Modely Ford Transit a E-Transit modelové řady 2024 získají rozsáhlé vylepšení standardních funkcí konektivity a možnost bezdrátové aktualizace Ford Power-Up. Nový software zjednodušuje dodatečné přestavby a automatizuje opakující se úkony. Vylepšení podvozku a volitelná osmistupňová automatická převodovka zvyšují užitečné zatížení a zlepšují výkon, ovladatelnost a efektivitu vozidla.

Jako evropský lídr v prodeji užitkových vozů již osm let po sobě nepřestáváme hledat nové příležitosti, jak pomoci zvýšit produktivitu našich zákazníků,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro v Evropě. „Pracujeme ruku v ruce s našimi zákazníky, abychom pochopili výzvy, kterým čelí, a společně vytvářeli nová řešení. Tyto inovace vylepšují digitální funkce Transitu, jeho hardware a podpůrný ekosystém Ford Pro, aby našim zákazníkům poskytly novou úroveň produktivity.“

Ford Transit 2024
Ford Transit 2024, foto: Ford Pro

Vylepšená technologie ve standardní výbavě

Ford Pro pokračuje v rozšiřování digitálních možností svého portfolia užitkových vozidel Transit a E-Transit. Mezi novinky pro rok 2024 v Evropě patří:

  • Standardizovaný systém SYNC 4 – 12palcový dotykový displej umístěný uprostřed a vestavěný navigační systém s dopravními informacemi v reálném čase. Pracoviště řidiče nově doplňuje 8palcový digitálně-analogový přístrojový štít.
  • Nejnovější 5G modem společnosti Ford, který poskytuje superrychlé připojení k inteligentním technologiím Transitu s bezdrátovými aktualizacemi Ford Power-Up pro zvýšení produktivity vozidla bez nutnosti návštěvy prodejce.
  • Doručovací asistent, dostupný pro modely E-Transit a Transit s dlouhým rozvorem a automatickou převodovkou, který automatizuje opakující se bezpečnostní úkony řidičů rozvážkových vozů. Zvolení parkovací polohy na otočném voliči automatické převodovky zastaví motor, aktivuje výstražná světla a alarm a zamkne všechny dveře, které řidič nepoužívá k výstupu z kabiny nebo přístupu k zásilkám. Opětovné sešlápnutí brzdového pedálu nastartuje motor a deaktivuje výstražná světla.
  • Digitální spínače přídavného vybavení umožňují řidičům ovládat dodatečně instalované vybavení prostřednictvím nastavitelných digitálních spínačů na standardním 12palcovém dotykovém displeji v kabině a také propojení se softwarovými balíčky Ford Pro pro vzdálené sledování například teploty např. v chladicích vozech.
Přečtěte si také:  Obytná dodávka Affinity Five pro pět osob s unikátním uspořádáním a třípatrovou postelí
Ford Transit 2024
Ford Transit 2024, foto: Ford Pro

Asistační systémy, výkon a efektivita

Součástí standardní výbavy modernizovaného Fordu Transit se stane komplexní sada pokročilých asistenčních systémů pro bezpečnost řidiče a nákladu, včetně systému Pre-Collission assist s autonomním nouzovým brzděním, systému pro udržování v jízdním pruhu, funkce rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost a sledování bdělosti řidiče. Sady asistenčních systémů zahrnují systém hlídání mrtvého úhlu a varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa, inteligentní adaptivní tempomat s funkcí udržování uprostřed jízdního pruhu a funkcí Stop & Go a 360stupňovou kameru, která řidičům poskytuje větší jistotu. Asistenční systémy mohou provozovatelům pomoci snížit prostoje, náklady na opravy a pojištění.

Modernizovaný Transit přichází s novou osmistupňovou automatickou převodovkou pro verze s pohonem předních kol, která zlepšuje efektivitu a přepravní kapacitu. Přepracovaná přední náprava snižuje hmotnost až o 27 kg v závislosti na konfiguraci vozidla. Konstrukce také umožňuje snazší výměnu brzd a zkracuje servisní dobu až o dvě hodiny při výměně všech čtyř brzdových kotoučů. Pro modernizovaný Ford Transit se standardem stávají 16palcová kola.

Zdroj: Ford Pro

Ford Motor Company

Globální americká společnost je již více než 100 let pevně spjata s Evropou. Prodej a servis vozů Ford na 50 jednotlivých evropských trzích zahrnuje také činnost společnosti Ford Motor Credit Company, divize zákaznických služeb Ford a 14 výrobních závodů se čtyřmi centry v Kolíně nad Rýnem v Německu, ve Valencii ve Španělsku a ve společném podniku v Craiově v Rumunsku a v Kocaeli v Turecku. Společnost Ford zaměstnává přibližně 34 000 lidí ve svých plně vlastněných závodech a konsolidovaných společných podnicích a přibližně 54 000 lidí včetně nekonsolidovaných podniků v celé Evropě.

Další informace o společnosti k dispozici na: ford.cz

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!