Movano je největším členem nabídky lehkých užitkových vozů Opel. Stanovuje standardy z hlediska užitečného zatížení, objemu nákladu a přípustné celkové hmotnosti. Opel Movano však dokáže víc než jen převážet zboží. Jako výkonný a robustní nosič nákladu nabízí i ideální předpoklady pro přestavby obytných vozů, čehož odborníci v Crosscampu plně využívají. V současnosti jejich nabídku obohacují tři obytná vozidla Crosscamp na bázi modelu Opel Movano.

Crosscamp 541 je flexibilní vůz pro každodenní použití, pro dobrodružství a multifunkční obytný vůz v jednom. Dvě varianty Crosscamp 600 a 640 se zaměřují na životní komfort při cestování a dostatek úložného prostoru. Crosscamp a Opel Movano tak splňují touhu milovníků přírody po dostatku prostoru včetně vnitřní výšky a příjemném cestování v každém ohledu, a to hned třemi způsoby.

Crosscamp 541: Inovativní řešení pro výjimečnou flexibilitu dovolené

Flexibilita je v Crosscampu 541 na bázi základního vozu Opel Movano klíčová. S celkovou délkou 5,41 metru je obytný vůz vhodný i do městského provozu a vejde se na většinu parkovacích míst. Díky modulární koncepci lze z jednoho půdorysu vytvořit až 14 variant. Variabilní koncepce nábytku zajišťuje na jedné straně komfort bydlení a spaní a na druhé straně nabízí dostatek úložného prostoru pro kola, surfovací prkna a jiné volnočasové a sportovní vybavení.

Crosscamp Camper Van
Foto: Crosscamp

Vpředu se řidič a spolujezdec mohou těšit na pohodlná otočná kapitánská křesla s loketními opěrkami. Do čtyř otevřených střešních odkládacích prostor se vejde drobné nářadí. Obložení stěn v dřevěném dekoru vytváří domácí atmosféru. V obytném prostoru Crosscampu 541 jsou použita inovativní řešení: místo pevně zabudovaného lůžka je za řidičem velká rozkládací pohovka, kterou lze v několika krocích složit a připevnit k boční stěně, čímž se ušetří místo. Dá se také úplně odstranit. Po rozložení je manželská postel o rozměrech 188 × 133 cm příslibem vynikajícího nočního odpočinku. O další flexibilitu se stará dvojitá lišta v podlaze pod rozkládací pohovkou, do které lze bezpečně upevnit dvě volitelná sedadla. Když se nepoužívají, lze je sundat a uložit pod pohovku. Soupravu doplňuje multifunkční stolek, který lze používat i venku.

Přečtěte si také:  Pössl Summit Shine 600 R Plus (2024): Obytná dodávka s výjimečnými vlastnostmi

Zbylý zadní prostor Crosscampu 541 lze také flexibilně využít. Buď s šatní skříní se čtyřmi přihrádkami, kterou lze rychle namontovat a odstranit, nebo místo ní s modulární sprchovou přihrádkou stejné velikosti. Praktická kuchyňka se nachází na pravé boční stěně vozidla. První varný modul s dvouplotýnkovým plynovým sporákem, kuchyňskou skříňkou a úložným prostorem na 2,8 kg plynové láhve, jakož i 70litrovou chladničkou, ke které je přístup i zvenčí, je nainstalován napevno, aby se zajistilo schválení jako obytného vozidla. Na druhé straně lze druhý kuchyňský modul vyjmout přes posuvné dveře. Obsahuje dřez s pevným kohoutkem, jakož i nádrže na čerstvou a odpadní vodu a v případě potřeby lze použít i jako venkovní kuchyni.

Crosscamp 600 a 640: plně vybavené studio na kolech

Dvě varianty Opel Movano Crosscamp 600 a 640 jsou ještě pohodlnější. Každý z nich nabízí v přední části prostor k sezení se stolem a výklopným nástavcem, uprostřed kuchyň a koupelnu a vzadu manželskou postel s lamelovým roštem a 11 cm silnou matrací. V modelu Crosscamp 600 instalovanou příčně a v modelu Crosscamp 640 podélně. Kromě praktických skříněk pod postelemi úložný prostor ještě zvětšuje zadní výsuvný panel.

Přečtěte si také:  Exkluzivní van VEO Grand Escape 4×4 na bázi Mercedes-Benz Sprinter do každého terénu
Crosscamp Camper Van
Foto: Crosscamp

Funkční kuchyňská linka má tříplotýnkový sporák, dřez s integrovanou baterií a 84litrovou chladničku s mrazákem, jejíž dveře se otevírají směrem ke vchodu, což umožňuje snadný přístup zevnitř i zvenčí. Velké bezúchytkové zásuvky pod dřezem i odkládací a pracovní plochy poskytují dostatek prostoru při vaření. Komfort slibuje také kompaktní, plně vybavená koupelna. Roletové dveře zajišťují prostorově úsporný přístup, zatímco výsuvný kohoutek lze použít i jako všestrannou venkovní sprchu. Horní a dolní skříňky nabízí dostatek úložného prostoru pro náčiní. Zrcadlo v horní skříňce lze posunout i do strany. Boční okno a střešní okno poskytují nejen dostatek denního světla, ale také dobré větrání.

Crosscamp Camper Van
Foto: Crosscamp

Ložnice na střeše: Volitelný pop-top pro Crosscamp

Kdo potřebuje ještě více prostoru, může varianty Crosscamp 541 a 600 vybavit také volitelnou zvedací střechou. Vzniknou tak dva velkorysejší prostory na spaní v horním patře o délce až 2,09 metru a šířce 1,43 metru. Pro osvětlení v noci jsou na palubě dvě světla na husém krku včetně USB zásuvky pro nabíjení chytrých telefonů atp. Kromě toho má Crosscamp k dispozici řadu dalších speciálních prvků, které ještě více individualizují rekreační a volnočasová obytná vozidla na bázi modelu Opel Movano.

Přečtěte si také:  Obytná dodávka Affinity Duo pro modelový rok 2024 s novým základem Fiat Ducato

Motorizace Opel Movano

Aby bylo cestování stejně příjemné jako úsporné, flexibilní modely Crosscamp jsou k dispozici s účinnými turbodieselovými motory s výkony od 103 kW/140 do 121 kW/165 k (spotřeba paliva Opel Movano podle WLTP: 9,7-7,9 l/100 km, emise CO2 253-208 g/km).

Fotogalerie Crosscamp – Opel Movano

Zdroj: TZ Opel

Crosscamp

Crosscamp je mladá značka pro segment kompaktních obytných vozů. Vozidla vyvíjí, vyrábí a prodává společnost Dethleffs, Isny/Allgäu. Vozidla Crosscamp se osvědčují v každodenním městském životě i na krátkých víkendových dobrodružstvích nebo dlouhých dovolených. Díky tomu jsou stejně flexibilní jako jejich majitelé a jsou tím pravým partnerem pro pocit městského venkovního prostředí.
Crosscamp je součastí skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: www.crosscamp.com

Další informace k dispozici na naší stránce: Crosscamp

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Crosscamp

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!