Muzeum Erwina Hymera otevřelo pro veřejnost nový výstavní program „Home Sweet Home – domácnost v pohybu“, který je zaměřen na mobilní domácnosti dní minulých a dnešních. Představené jsou šikovné nápady a užiteční pomocníci, kteří zajišťují, že cestovatelé dnes mohou dělat všechny věci téměř ze všeho.

Ať už s obytným autem, stanem nebo karavanem, domácnost, ačkoli omezená, vždy cestuje s námi. Pro mnohé turisty v hotelech je to absolutně nepříjemné, ale pro karavaningu představují domácí práce součást dovolené. Vaření, mytí, čištění, likvidace odpadků … Navzdory dnešnímu modernímu vybavení mobilních domovů se dnes čelí stejným otázkám jako v minulosti. Například, jak mohu vyprat oblečení bez pračky? Jak uskladňovat potraviny bez ledničky? Jak mohu péct bez trouby nebo co mám jíst, když typická místní kuchyně ve středisku, kde se nacházím, zcela nevyhovuje mému vkusu?

Výstava „Home Sweet Home“ představuje na tyto a další jiné otázky různá řešení. Pro mobilní pračky, toalety nebo různé možnosti kempingové kuchyně jsou poskytnuty cenné informace prostřednictvím praktických interaktivních stanic. Díky vystaveným exponátem je možné zavzpomínat si a obnovit si vzpomínky na minulé časy.

„Home Sweet Home – domácnost v pohybu“ bude k vidění v stálé expozici do 3. června 2018. Erwin Hymer muzeum se nachází ve městě Bad Waldsee, přímo na B 30. Další informace o programu lze nalézt na www.erwin-hymer- museum.de.

Foto: erwin-hymer- museum

Reklama