Modeláři René Hoffmeister a Pascal Lenhard vytvořili světový rekord, když postavili kempingový minivan z Lego kostek v původní velikosti, včetně vypracovaného interiéru a vnitřních ozdob. Jako model jim posloužil Volkswagen T2a s populární stanovou střechou Westfalia, který se vyráběl v letech 1967 až 1971.

René Hoffmeister je jedním z dvanácti oficiálně certifikovaných Lego modelářů na celém světě. Spolu s partnerem si díky 3D programům připravili dopředu plán, díky kterému měli, mimo jiné, stanoveno i přesné množství kostek. Přesně byla pro zajištění stability vypočtena i tuhost bočních stěn a oken. Dokonalé jsou technicky obtížně proveditelné posuvné dveře a interiér. Dokonce i chladnička je plná věcí každodenního života v kempech, samozřejmě vše z Lego kostek. Jeho stavbě věnovali 6 týdnů a použili více než 400000 kostek.

Hotový model, který váží 700 kg je dlouhý 5 metrů, široký 1,9 m a vysoký 3m. Světový rekord zapsán v kategorii „The biggest LEGO Brick Camper Van“ byl poprvé vystaven vedle svého originálu v únoru na veletrhu cestovního ruchu a volného času „f.re.e 2019“ v Mnichově.

Foto: f.re.e