Novinka společnosti Westfalia pro rok 2021, model Kepler Five, je postavena na krátké verzi Volkswagen T6.1, má pět míst k sezení, čtyři na spaní a překvapivé uspořádání. Francouzská pobočka stavitele kempinkových vozidel dělá u novinky věci trochu jinak. Moderní interiérový design v bílo-šedém provedení jí dodává útulný styl a poskytuje pocit pohody. Kepler Five je bohatě vybavený a díky své velikosti a vnitřnímu uspořádání je vhodný i pro každodenní použití. Je ideální pro jízdu ve městě, protože díky své délce 4,90 metru je nejkompaktnějším modelem v řadě.

Westfalia Kepler Five

Přední část věnovaná cestování

Zatímco zadní část je věnována servisním a úložným funkcím, přední se soustřeďuje více osobní dopravě. Té dominuje lavice s třemi sedadly, jejíž šířka 110 cm není ohromující, ale pro děti je dostačující. Z hlediska tradičního uspořádání chybí vpředu jakýkoliv nábytek. Sedadla řidiče a spolujezdce jsou otočné, jídlo je možné si vychutnat po nainstalování velkého centrálního stolu, jehož deska má v přepravní poloze místo v posuvných dveřích. Ochrana proti hmyzu ve dveřích je volitelná.

Čtyři místa na spaní

Pro spánek jsou k dispozici dvě postele. Částečným rozložením lavice vznikne samostatné lůžko, její úplným rozložením se získá postel o velikosti 187 x 110 centimetrů. Dvojlůžko ve výklopné pop-top střeše je o něco větší, jeho rozměry jsou 200 x 120 cm. Žebřík na výstup není potřebný, k účelu postačí dvě podpěry, jedna na nástavci lavice a druhá na kuchyňské skříňce.

Netradiční uspořádání

Zadní část modelu poskytuje dostatek ukládacího místa ve dvou nábytkových sestavách. Na straně spolujezdce je umístěna sestava tvořící kuchyňku s nerezovým plynovým vařičem se dvěma hořáky, samostatným umyvadlem a sklopnou pracovní deskou. Zásobník na čerstvou vodu má slušných 64 litrů, což je více než o polovinu než nabízí VW California. Naproti je umístěna sestava s 51 litrovou kompresorovou chladničkou a skříňkou ve spodní části. Mezi ní a lavicí ponechává Westfalia ještě volný prostor pro volitelnou instalaci přenosného WC.

Pro zvýšení komfortu ve vozidle je novinka standardně dodávána s dieselovým ohřívačem WEBASTO 2000 W. K dispozici je také venkovní sprcha v zadní části vozidla.

Délka:4.904 mm
Šířka:1.904 mm
Výška:1.995 mm
Rozvor:3.000 mm
Maximální hmotnost:3.000 kg
Míst na sezení:5
Míst na spaní:4
Přední postel:187 x 110 cm
Lůžko v pop-top střeše:190 x 120 cm
Lednice:51 l
Čerstvá / odpadní voda:64 / 36 l
Plynová láhev:2,75 kg
Baterie:100 Ah

Cena základního modelu s motorem 2.0 TDI 66 kW / 90 k začíná na částce 52.900 €. Jedná se o katalogovou cenu na francouzském trhu včetně tamní DPH. Pro přesnou částku na domácím trhu kontaktujte svého prodejce.

Výrobce:  Westfalia

Model:  Kepler Five

Více info: www.westfalia-mobil.com

Foto: Westfalia

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.