V segmentu kempingových minivanů se to naplňuje. K známým vzájemným konkurentům jako Volkswagen California, Ford Nugget, Mercedes-Benz Marco Polo nebo Citroën Spacetourer (Pössl Campster) nyní Karmann-Mobil přidal svým modelem Danny Fiat Talento.

Karmann-Mobil, výrobce obytných automobilů spadajících pod značku Eura-Mobil, je prvním významným výrobcem, který se spoléhá na Fiat Talento, menšího bratra Ducata, nesporného bestselleru na poli velkých obytných automobilů. Za ceny začínající od 42.500 Eur je k dispozici již silnější verze 1,6 litrového turbo motoru s výkonem 145 koní. Pro Karmann-Mobil se jedná již o druhý pokus proniknutí do tohoto segmentu. V roce 2015 představil minivan Colibri založeném na Renaultu Trafic. Automobilu se však nedařilo a rychle zmizel ze sceny. Modelu Danny by se mělo vzhledem k pružnost trhu dařit lépe, i když Fiat Talento je téměř totožný s Traficem.

Kempingový minivan s koupelnou

Danny je nabízen ve dvou variantách. První Danny 490 je velmi kompaktní vůz s délkou 4,99 m. Postavený je podle klasického vzoru se rozkládací středovou lavicí a otočnými předními sedadly. Kuchyňka umístěná na straně řidiče obsahuje plynový vařič se dvěma hořáky a nerezové umyvadlo. Oproti obvyklého chladícího boxu má však zabudovanou ledničku o objemu 40 litrů. Zvedací střechu lze volitelně objednat s elektrickým ovládáním. Venkovní sprcha, izolovaná nádrž na vodu a nezávislé naftové topení doplňují výbavu vozidla, které je k dispozici od 42.500 Eur. Malý handicap je výška 2,06 m. Pro mnoho parkovacích garáží může být každý centimetr klíčový.
Větší verze, Danny 530, je o 40 cm delší a obsahuje luxus, který není u kempinkových minivanů zvyklý. Úzkou, ale plně vybavenou koupelnu s WC a sprchou v zadní části. Oproti modelu 490 se zvedací střecha otevírá zezadu, protože automobil nemá otáčecí přední sedadla. Skupinu posezení pro čtyři osoby totiž tvoří dvě protilehlé lavice. Cena modelu 530 začíná na 44.900 Eur.

www.karmann-mobil.de

Foto: Karmann-Mobil