Nový Volkswagen Crafter, posunutý na vyšší úroveň prostřednictvím rozsáhlé aktualizace softwaru a hardwaru bude uveden na trh za několik týdnů. Zcela přepracovaný byl zejména kokpit, který je nyní vybaven nejnovější generací informačně-zábavných systémů. Mezi nové prvky patří digitální přístrojová deska, multifunkční volant, elektronická parkovací brzda a různé asistenční systémy. Klíčovou možností je digitální hlasový asistent s integrací ChatGPT. Předprodej nového modelu Crafter začne v polovině dubna.

Digitální kokpit Volkswagen Crafter

Nový Volkswagen Crafter 2024 bude standardně vybaven digitálními přístroji, kde je vše pod kontrolou už na první pohled. Digitální, 25,4 cm (10″) přístrojovou desku za multifunkčním volantem lze rychle přizpůsobit svým preferencím. Kromě základních údajů poskytuje množství užitečných informací, jako například spotřebu paliva, omezení rychlosti nebo venkovní teplotu. Charakteristickým detailem interiéru Crafter je nyní 26,16 cm (10,3″) nebo volitelný 32,77 cm (12,9″) dotykový displej založený na nejnovější modulární matrici infotainmentu (MIB). Vizuální systém Volkswagen má nově vyvinuté grafické rozhraní a přehledné navigační menu.

Přečtěte si také:  MAN TGE získá významnou technologickou modernizaci a nové asistenční systémy
Digitálni kokpit Volkswagenu Crafter 2024
Digitálni kokpit Volkswagenu Crafter 2024, foto: Volkswagen Užitkové vozy

Informace prostřednictvím VW Connect

S online službami VW Connect je pro Crafter k dispozici celá řada pomocníků a informací, v závislosti na výbavě. Díky integrované kartě eSIM je vůz od samého začátku schopný pracovat online. Znamená to, že na cestách jsou k dispozici téměř vždy aktuální informace. Zároveň je systém možné pomocí aplikace propojit se chytrým telefonem, čímž se získá pohodlný přístup k mnoha funkcím vozidla a jeho stavu. Můžete například na dálku zkontrolovat, zda jste zamkli dveře, nebo pomocí GPS snadno lokalizovat zaparkované vozidlo. Služba VW Connect Plus nabízí ještě více pohodlí a konektivity, například využívání dopravních informací v reálném čase. S rozšířeným, volitelným hlasovým zadáváním s online připojením je možné ovládání mnoha funkcí vozidla. Tento systém, který reaguje na přirozené hlasové povely je vybaven integrací ChatGPT.

Volkswagen Crafter 2024
Volkswagen Crafter 2024, foto: Volkswagen Užitkové vozy

Přepracované ovládání

Přepracována byla i ruční brzda a spínač automatické převodovky, stejně jako ovládání světelných funkcí, tlačítka v oblasti středové konzoly a všechny výdechy ventilace. Volitelná a plně automatická klimatizace „Air Care Climatronic“ nejenže udržuje konstantní teplotu, ale nabízí také 2-zónovou regulaci teploty pro řidiče a spolujezdce. Ovládá se prostřednictvím dotykového panelu a centrálního displeje, kde lze nalézt i několik předdefinovaných klimatických programů.

Přečtěte si také:  Další výročí pro Volkswagen: 200 000 obytných minivanů VW California
Volkswagen Crafter 2024
Volkswagen Crafter 2024, foto: Volkswagen Užitkové vozy

Asistenční systémy Volkswagen Crafter

Nabídka nových standardních a volitelných asistenčních systémů povyšuje úspěšná produktová řada na novou úroveň. Všechny nové modely budou v budoucnu standardně vybaveny systémy: Front Assist (autonomní nouzové brzdění včetně monitorování cyklistů a chodců), Lane Assist (systém udržování v jízdním pruhu), dynamické zobrazování dopravních značek, omezovač rychlosti a akustická kontrola parkovací vzdálenosti pro zadní část vozidla. Jako volitelná výbava bude poprvé k dispozici Travel Assist. V kombinaci s asistentem Travel Assist se zavádí i systém Emergency Assist.

Volkswagen Crafter 2024
Volkswagen Crafter 2024, foto: Volkswagen Užitkové vozy

Předprodej od dubna 2024

K dispozici už je také webová stránka nového modelu, která obsahuje všechny důležité informace o rozsáhlých nových funkcích a vylepšených produktových vlastnostech této všestranné dodávky od společnosti Volkswagen Užitkové vozy. Předprodej skříňové dodávky Crafter začne v polovině dubna.

Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!