Reklama

Mercedes-Benz razí v USA s Vitem nové cesty a za Atlantikem se rozhodl nabídnout svou dodávku střední velikosti jako základ pro přestavbu na obytné vozidlo. Vito, v USA známé jako Metris, je upraveno tak, aby vyhovovalo požadavkům místního trhu a poptávky zákazníků. Například k dispozici je pouze s benzínovým motorem. Mercedes-Benz uvádí Vito (alias Metris) Getaway ve spolupráci s Driverge Vehicle Innovations, jedním z prvních amerických výrobců na RV trhu. Obytný automobil s výklopnou pop top střechou je už u prodejců k dispozici.

„Vanlife je mimořádně populární na celém světě, nevyjímaje zemi svého původu, Spojené státy. Tento trend se stále více opírá o obytné automobily, které jsou stejně vhodné pro každodenní použití, tak i na cestování,“ uvedl Klaus Rehkugler, vedoucí prodeje a marketingu společnosti Mercedes-Benz Vans. „Kromě velkého dodávkového vozidla Sprinter nyní zintenzivňujeme naše úsilí o splnění této poptávky v USA i s kompaktním dodávkovým vozem střední velikosti Vito. Proto spolupracujeme s výrobci jako Driverge, abychom Vito poskytli jako základní vozidlo pro konverzi na obytné vozidlo. Taková přeměna je v Evropě už jistý čas praktikovaná, toto je pro nás v USA poprvé.“

Reklama

Americký Metris Getaway je standardně vybaven další baterií a výklopnou střechou s prostorem na spaní a víceúčelovou zadní lavicí, kterou je možné sklopit, aby se vytvořila postel. Po vyklopení do konfigurace sedadla se dá zadní lavice podélně posouvat po kolejích, což umožňuje v případě potřeby vytvoření většího úložného prostoru. Otočné přední sedadla během chvilky promění cestovní prostor na pohodlný salonek. Každý, kdo hledá více kempingového pocitu, může mít Metris Getaway volitelně vybaven markýzou, síťkami proti hmyzu na posuvných bočních a zadních dveřích, jakož i zadním stanem. Na přání může být vozidlo osazeno střešními nosiči nebo výsuvnou kuchyní v zadní části. Pro větší soběstačnost je možné dovybavit vozidlo solárními panely. Pro další vylepšení si zákazníci mohou vybrat z přibližně 200 různých barevných odstínů.

Foto: Mercedes-Benz