Reklama

Adria vyvinula pro rok 2021 novou generaci polointegrovaných obytných automobilů Matrix a Coral, jako kombinovaný projekt se společným designem a strukturou, zcela od nuly. S oběma radami se však oslovují různé skupiny zákazníků. Matrix s charakteristickým exkluzivním Adria Design SunRoof® a panoramatickým oknem nabízí skvělé funkce a výbavu, díky čemuž je velmi atraktivní pro skupiny a rodiny. Momentálně nejprodávanější obytný automobil slovinského výrobce stanovuje v oblasti technologie, pohodlí a praktičnosti nové standardy. Z hlediska designu je prominentní již nyní a novou generací posouvá hranice ještě dál. Ze staré generace zůstalo pouze jméno a styl, díky němuž vypadá Matrix skvěle.

Navenek je těžké nevšimnout si jasné linie těla, přestože je profil oproti předchůdci méně výrazný. Propracovaná silueta vozidla končí novým zadním čelem, které se vyznačuje jedinečnou stěnou s integrovanými moderními multifunkčními LED světly Hella. Rozsah půdorysů se omezuje na odzkoušené a nejpopulárnější rozložení interiéru.

Reklama
Adria Matrix

V interiéru panuje atmosféra, která navazuje na vnější linii: střídmá, elegantní a moderní. Profil vozu umožňuje integrovat nové, o 15% větší panoramatické střešní okno. Velkorysé rozměry zlepšují prosvícení přírodním světlem, které vytváří svěží, větší pocit vnitřního prostoru. Navíc zvýrazňuje nábytek v elegantní kombinaci světlých odstínů (Alpina White / Natural) u Matrix Plus a tmavé povrchové úpravy (Cashmere / Moro) u Matrix Supreme.

Úprava nové generace Matrix zahrnuje také novinku v podobě dvojité podlahy s výškou 13 cm. Tato podlaha má hned několik výhod: poskytuje lepší tepelnou izolaci, vytváří prostor pro umístění inženýrské sítě, umožňuje přemístění nádrže na vodu do centrální polohy pro lepší rozložení hmotnosti a vznik nových úložných prostorů. Nejdůležitější však bezpochyby je zcela plochá podlaha bez schůdků, která nepopiratelně usnadňuje pohyb a zajišťuje, i přes přítomnost spouštěcího lůžka, konstantní světlou výšku téměř 2 m.

Vnitřní uspořádání představuje kombinaci najpopulárneších rozložení obývací části a ložnici při jednotné délce 7,48 m. Obývací část obsahuje skupinu sezení s lavicí do L (označení písmenem S) nebo dvojicí lavic umístěných podélně proti sobě (označení D), doplněných o skládací a otočný stůl. V závislosti na volbě uspořádání je stanoven i počet míst k sezení během jízdy, tj 5 (S) nebo 4 (D). Obě obývací prostory nabízejí útulné domácí prostředí s praktickými funkcemi a novým výběrem textilii a čalounění. Příjemnou atmosféru navíc umocňuje velké panoramatické okno, inteligentní bodové a nepřímé LED osvětlení, nový zvukový systém se skrytými reproduktory a vytápění prostřednictvím systémů Truma nebo ALDE. Přední přídavné lůžko je důkazem vkusného umístění a integrace do stropu vozidla. Pokud jde o jeho použití, do pohybu ho uvádí nové elektrické zařízení. Inovovaná konstrukce systému odlehčila lůžko o 40 kg umožnila zvětšit jeho rozměry na 125 x 200 cm.

Kuchyňská linka nabízí více pracovního a úložného prostoru. Tenká pracovní deska z laminátu FENIX NTM ® je osazena sporákem se třemi hořáky a samostatným umyvadlem. Kuchyně má standardně zásuvky s měkkým zavíráním a 142 litrovou absorpční ledničku. Volitelnými prvky jsou trouba a kávovar Nespresso®.

Umístění propracované toaletní části je závislé na uspořádání ložnice, jednotně pro všechny modely Matrix však platí, že její prostor nyní poskytuje větší pohodlí. Nové jsou odkládací a úložné možnosti, součástí zrcadla je bodové osvětlení a samostatná sprcha má elegantní sprchovou stěnu a účinnou ventilaci.

Ložnice v zadní části nabízí na výběr mezi centrální postelí (C) a dvojicí samostatných, podélně uložených lůžek (L). I zde je dostatek úložných prostor, zda v skříňkách pod stropem a pod lůžky, nebo v případě centrální postele i ve vysokých skříňkách po bočních stranách v oblasti hlavy. Příjemnou atmosféru, tak jako v celém vozidle, vytváří inteligentní bodové a ambientní osvětlení. Pohodlný spánek zaručují kvalitní matrace.

Celá řada Matrix s mimořádně bohatým standardním vybavením začíná atraktivní cenou 62.950 Eur v provedení Plus. Vyšší verze Supreme přináší sportovnější vzhled (celokovová šedá karoserie, 16″ hliníkové ráfky, černá mřížka chladiče apod.) a bohatší výbavu.

Výrobce:  Adria

Modelová řada:  Matrix, Matrix Plus, Matrix Supreme

Více info: adria-mobil.com

Foto: Adria