Německý výrobce minivanů Vanufaktur chystá v roce 2019 několik novinek. Mezi ně patří například zavedení nových názvů pro modelovou řadu Flowcamper. Dosavadní modely Space a Classic budou nést po novém jména Frieda a Fritz. Další novinkou je model Frieda Stern, kempinkový minivan, kterému základ poskytne Mercedes-Benz Vito.

Modely Frieda a Fritz zůstávají kromě jména bez změn. Zaveden úspěšný retro design, nábytek z masivu a pestrá barevná kombinace exteriéru a interiéru vytvářejí z těchto vozidel nezaměnitelnou ikonu mezi kempinkovými minivany. Nezměněný zůstává také základ, když ho i v roce 2019 bude tvořit Volkswagen T6.

Vanufaktur Flowcamper
Flowcamper Frieda Stern a Frieda

Novinka, jejíž poslouží Mercedes-Benz Vito, ponese název Flowcamper Frieda Stern. Stejně jako její starší sestra Frieda, má střešní stanovou úpravu s odnímatelnými boky, která poskytuje neomezený výhled na okolní krajinu, nebo požitek z otevřeného prostoru během odpočinku a spánku v případě použití vrchního lůžka. Odnímatelné moduly, které slouží jako nábytek, jsou z pravého smrkového masivu. Kuchyňský modul obsahuje kompresorový chladící box, plynový sporák s jednim hořákem, umyvadlo z nerezové oceli a 12 L nádoby na čistou a odpadní vodu. Systém variabilního stolu a otočná přední sedadla vytvářejí v interiéru příjemné posezení. Vestavěný elektrický systém se skládá z druhé baterie, externí zásuvky, zásuvek na 12V nebo 230V a USB. Nepřímé osvětlení je poskytováno prostřednictvím LED. Komfort tomuto minivanu poskytují plstěné a dřevěné obklady a podlaha, která je taktéž ze smrkového masivu. Zadna lavice může být přeměněna na lůžko o šířce 145 cm. Vozidlo tím poskytne spolu se střešním lůžkem místo pro spánek čtyřem osobám.

Frieda Stern, stejně jako ostatní modely Flowcamper, využívá koncept barev Flow Flow, kdy si zákazníci mohou vybrat vlastní kombinaci barev jako exteriéru tak i interiéru. Pro exteriér, záclonky, nábytek a čalounění je dispozici šedá, modrá, zelená, fialová, oranžová nebo červená barva. Vnější lakování je navíc v možnosti klasických nebo metalických barev.
Základní motorizací je typ 114 CDI o výkonu 136 k, který v současnosti splňuje emisní třídu Euro 6b. Volitelné jsou silnější motory s výkonem 163 nebo 190 k a pohon všech kol.

Modelová řada Flowcamper se zaměřuje na funkčnost a praktičnost, přičemž zůstává i cenově dostupná. Flowcamper Frieda Stern má stanovenou základní cenu 42.400 €, čímž je pouze o 1.000 € více než model Frieda (Volkswagen T6).

Foto: vanufaktur.de