Německá společnost Vanexxt nejnovějším projektem na základě Ford Tourneo Custom V710 představuje svoji vizi nejflexibilnějšího vozu a budoucnost kempování. S jeho ambicemi má jasný plán, jak překonat jiná modulární obytná vozidla. Nespoléhá se jen na svoji vlastní výbavu, ale vytvořila kompaktní systém kompatibilní se širokou škálou modulů ostatních společností. A nezůstává jen u obytných modulů, ale přidává i pracovní a úložné moduly, držáky na kola, sezení pro cestující a další.

Základní vůz

Záměrem společnosti je, aby Ford Tourneo Custom bylo tím správným vozidlem pro každou situaci, přizpůsobivým pomocníkem pro pracovní týden a víkend zároveň, aniž by si někdo přál druhý vůz. V tomto směru má Vanexxt velkou výhodu, neboť vznikl jako společný podnik společností BusBoxx a DriveDressy, z nichž každá nabízí své vlastní produkty pro kempingové minivany.

Vanexxt Ford Tourneo Custom V710
Vanexxt Ford Tourneo Custom V710, foto: Vanexxt

Pro dosažení ambiciózního cíle vytvořit nejflexibilnější minivan si vybral Vanexxt nejmodernější středně velkou dodávku, Ford Tourneo Custom V710. Pro častou jízdu v terénu nebo na sněhu je vhodná verze s pohonem všech kol a výkonem 170 k. V opačném případě je pohon předních kol o výkonu 136 k naprosto dostačující. Pro vybudování požadovaného automobilu připraví Vanexxt základní vůz do jeho nejzákladnější podoby, kterou tvoří podlaha s kolejnicemi po celé délce a kabina se dvěma sedadly. Následně je dle přání na výběr stupeň výbavy Level 1 nebo Level 2. Na rozdíl od Level 1 má Level 2 o něco lépe vybavený základní vůz a propracovanější vylepšení.

Vanexxt Level 1

Základní rozšíření Level 1 začíná podlahou v dřevěném vzhledu se 4 superflexibilními kolejnicemi pro upevnění mnoha modulů a možností sezení. Dále přidává několik dalších vylepšení včetně 230 V přípojky externího napájení a elektrické zásuvky, malé 800-wattové varní desky v pravém zadním obkladu pro použití s externím napájením, předpřípravy na druhou baterii, stmívatelných světel pro čtení na obou D sloupcích a soupravy venkovního stolu a židlí.

Přečtěte si také:  Dethleffs sází na rozmanitost obytných dodávek Globetrail, nabídku rozděluje do dvou řad
Vanexxt Ford Tourneo Custom V710
Vanexxt Ford Tourneo Custom V710, foto: Vanexxt

Vanexxt Level 2

Rozšíření Level 2 zahrnuje veškeré vybavení Level 1 spolu s přídavným topením Ebersbächer pro zadní prostor pro cestující a dotykovou obrazovkou pro ovládání funkcí, jako je osvětlení a topení. Přináší i další základní prvky, jako je dvouzónová klimatizace, elektrická příprava pro připojení přívěsu a komplexnější balík asistenčních systémů pro řidiče s navigací.

Základní uspořádání Vanexxt ve voze Ford Tourneo Custom
Základní uspořádání Vanexxt ve voze Ford Tourneo Custom, foto: Vanexxt

Vlastní moduly Vanexxt

Vanexxt nabízí několik vlastních modulů pro vytvoření kompletního půdorysu obytného vozidla. Například moduly na straně řidiče, které lze uspořádat ve stylu VW California. V krajním předním modulu je umístěna chladnička pod pultem, zatímco ve středním modulu je systém umyvadla se 16litrovými nádržemi na čerstvou a odpadní vodu. Delší zadní konzola obsahuje odkládací police a skříňky. Všechny tři se snadno instalují a demontují pomocí systému podlahových kolejniček.

Přečtěte si také:  Rimor Seal 66 Plus - polointegrovaný obytný vůz s centrálním lůžkem
Moduly nábytku Vanexxt ve voze Ford Tourneo Custom
Moduly nábytku Vanexxt ve voze Ford Tourneo Custom, foto: Vanexxt

Vanexxt nabízí také modul pro vaření, který doplňuje kuchyň o plynový sporák s jedním hořákem, s úložným prostorem pro kartuši a sklopným víkem nebo kombinovaný modul sporák/lednička. Pro flexibilní uspořádání interiéru jsou k dispozici různé lavice a jednotlivá sedadla, která lze připevnit na kolejnice, např.: sedadla (různá pro pravou a levou kolejnici), 2-místná lavice (120 cm), 3-místná úzká lavice (120 cm) nebo 3-místná lavice (135 cm).

Zvedací střecha

Oblíbeným rozšířením vozu je zvedací střecha OpenSky od společnosti Reimo s luxusním lůžkem na spaní v černé barvě. Šířka lůžka je 112 cm (s matrací DriveDressy dokonce 125 cm) a délka 192 cm. Střecha Reimo obsahuje standardně 2 LED pásy pro osvětlení interiéru vozidla a 2 LED pásy pro osvětlení spacího prostoru ve střeše.

Vanexxt Ford Tourneo Custom V710
Vanexxt Ford Tourneo Custom V710, foto: Vanexxt

Moduly třetích stran

Pro další možnosti modulů využívá Vanexxt své vlastní mateřské značky a společnosti třetích stran. Tímto způsobem může nabídnout alternativní obytné moduly a uspořádání, která vyhovují různým preferencím nad rámec toho, co by mohla sama postavit. Výběr je ze 100 kombinací modulů od různých dodavatelů, jako jsou BabuM, BusBoxx, DriveDressy a mnoho dalších. V současnosti přidává výrobce pro každou novou dodávku poukaz DriveDressy v hodnotě 595 EUR na přizpůsobení potahů sedadel, desky stolu, židlí nebo napájení a poukaz BUSBOXX v hodnotě 595 EUR na objednání dalších modulů.

Přečtěte si také:  Eura Mobil představuje nový model Xtura, terénní obytný vůz pro dobrodruhy
Moduly pro Vanexxt Ford Tourneo Custom
Moduly pro Vanexxt Ford Tourneo Custom, foto: Vanexxt

Aby Vanexxt pomohl kupujícím vybavit dodávku i pro jiné účely, spolupracuje také s dodavatelem komerčního vybavení Würth, který nabízí vybavení pro organizaci pracovních dodávek a užitkové vybavení. Součástí ekosystému jsou také nosiče kol a motocyklů na podlahových kolejích.

Fotogalerie

Tourneo může být při správném výběru každodenní dodávkou pro sedm cestujících, nákladní nebo pracovní dodávkou, vozidlem na jednodenní výlety, dodávkou pro přepravu kol a sportovních potřeb, prázdninovým autem nebo kombinací všech uvedených možností. Ceny se v současnosti začínají těsně pod 54.440 eur*. Ty mohou rychle a výrazně stoupnout v závislosti na tom, jaké možnosti si kupující vybere. Například Level 2 s pohonem všech kol, zvedací střechou na spaní, třímístnou sklápěcí zadní lavicí/postelou, modulem sporák/lednička, modulem dřezu, skříňovou jednotkou a doprovodnými montážními deskami a kováním vyjde podle katalogu 2024 na 80.318 eur*.

Zdroj: Vanexxt

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!