Francouzská značka Le Voyageur je známá svými luxusními obytnými vozidly, která splňují nejvyšší standardy. V modelovém roce 2024 nahradí sérii Classic novou řadou Eterna, která těží ze základního vozu Fiat Ducato v kombinaci s podvozkem AL-KO a dalších významných vylepšení. Při této příležitosti uvádí Le Voyageur nový integrovaný model LV7.0 GJF s kompaktními rozměry a dvěma podélnými lůžky.

S novým modelem Eterna LV7.0 GJF využívá francouzský výrobce svých 40letých zkušeností, aby stylově doplnil nabídku špičkových kompaktních integrovaných obytných automobilů. Tento model je 7,05 m dlouhý a 2,24 m široký, ale navzdory kompaktním rozměrům je Eterna LV7.0 GJF velkorysá.

Výhody kombinace Fiat Ducato a STC AL-KO

Le Voyageur v nové modelové řadě Eterna upřednostnil kombinaci základního vozu Fiat Ducato s podvozkem nové generace STC AL-KO, který je mnohem plošší a nižší. Tato kombinace dovoluje vozidlu profitovat z nižšího těžiště, čímž se zlepšil jízdní komfort a zvětšila stabilita a tím i bezpečnost jízdy. Nížší těžiště prospívá i výšce dvojité podlahy, která získala navíc cenné centimetry, které byly využity k optimalizaci úložného prostoru. Další výhodou této konstrukce je rovná podlaha v celé kabině.

S využitím inovativních materiálů, které snižují hmotnost konstrukce, se navíc zvýšilo i užitečné zatížení. Standardně se Eterna LV7.0 GJF dodává se 4 registrovanými sedadly pro jízdu, lze však objednat i 3-místnou verzi, čímž se užitečné zatížení ještě zvýší.

Dvojitá podlaha má výšku 26 cm a vejdou se do ní nádrže, technika a některé nové odkládací prostory. Topení, Truma Combi 6 EH, je rovněž umístěno v podlaze a přes poklop je snadno přístupné, stejně jako elektrické centrum a baterie. Všechny technologie na palubě jsou přehledně nainstalovány a snadno přístupné. Příbuznost se značkou Frankia je v tomto směru patrná. Díky nové mobilní aplikaci Le Voyageur lze prostřednictvím Bluetooth ovládat osvětlení, topení, kontrolovat hladiny vody apod.

Interiér

Modelu LV7.0 GJF, stejně jako celé modelové řadě Eterna, byla věnována velká pozornost interiéru. Při konfiguraci je na výběr z pěti možností čalounění, dvou barev dřevěného obložení a dvou druhů podlahových krytin. Dobře promyšlené je i osvětlení s četným podsvícením (ambientní osvětlení) a několika přímými lampičkami na čtení.

Obývací část

V obývací části je umístěna skupina sezení tváří v tvář, ve které se pohodlně usadí čtyři osoby. Přestože jsou pohodlné pohovky otočeny proti sobě téměř stejné, pohovka na straně řidiče díky bočnímu opěradlu nabízí o něco větší komfort. Obě pohovky se předělávají za účelem cestování na křesla s pásy orientované ve směru jízdy.

Televizi umístěnou na boku stěny chladničky je nejlépe sledovat z předních sedadel. Když se nepoužívá, je ukrytý v horní skříňce. Nad skupinou sezení v kabině řidiče je k dispozici pro integrovaná vozidla typické spouštěcí lůžko o rozměrech 140 x 190 cm. Velké střešní okno spolu s okny po obvodu dělají obývací část světlou a útulnou.

Kuchyně

Kuchyň se nachází nalevo od vstupních dveří korpusu do obývací části. Její umístění vytváří z místa sezení pocit otevřeného a vzdušného prostoru, což umocňují i její zaoblené tvary za účelem snazšího pohybu ve vozidle. Estetická kuchyně vyniká kompozicí dřeva a bílého laku v kontrastu s černou plynovou varnou deskou se dvěma hořáky, černou baterií a doplňky. K dispozici jsou prostorné zásuvky, v jedné z nich je umístěn odpadkový koš. Své místo si zde našla také zásuvka na 230 V a dvojitá zásuvka USB. Nad místem kuchyně umístěno střešní okno s ventilátorem účinně odvětrává její prostor. Oproti kuchyni se nachází úzká 84litrová absorpční chladnička.

Ložnice

Ložnice se dvěma podélnými lůžky je výrazným designovým prvkem vozidla. Zajímavé je pěkně osvětlené čelo postelí, po bočních stranách zase vyniknou závěsy na tyčích, které rámují místnost a přidávají na pocitu útulnosti. Samostatné postele s pohodlnými matracemi na lamelových roštech doslova lákají k odpočinku. Volitelně lze spojit, čímž vytvoří manželskou postel velikosti 200 x 224 cm. Široké schody mezi nimi usnadňují přístup. Pod lůžky jsou šatní skříně, jedna s tyčí na oblečení, druhá s policemi.

Kompaktní Vario koupelna

Kompaktní koupelna Vario je efektivně navržena s několika prvky, které šetří a optimalizují místo. Zvláštností je řešení umyvadla a chemického WC, které jsou navrženy ve formě zásuvných jednotek. Když jsou tyto dvě části zasunuty, promění se koupelna na prostorný sprchový kout.

Le Voyageur Eterna LV7.0 GJF doplňuje modelovou řadu, která se skládá ze 14 modelů. Nový model se zároveň přidal ke kompaktnímu modelu LV6.8, který byl doposud jediným zástupcem ze série o celkové hmotnosti do 3,5 tuny. Ostatní modely tvoří poměrně pestrou nabídku na to, aby s délkami od 7,25 m do 8,55 m, dvěma lůžky nebo centrálním lůžkem a se skupinou sezení tváří v tvář nebo ve tvaru L vyhověla všem požadavkům moderní doby.

Přečtěte si také:  Uznání za inovativní prostorový koncept pro LMC Innovan 592

Specifikace Le Voyageur LV7.0 GJF

Le Voyageur Eterna LV7.0 GJF
Le Voyageur Eterna LV7.0 GJF, zdroj: Le Voyageur

Podvozek: Fiat Ducato + AL-KO
Motor: 2,3 l – 140 k
Převodovka: 9 stupňová, automatická
Provozní hmotnost: 2.967 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 705 cm
Šířka: 224 cm
Výška: 259 cm
Cena: od 123.900 eur*

Cena standardní verze obytného vozu Le Voyageur LV7.0 GJF bez doplňkové výbavy začíná na 123.900 €. Je to základní cena pro modelovou řadu Le Voyageur, která především představuje dobrý poměr ceny a kvality v kategorii prémiových obytných automobilů.

Zdroj: Le Voyageur

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Le Voyageur

Hystorii značky Le Voyageur začal psát v roce 1981 George Sacier výrobou prvního modelu, aby si splnil svůj sen: navrhnout vůz, který vás odveze tak daleko, jak se vám jen sní, byť i po celém světě. Jeho vášeň pro design, luxus a výkon jsou stále patrná i v dnešních luxusních obytných vozech, která umožňují mobilitu bez hranic. Hlavní pilíře, které udržují vozidla značky, které ztělesňují vrchol značky jsou odolnost, autonomnost, bezpečnost a komfort.

Domovská stránka výrobce: levoyageur.fr

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Le Voyageur

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Le Voyageur

Přečtěte si také:  Modernizací zařadila Laika modelovou řadu Kosmo do nové generace svých obytných automobilů

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!