscamp Toyota Proace Verso

Pod otevřenou střechou vzniká v přední části vozu místo s výškou nad dva metry. Lůžko ve střešní nástavbě má rozměry 120 x 200 cm. Pokud je potřeba, rozložením zadní lavice vznikne lůžko s rozměry 114 x 199 cm.

Pevně ​​namontované části nábytku poskytují dostatek úložného prostoru. Přídavná 95 Ah baterie umožňuje soběstačné kempování a s volitelným topením Webasto je Crosscamper vhodné téměř pro každou sezónu. Pohodlný přístup k zadnímu úložnému prostoru usnadňuje i samostatně otevírací okno zadních dveří.

Toyota Proace Verso
Toyota Proace Verso

Základní pohonnou jednotkou vozidla je 1,5 litrový čtyřválcový naftový motor o výkonu 120 koní (85kW). Alternativou může být dvoulitrový motor o výkonu 150 koní (110 kW). Obě motorizace jsou vybaveny technologií SCR (selektivní katalytické redukce) na snižování emisí a splňují normu EURO 6d TEMP.

Vozidlo bude dostupné u vybraných prodejců Toyota a dealery skupiny Erwin Hymer od 6. dubna 2019.

Více info: crosscamp.com

Foto: Crosscamp