Nový přírůstek do rodiny Terracamper, založený na Volkswagenu Crafter 4Motion, rozšiřuje portfolio německé společnosti v segmentu dodávkových vozů. Tegravel nabízí podstatně více prostoru a pohodlí a po přestavbě do terénu zvládne také výzvy na nezpevněných cestách. Vůz o celkové hmotnosti necelých 3,5 tuny je dlouhý 6 metrů.

Terracamper, německý výrobce z Caldenu v severním Hesensku, který působí na trhu od roku 2004, nabízel dosud terénní přestavby na bázi VW Transporter s pohonem všech kol a nečekaně i Mercedes-Benz třídy G. Bez ohledu na základní vůz jsou obytné automobily vycházející z jejich dílny vybavené chytrými, lehkými nábytkovými moduly založenými na systému hliníkových profilů, který umožňuje vyšší míru přizpůsobivosti v porovnání s jinými přestavbami. Nedávno Terracamper představil přestavbu Tegravel, která představuje první vstup společnosti do segmentu obytných dodávek.

Volkswagen Crafter 4Motion jako základ pro Terracamper Tegravel
Volkswagen Crafter 4Motion jako základ pro Terracamper Tegravel, foto: Terracamper

Základní vůz

Terracamper si pro přestavbu Tegravel zvolila Volkswagen Crafter 4Motion v šestimetrové verzi se standardní vysokou střechou. Díky systému pohonu všech kol nabízí základní vůz zvýšenou trakci a bezpečnost i v náročném terénu a za špatných povětrnostních podmínek. Terracamper však ještě více zvýšil jeho terénní schopnosti pomocí zdvihu pérování, větších terénních pneumatik, ochrany proti podjetí, držáku rezervního kola pod podlahou a dalších prvků.

Stejně jako u terénních minivanů klade Terracamper důraz zejména na lehkou a stabilní konstrukci nábytku a flexibilní půdorys. Interiér nového Tegravelu nabízí v porovnání s nimi podstatně více prostoru a pohodlí, ale skutečným vrcholem obytného vozu je jeho modulární charakter. Základem nové přestavby je uspořádání Flex+ s kolejnicovou podlahou a technickými postranicemi, které slouží jako základ pro upevnění nábytkových modulů a sedadel, což umožňuje velkou přizpůsobivost. Tegravel tak lze používat na mnoho způsobů, od nákladní dodávky bez nábytku, vozidla pro přepravu osob s pěti sedadly až po dvoumístný nebo čtyřmístný obytný automobil.

Přečtěte si také:  Globe-Traveller Explorer 2Z pokračuje v trendu obytných dodávek pro dva
Nový Flex+ s kolejnicemi a technickými bočními panely je základem pro uchycení nábytkových modulů a jednotlivých sedadel
Nový Flex+ s kolejnicemi a technickými bočními panely je základem pro uchycení nábytkových modulů a jednotlivých sedadel, foto: Terracamper

Dispozice Terracamper Tegravel

Dispozice vozu je neuvěřitelně otevřená a díky absenci horních skříněk se interiér zdá být prostornější, než je. Počínaje přední částí nabízí prostor k sezení otočná přední sedadla a pohodlnou pohovku, kterou lze rozložit na lůžko. Stůl, který lze flexibilně otáčet umožňuje velkou volnost pohybu. Na přání, pro více prostoru nad hlavou v této oblasti, lze Tegravel rozšířit o otevřenou nebo zdvíhací střechu OpenSky.

Modulární systém Terracamper Tegravel
Modulární systém Terracamper Tegravel, foto: Terracamper

Oproti boční lavici se nachází kuchyňský blok, který je vybaven dřezem, 75 litrovým kompresorovým chladícím boxem Dometic se dvěma teplotními zónami a odnímatelnou indukční varnou deskou včetně funkce booster.

Zadní část zabírá hlavní prostor pro spaní s rozkládacím příčným lůžkem s roštem na talířovými pružinami. Jeho rozměry 199 x 150 cm jsou dosaženy díky speciálně navrženým nástavbám karoserie. Pod zadním lůžkem se nachází velkorysý úložný prostor, který lze využít dle vlastního uvážení, například umístěním pevných skříněk, výsuvu na kola nebo polic na euro boxy. K odkládání věcí lze navíc využít panely na suchý zip uvnitř vozidla nebo na zadních dveřích.

Modulární systém Terracamper Tegravel
Modulární systém Terracamper Tegravel, foto: Terracamper

V Tegravelu není umístěna stálá koupelna. Designéři však našli důmyslné řešení, jak ušetřit místo a sprchovou vaničku zabudovali do podlahy vstupního prostoru. V době, kdy se nepoužívá, je ukryta pod krytem. Na strop lze připevnit závěs, který zabrání vnikání vody do obytného prostoru. K dispozici je také přenosná suchá separační toaleta uložená pod lavicí a venkovní sprcha.

Přečtěte si také:  Uznání za inovativní prostorový koncept pro LMC Innovan 592

100litrová nádrž na čerstvou vodu, bojler na teplou vodu a kompletní podlahové naftové topení zajišťují maximální komfort. Na přání lze vozidlo vybavit dvoustupňovým systémem úpravy vody s UV dezinfekcí a možností odsávání povrchové vody. Se solárním systémem na střeše, lithiovou baterií a invertorem by několikadenní kempování mimo elektrickou síť nemělo být problémem. Základní cena terénní přestavby připravené k použití začíná na částce 100.000 eur*.

Fotogalerie

Zdroj: Terracamper

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!