Po převzetí Opelu společností PSA odchází ze scény i poslední model odvozený z Renaultu. Nové Movano se nadobro loučí s přívlastkem Master a přichází jako sesterský model Peugeotu Boxer a Citroënu Jumper. Díky tomu, že se Opel stal součástí skupiny Stellantis, je Movano pestřejší než kdykoliv předtím. Movanem zároveň končí i přestavba lehkých užitkových vozidel Opel a jejich navázání na novou mateřskou společnost. Uvedení na trh se uskuteční v průběhu roku, přičemž se počítá is jeho elektrickou verzí Movano-e.

Kromě různých variant karosérie bude Movano k dispozici v obvyklých délkách L1 až L4 (4,96 až 6,36m) a výškách H1 až H3 (2,25 až 2,76m). Maximální ložný objem se pohybuje od 8 do 17 metrů krychlových, celková hmotnost vozidla od 2,8 do čtyř tun, což umožňuje až 2,1 tuny užitečného zatížení.

Opel Movano

Vznětové jednotky o objemu 2,2 litru s výkonem od 120 do 165 k splňují emisní normu Euro 6d. Vozy s pohonem předních kol poskytují točivý moment až 370 Nm. Vybavenou jsou šestistupňovou manuální převodovkou, což znamená, že Movano je technicky blíže k Citroënu Jumper než k Fiatu Ducato.

Stejně jako ostatní elektrické dodávky ve skupině, i Opel poskytuje výkon 90 kW (122 k) a točivý moment 260 Nm. V závislosti na kapacitě baterie (37 nebo 70 kWh) je standardní dojezd 117 nebo 224 kilometrů. Maximální rychlost je omezena na 110 km / h. Baterie jsou instalovány v podlaze vozidla mezi nápravami tak, aby neomezovaly ložný objem.

Standardní kabina pojme tři osoby. Dvojitá kabina, která je k dispozici na požádání, nabízí druhou řadu sedadel pro dalších čtyři cestující. Možné jsou sklápěcí a valníkové konstrukce, jakož i kempingové rozšíření. Mezi asistenční systémy patří mj automatický nouzový brzdový asistent a výstraha mrtvého úhlu, výstraha při vybočení z jízdního pruhu a asistent jízdy s přívěsem. Díky aplikaci Opel Connect, aplikaci „My Opel“ a Free2Move, existuje množství služeb a provozních možností včetně celoevropského používání nabíjecích stanic a plateb.

První modely Movano a Movano-e se objeví u prodejců Opel ještě tohoto roku a s největší pravděpodobností také u prvních výrobců obytných dodávek. Ceny nových modelů Opel zatím nezveřejnil.

Foto: Opel

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!