Jedinečný obytný vůz Roadtrip 595 L pochází od holandského výrobce Innova. Interiér je inspirován architekturou, která vyniká netradiční estetikou se zaobleným půdorysem, podlahou a nábytkem se změkčenými hranami, které imitují design luxusních jachet. Odborníkům z Innova se zároveň podařilo vtěsnat do kompaktních rozměrů i zajímavé uspořádání.

Nizozemský stavitel jachet a obytných vozů Innova si zakládá na více než 30 letých zkušenostech a na tradičním řemeslném zpracování. Proto není náhoda, že vnitřní uspořádání a zpracování obytné dodávky Roadtrip 595 L se nese v duch luxusních jachet. Jelikož se jedná o manufakturu bez montážní linky, při stavbě vozidel je věnována pozornost nejen každému detailu ale i komplexnímu testování použitých materiálů na kvalitu a bezpečnost.

Innova Roadtrip 595 L
Innova Roadtrip 595 L, foto: Innova

Komfort a funkčnost

Kromě estetických inovací přináší Innova Roadtrip 595 L také pohodlí a funkčnost. Stěny a strop jsou pokryty elegantním a omyvatelným koženým obložením Skai, zatímco ručně vyrobená, odolná teaková podlaha se vzhledem připomínajícím jachtu, dává pocit dokonalosti a přispívá k elegantnímu a stylovému vzhledu interiéru.

Snad nejpozoruhodnějším prostorem uvnitř obytné dodávky je zadní salonek, který slouží také jako prostor na spaní. Zadní část je vybavena dvojicí podélných lůžek, které se spojují do pohovky ve tvaru U s hladkým designem bez rohů a jednoduchým, ale působivým oválným stolem uprostřed. Ten není jen designovým prvkem, ale ve snížené poloze dokonale zapadá do otvoru v prostoru k sezení, aby dotvořil manželskou postel s pružinovým systémem Froli a matrací ze studené pěny.

Přečtěte si také:  Pilote Atlas A603G se samosvorným diferenciálem pro sebevědomé cestování
Innova Roadtrip 595 L
Innova Roadtrip 595 L, foto: Innova

K obývací části přiléhá na straně spolujezdce kuchyňský blok, který je vybaven veškerým základním vybavením pro přípravu jídla včetně tříplotýnkového sporáku Thetford s elektrickým zapalováním, dřezu s matnou černou armaturou a 80litrové chladničky Dometic. Kryt dřezu lze pomocí stojanu použít i jako malý stolek pro otočná sedadla kabiny řidiče.

Innova Roadtrip 595 L
Innova Roadtrip 595 L, foto: Innova

Vodotěsná a vlhkosti odolná koupelna na straně řidiče je vybavena malým umyvadlem, integrovanou sprchou a chemickou toaletou Dometic. Nástěnná skříňka umožňuje uspořádat veškeré toaletní potřeby. Základní vybavení zahrnuje 86litrovou nádrž na čerstvou vodu a 96litrovou nádrž na odpadní vodu.

Innova Roadtrip 595 L
Innova Roadtrip 595 L, foto: Innova

Úložný prostor kromě pěti velkorysých skříní v obytné části tvoří také dvě velkorysé zásuvky pod postelí a velká zadní garáž, která je vybavena praktickými kolejnicemi na zavazadla a LED světly.

Barevná provedení interiéru

Nejdůležitějším prvkem modelu Innova Roadtrip 595 L je jistě jeho design inspirovaný jachtami. Tomu výrobce přizpůsobil také výběr ze tří různých barev interiérového vybavení. „Wood & Mood“ nabízí nábytek ve světlých odstínech dřeva, bílou pracovní desku v kuchyni a světlou teakovou podlahu. „Black & White“ se snaží zaujmout černými dílky nábytku a podlahou a bílou pracovní deskou. Třetí design „Adventure“ se vyznačuje o něco tmavšími odstíny dřeva, šedou pracovní deskou a bronzovými akcenty na matném černém kování.

Technologické vlastnosti

Innova Roadtrip 595 L vybaven elektrickým systémem Victron, který sestává ze 110-Ah baterie AGM a volitelného 1 600 W měniče. K dispozici je také možnost rozšíření o lithiovou baterii. Jeho součástí je digitální monitor, který umožňuje sledovat úroveň nabití baterie. Výsuvná napájecí lišta se třemi zásuvkami a čtyřmi porty USB zajišťuje nabíjení elektrických spotřebičů, mobilních telefonů nebo tabletů. Energeticky úsporná LED světla s dotykovými body, dvě lampičky na čtení s USB konektory a integrované, stmívatelné LED světelné pásy poskytují variabilní, teplé a útulné prostředí s ambientním osvětlením.

Innova Roadtrip 595 L
Innova Roadtrip 595 L, foto: Innova

Spolehlivý základ

Základní vůz Mercedes-Benz Sprinter 144 s délkou 595 cm, pohonem zadních kol nebo volitelným pohonem všech kol nabízí kvalitní vybavení a dobrý jízdní komfort. Cena základního modelu Innova Roadtrip 595 L začíná na 130.000 eur*. Komu však základ nestačí, může si vůz vylepšit dodatečnou výbavou, mezi kterou patří např. markýza Fiamma, topení Webasto, venkovní sprcha nebo bezvodá toaleta Clesana.

Přečtěte si také:  Malibu Van řady Comfort získá pro modelový rok 2024 možnost rodinné verze s vysouvací střechou

Fotogalerie

Taklamakan

Innova má v nabídce také další model stejného uspořádání s názvem Taklamakan, který disponuje pohonem všech kol. Hlavní rozdíl mezi nimi je tedy v terénní úpravě. Taklamakan je rozpoznatelný z venku designovým polepem částečnou fólií, dvěma robustními záchytnými oky vzadu, nástupním schůdkem s udržováním světlé výšky, terénními pneumatikami se 16palcovými disky, sadou světel a ovládáním Canbus.

Innova Taklamakan
Innova Taklamakan, foto: Innova
Zdroj: Innova

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.