Přední výrobce obytných automobilů a karavanů Bürstner mění pro novou sezónu 2024 svůj úspěšný Kempingový minivan Copa s využitím nového základního vozu Ford Tourneo Custom V710. Novému podvozku byla uzpůsobena i dvojice známých uspořádání C 500 a C 530 s propracovanými detaily. Při uvedení na trh je v nabídce v kombinaci se vznětovým motorem výběr mezi pohonem předních nebo všech kol.

Kompaktní bydlení

Kempingový minivan Copa je skutečný multitalent, který nabízí řadu produktových vychytávek poskytujících ještě větší komfort bydlení. Je to právě jeho variabilní koncept interiéru, který činí minivan tak jedinečným. Příjemný prostor k sezení až pro čtyři osoby, se stolem nebo bez stolu, se vytvoří v několika jednoduchých krocích. Nechybí ani praktická kuchyňská linka a dostatek úložného prostoru.

Flexibilní uspořádání modelu Copa C 500 lze bez námahy přeměnit z auta na každý den na obytný vůz s dávkou komfortu. Dá se ale použít i pro přepravu až 6 osob nebo objemných předmětů, od rodinných výletů až po stěhování. Při každodenním používání se ve vozidle pohodlně usadí až 6 osob. Exkluzivní lavici lze snadno posouvat, čímž umožní rychlé vložení dalších dvou samostatných sedadel.

Promyšleno bylo i řešení úložného prostoru pod lavicí, které nyní umožňuje ještě efektivnější využití prostoru a lepší organizaci zavazadel. Možnost nakládání pod lavicí umožňuje snadnou přepravu dlouhých předmětů, jako jsou lyže nebo surfy. Úložný prostor v zadní části lze naložit na dvou úrovních, což umožňuje, aby se nový Kempingový minivan Copa kdykoli přizpůsobil potřebám a používal se různými způsoby.

Při kempování zaujme nová lavice dalšími výhodami, které umožňují ve vozidle pohodlné bydlení. Výškově nastavitelné čelo postele ji v mžiku promění v útulnou pohovku pro relax nebo na pohodlnou postel. Komfortní spánek a další místo k odpočinku zajišťuje standardní Zvedací střecha s pohodlnou manželskou postelí, integrovanými lampičkami a panoramatickou funkcí.

S modelem C 500 přichází současně i nový, přibližně o 30 centimetrů delší model Copa C 530. Ten je ideálním společníkem pro každého, kdo hledá městský obytný vůz s kompaktními rozměry a funkčním řešením koupelny/toaletního koutu. Dispozice zaujme funkčním zadním prostorem s kazetovým WC a sklopným umyvadlem. Objednáním příplatkového wellness balíčku se kromě standardní venkovní sprchy otevírá i možnost sprchování ve vozidle. Za tímto účelem technici implementovali variabilní koncept sprchy s odnímatelnou sprchovou vaničkou, sprchovým závěsem a bojlerem na teplou vodu. Copa C 530 má vzhledem k umístění kuchyně zvedací střechu otevíratelnou zezadu.

Přečtěte si také:  Bürstner Delfin je zpět, tentokrát jako obytná dodávka na bázi Renaultu Master
Bürstner Copa C 530
Bürstner Copa C 530, ilustrační foto 2023, foto: Bürstner

Dvě varianty pohonu

Nový minivan Copa se uvádí na trh s naftovým motorem Ecoblue o objemu 2,0l. Standardně se dodává s motorem o výkonu 136 k, pohonem předních kol a manuální převodovkou. Pro zákazníky, kteří chtějí větší komfort, je na přání k dispozici automatická převodovka v kombinaci s motorem o výkonu 170 koní. Pro milovníky větší trakce nabízí Copa buď příplatkový samosvorný diferenciál pro motory s manuální převodovkou, nebo pohon všech kol se silnějším motorem (170 k) a automatickou převodovkou.

Bürstner Copa C 500
Bürstner Copa C 500
Bürstner Copa C 530
Bürstner Copa C 530
Zdroj: Bürstner

Bürstner GmbH & Co. KG

Bürstner je značka v mainstreamovém segmentu, která vyrábí obytné automobily, obytné dodávky a karavany. Bürstner je známý zejména harmonickým bydlením, funkčnosti, komfortem a moderním vzhledem. Bürstner GmbH & Co. KG sídlí v německém městě Kehl na západě Bádenska-Württemberska. Spolu s druhým výrobním závodem v alsaskem Wissembourgu (F) je součástí skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: www.buerstner.com

Další informace k dispozici na naší stránce: Bürstner

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Bürstner

Přečtěte si také:  Dreamer s novou značkou představil také kempingový minivan City Camp

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.