Ford zatraktivnil svůj oblíbený multifunkční model s možností až sedmimístné konfigurace Tourneo Connect uvedením nového vyspělého plug-in hybridního pohonu. Tourneo Connect Plug-In Hybrid (PHEV) posune flexibilitu a všestrannost modelu Tourneo Connect na další úroveň a zákazníkům umožní jízdu na čistě elektrický pohon na vzdálenost až 110 km.

Nový model tak pokračuje v elektrifikaci nové generace rodiny vozů Ford Tourneo pro přepravu osob, která bude zahrnovat také kompaktní pětimístný model E-Tourneo Courier, osmimístný model E‑ Tourneo Custom a devítimístný model Tourneo Custom Plug-In Hybrid.

„Tourneo Connect je především o schopnostech a flexibilitě a nová varianta plug-in hybrid přináší obojí. Díky velkému dojezdu na elektřinu dokáže Tourneo Connect Plug-In Hybrid v elektrickém režimu obsloužit mnoho běžných cest našich zákazníků, ať už se jedná o cesty do školy, dobrodružné výpravy mimo město nebo při pracovním využití,“ řekl Rich Hughes, manažer řady Tourneo společnosti Ford v Evropě.

Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid
Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid, foto: Ford

Objednávky pro Tourneo Connect Plug-In Hybrid budou otevřeny v létě 2024 a první dodávky se očekávají v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Přečtěte si také:  Sofistikovaný Bürstner Copa na novém podvozku přináší větší komfort bydlení

Pokročilá technologie PHEV

Inovativní hnací ústrojí v modelu Tourneo Connect Plug-In Hybrid spojuje 1,5litrový benzinový motor EcoBoost, vysokonapěťový akumulátor a elektromotor, které dodávají kombinovaný výkon 150 k a točivého momentu 350 Nm prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové automatické převodovky. Akumulátor lze na dlouhých cestách rychle dobíjet stejnosměrným proudem z veřejných nabíječek výkonem až 50 kW nebo ji plně dobít doma střídavým proudem o výkonu až 11 kW.

Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid
Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid, foto: Ford

Snadno pochopitelné jízdní režimy umožňují řidičům optimalizovat využití energie z akumulátoru:

  • EV Now: jízda pouze pomocí elektromotoru
  • EV Auto: vyvažuje elektrický a benzinový pohon tak, aby co nejlépe vyhovoval jízdním podmínkám
  • EV Later: jízda pouze s benzinovým motorem, kdy se veškerá energie uloží v akumulátoru na pozdější použití
  • EV Reserve: ukládá řidičem definovanou úroveň energie nabití akumulátoru pro pozdější použití

Zákazníci si mohou vybrat mezi pětimístným modelem Tourneo Connect Plug-In Hybrid nebo delším sedmimístným Grand Tourneo Connect Plug-In Hybrid se standardní třetí řadou sedadel. Prostorná a všestranná kabina zůstává pro novou verzi Plug-In Hybrid nedotčena. Po vyjmutí zadních řad sedadel mohou zákazníci využívat zavazadlový prostor o objemu až 3,1 m3 u modelu Grand Tourneo Connect Plug-In Hybrid a až 2,6 m3 u modelu Tourneo Connect Plug-In Hybrid.

Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid
Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid, foto: Ford

Chytré technologie vozu Tourneo Connect Plug-In Hybrid přesahují rámec jeho nové pohonné jednotky. Prostorná kabina je vybavena digitálním kokpitem se dvěma 10palcovými displeji a konektivitou prostřednictvím informačního a zábavního systému SYNC, kompatibilního s bezdrátovými systémy Android Auto a Apple Carplay. Nový elektrifikovaný model je rovněž vybaven stejnými vyspělými asistenčními systémy pro řidiče jako modely Tourneo Connect s benzinovým a naftovým motorem, které již získaly maximální pětihvězdičkové hodnocenínezávislého bezpečnostního úřadu Euro NCAP. Soubor technologií zahrnuje asistent pro couvání s přívěsem Pro Trailer Backup Assist, inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, asistent pro jízdu v pruzích a varování při otevření dveří.

Přečtěte si také:  Nová, inteligentnější a všestrannější generace kempingového minivanu Ford Nugget

Ford nabízí model Tourneo Connect Plug-In Hybrid ve své známé výbavové řadě:

  • Trend: vysoká standardní výbava zahrnuje digitální kokpit a 16palcová kola z lehkých slitin
  • Titanium: přidává chromované prvky, střešní ližiny, tónovaná okna a více asistenčních prvků pro řidiče
  • Active: s robustním designem ve stylu SUV, panoramatickou střechou a 17palcovými koly z lehké slitiny.

Fotogalerie Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid (PHEV)

Zdroj: TZ Ford

Ford Motor Company

Globální americká společnost je již více než 100 let pevně spjata s Evropou. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 54 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě.

Další informace o společnosti k dispozici na: ford.cz

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!