FIAT Professional zveřejnil podrobnosti o výrazně obnovené sestavě Ducato, Doblò a Scudo pro rok 2024 s novými elektrickými pohonnými jednotkami, designem, systémy konektivity a novou generací ADAS. Značka s více než stoletou historií je díky efektivitě a spolehlivosti svých modelů etalonem v odvětví užitkových vozidel a v rámci revoluce v oblasti e-Mobility stojí v čele odvětví lehkých užitkových vozidel. Důkazem toho je i nejnovější generace modelů Ducato, Doblò a Scudo.

Nové Ducato a E-Ducato

Fiat Ducato se vyrábí nepřetržitě od roku 1981, prodává se ve více než 80 zemích světa a podle čtenářů časopisu Promobil je již šestnáctkrát za sebou nejlepším základním obytným vozidlem roku. Díky 40 letům vedoucího postavení v tomto odvětví prochází model Ducato neustálými vylepšeními, aby zůstal nejlepší ve své třídě.

Fiat Ducato 2024
Fiat Ducato 2024, Foto: Stellantis

Nové Ducato si zachovává nákladní kapacitu 17 m3 a užitečné zatížení 1,5 tuny v případě elektrické verze a 2 tuny v případě dieselové verze, díky čemuž se stalo nejprodávanějším vozidlem ve svém sektoru. I při nejobjemnějším nákladu poskytuje Ducato vysoký komfort, přesnost a ovladatelnost za všech jízdních podmínek.

V obou verzích, BEV i dieselové, debutuje nová lavice k sezení „Eat&Work“. Představuje kombinací stolku, na který lze umístit notebooky nebo podnosy s obědem, a zadního organizéru s držáky na sklenice a odkládacími přihrádkami na pera nebo příbor. Stolek je pro maximální pohodlí otočný.

Fiat E-Ducato

Nové E-Ducato, navržené ve vlastní režii, s novou 110-kWh baterií zaručuje díky autonomii dojezd až do 424 km v cyklu WLTP, což z něj činí špičku ve své kategorii, která nabízí +30% dojezdu v porovnání s předchozím modelem. Nabízí se také za cenu sníženou o 25%, aby byl dostupný pro každého, což je v souladu s posláním značky orientovat se na zákazníka. Zcela nový je také systém nabíjení, který umožňuje 80% nabití baterie již za 55 minut. Díky nové elektrické architektuře navíc E-Ducato představuje také širokou škálu nových systémů ADAS, díky nimž je nejbezpečnějším užitkovým vozidlem ve svém segmentu.

Technologické funkce

Funkce Keyless Entry and Go se staly standardní výbavou elektrické verze, která umožňuje zamknutí a odemknutí dveří kabiny a zavazadlového prostoru a startování motoru bez použití klíče. K dispozici je také elektrická parkovací brzda, díky které je kabina uhlednější. 10″ multimediální a navigační systém propojený s novým specifickými EV-funkcemi, které podporují interakci se specifickými službami F2M eSolution. Standardní výbavu nového modelu E-Ducato doplňuje centrální 7″ plně digitální kokpit.

Přečtěte si také:  Hymer inovacemi v segmentu obytných dodávek na platformě Fiatu řeší požadavky moderního karavaningu
Fiat Ducato 2024
Fiat Ducato 2024, Foto: Stellantis

Naftové motory

Rozsáhlá nabídka dieselových motorů pokračuje nejnovější generací motorů MultiJet, splňujících předpisy Euro 6E. K dispozici je 6-stupňová manuální převodovka spárovaná s motory tří úrovní výkonu (120, 140, 180 k) a nová 8-stupňová automatická převodovka v kombinaci s výkonem 140 a 180 k. Modelová řada Heavy-Duty s homologací Euro 6 Step E je členěna na dvě výkonové úrovně 140 a 180 k, obě v kombinaci se 6-stupňovou manuální převodovkou a 8-stupňovou automatickou převodovkou.

Díky zavedení více aerodynamických vylepšení zajišťuje nové Ducato snížení spotřeby paliva a emisí CO2 až o 5 % v porovnání s předchozí generací. A to, aniž by se snížil výkon pohonné jednotky, která je schopna dosahovat točivého momentu až 450 Nm, což je nejlepší hodnota ve své třídě.

Přečtěte si také:  Globe-Traveller přichází s další stylovou dodávkou pro dvojice, delším modelem Explorer 2X

Nové Doblò a E-Doblò

Všestranný, prostorný a flexibilní nový Fiat Doblò nabízí pokročilé možnosti připojení a technologie, které zákazníkům pomáhají efektivně čelit každodenním pracovním výzvám. Modernizovaná verze BEV nyní zaručuje působivý dojezd více než 340 km v kombinovaném cyklu WLTP a rychlé nabíjení, které umožňuje dobít 80 % kapacity baterie za pouhých 30 minut. E-Doblò by se mohl pro vyšší účinnost dodávat is tepelným čerpadlem.

Fiat Doblò 2024
Fiat Doblò 2024, Foto: Stellantis

Elektrická i tepelná verze nabízí nejlepší užitečné zatížení ve své třídě až do 1 tuny. Vybaveny jsou velkým přizpůsobitelným vnitřním prostorem a špičkovými technologickými prvky. Mezi ně patří ve verzi BEV i Magic Plug, užitečná elektrická zásuvka, která umožňuje mít k dispozici správné napájení pro několik specifických použití.

Klíčovou inovací je i Smartphone Station, která umožňuje řidiči ovládat všechna zařízení infotainmentu pomocí tlačítek na volantu nebo hlasových povelů. Další funkcí je 10” Radio Touch, které při spárování s couvací kamerou zlepšuje zážitek z jízdy. Kromě toho nové rádio Uconnect s 10“ barevnou dotykovou obrazovkou a integrovaným navigačním systémem je kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto.

Pokud jde o bezpečnost, hlavní pokrok spočívá v zrcadle Magic Mirror, dynamickém prostorovém vidění, které má nyní nový design a novou zvětšenou zónu viditelnosti, což zaručuje lepší viditelnost. Díky sadě různých kamer umožňuje Magic Mirror vidět zadní i boční část vozu včetně mrtvých úhlů. Špičková funkce, která umožňuje řidiči provádět manévry se zvýšenou bezpečností a dokonale reprezentuje produktovou vynalézavost. Bezpečnostní výbavu vozu Doblò doplňuje celá řada standardních systémů ADAS, které zajišťují co nejpohodlnější a nejbezpečnější jízdu.

Přečtěte si také:  Malibu Van řady Comfort získá pro modelový rok 2024 možnost rodinné verze s vysouvací střechou

Nové modely Scudo a E-Scudo

Nové Scudo si stále zachovává robustnost, všestrannost a potěšení z jízdy, nyní však přichází s propracovaným designem, vyšší efektivitou, nejmodernější konektivitou a sofistikovanějšími jízdními pomůckami. Nové E-Scudo je moderní a nezastavitelný vůz díky 100% elektrickému pohonu, který nabízí nejlepší elektrický dojezd ve své třídě až 352 km (ve smíšeném cyklu WLTP) a plynulejší a citlivější jízdní vlastnosti.

Fiat Scudo 2024
Fiat Scudo 2024, Foto: Stellantis

Nový Fiat Scudo nabízí řešení pro řízení prostoru a kabiny. Moderní systém nakládání objemných materiálů zdůrazňuje jedinečnou všestrannost modelu. Díky funkci Magic Cargo mohou profesionálové rozšířit ložnou plochu až na 3,67 m ve standardní verzi a maximálně 4,02 m ve verzi Maxi.

Díky své kompaktnosti a pohodlné poloze za volantem je nové Scudo stejně pohodlně jako osobní auto. Navzdory kompaktnosti exteriéru vozidla je dostupný objem Cargo až 6,3 m³, s užitečným zatížením 1,25 tuny v případě elektrické a až 1,4 tuny v případě tepelné verze. Navíc, díky svým kompaktním rozměrům je Scudo ideálním partnerem pro volný pohyb v centru města as výškou pouhých 190 cm se vejde do každé garáže.

Pokud jde o bezpečnost, je vybaven celou řadou standardních systémů ADAS, jejichž cílem je zajistit maximální pohodlí a bezpečnost během jízdy. Nový FIAT Professional Scudo je vybaven také novými funkcemi konektivity a infotainmentu.

Fiat Scudo 2024
Fiat Scudo 2024, Foto: Stellantis

FIAT Professional má dvojí povahu, protože je významným zástupcem profesionálů i světa volného času. Ve druhé sféře představují obytná vozidla skutečně strategický přínos pro značku, která se etablovala jako základní kámen na trhu rekreačních vozidel.

Zdroj: FIAT Professional

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!