V městském prostředí často dochází k nehodám, když řidiči otevřou dveře svého vozu, aniž by si všimli, že se k nim blíží jízdní kolo, skútr nebo motocykl. Společnost Ford nyní doufá, že zavedením inovativní technologie pomůže snížit riziko nehod způsobených otevřením dveří a přispěje k větší bezpečnosti provozu. Technologií varování při otevření dveří může být vybaven nový Ford Transit Custom.

Radar a vnější senzory pomáhají identifikovat, kdy by otevřené dveře mohly způsobit kolizi s přijíždějícím účastníkem silničního provozu. V případě ohrožení se aktivují LED indikátory na zpětných zrcátkách, jakož i upozornění na přístrojové desce. Aby se předešlo zbytečné aktivaci, systém se aktivuje pouze tehdy, když ostatní účastníci silničního provozu překročí rychlost 7 kilometrů za hodinu. Řidiči a jejich spolujezdci mohou v případě nouze funkci ručně zrušit.

Přečtěte si také:  LMC umístil ve studii Innovan 592 podélné jednolůžka do 6 m dlouhé obytné dodávky

Systém varování při otevření dveří funguje na obou stranách vozidla. To může být užitečné v případech, kdy řidič nebo jiní cestující vystupují z vozidla dveřmi spolujezdce a na chodníku se mohou nacházet cyklisté nebo cyklistický pruh vede souběžně s cestou.

Ford Transit Custom
Foto: Ford Pro Europe

Nový Ford Transit Custom, kterého se novinka týká, byl nedávno prohlášen International Van of the Year 2024 a je nejnovější verzí nejprodávanější jednotunové dodávky v Evropě. Tato technologie je k dispozici také v novém víceúčelovém vozidle Tourneo Custom, ve kterém se ochrana vztahuje i na cestující vystupující ze zadních posuvných bočních dveří. Systém varování se rozšíří také na nový elektrický crossover Explorer a nový Mustang a očekává se, že v roce 2024 se dostane i do dalších vozů Ford.

Přečtěte si také:  Ford Transit Custom získal titul International Van of the Year 2024

„Dodávky jsou hybnou silou našich měst. Víme, že rozvážet stovky balíků denně může být pro řidiče doručovacích služeb těžké a náročné – zejména v tomto ročním období. Nabídkou systému varování při vystupování ve zcela novém Transitu Custom se snažíme zajistit vyšší bezpečnost nejen pro řidiče vozů Ford Pro, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro Europe.

Zdroj: TZ Ford 

Ford Motor Company

Globální americká společnost je již více než 100 let pevně spjata s Evropou. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 54 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě.

Další informace o společnosti k dispozici na: ford.cz

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.