Kompaktní kempingový minivan Pössl Campster nabízí spoustu volnosti, a i to je jeden z důvodů, proč je stále populární. Na svět přišel už v roce 2016. Základem mu slouží Citroën Spacetourer, ale je tu příležitost i pro Peugeot Traveler nebo Toyotu Proace Verso.

Kompaktní minivan

Z pohledu rozvoru patří Campster do průměru mezi kempingovými automobily této třídy. Svou délkou 4,95 metru je i pěkně kompaktní. Campster v závislosti na modelu je vysoký 1,96 nebo 1,99 m, což se hodí pro jeho garážování a hlavně mu nedělají problémy přejezdy pod výškovými omezeními na mnoho plážích. Maximální přípustná hmotnost může být za příplatek 990 Eur zvýšena na 3100 kg. Dvě nejsilnější motorizace, tj 150 a 180 koní, je možné dodat v 7místné verzi. K popularitě mu pomáhá i cena základní verze 37.999 Eur.

Pössl Campster, kempingový minivan pro všechny dny
Foto: Pössl

Známé vnitřní uspořádání

Vnitřní rozložení je klasické. Přední sedadla jsou otočné a zadní lavice je snadno přeměněna na postel 212 x 112 cm. Zvedací střecha nabízí prostor na spaní o velikosti 190 x 110 cm. Standardně bílou střechu je možné na přání dodat v barvě automobilu.
Kuchyňka také nevybočuje ze známých kolejí. Obsahuje plynový sporák s dvojicí hořáků, umyvadlo a nádržky na čistou a odpadní vodu. Celou kuchyňskou skříňku i s plynovou lahví (2,8 kg) lze z automobilu vyjmout a využít ji jako vnější kuchyni. Je to velmi praktické, bohužel tato možnost je k dispozici jedině ve verzi s druhými posuvnými dveřmi na straně řidiče (příplatková výbava za 550 Eur). Na výběr je i mezi chladničkami. Individuální chladící box za 699 Eur přesně padne mezi přední sedadla. Výhodou je přímý přístup k chlazeným nápojům během jízdy. Nevýhodou je nepřístupnost k ruční brzdě. V opačném případě je k dispozici dražší vestavěný chladící box.

Pössl Campster, kempingový minivan pro všechny dny
Foto: Pössl

Motorizace

Výběr je možný mezi čtyřmi různými vznětovými motory. Nejslabší je 1,6 BlueHDI s 95 koňmi (37,999 Eur). Za tisíc eur navíc je 115 k verze. Za nejlevnější dvoulitr (150 k) je třeba si připlatit dva tisíce eur. Vrcholná verze se 180 k pak vyjde na 42,599 Eur. Pravděpodobně se dočkáme i odlehčené a zároveň i levnější verze bez šatní a kuchyňské skříňky, kde zůstane pouze zvedací střecha. Očekává se také prodloužená XL verze a pohon všech čtyř kol.

Bohatá standardní výbava

Campster je standardně vybaven klimatizací, otočnými sedadly, ABS, ESC, asistentem rozjezdu do kopce, denním LED svícením, centrálním zamykáním a pod. Seznam doplňkových možností je krátký a obsahuje především různé asistenční systémy a bezpečnostní balíčky. K dispozici je i přídavné topení Webasto Airtop za 2199 Eur nebo parkovací přední a zadní senzory s couvací kamerou a sklopnými zrcátky se sledováním mrtvého úhlu za 1310 Eur.

 

Stručně řečeno. Čtyři místa na spaní, možnost až sedmi míst. Kompaktní rozměry. Campster je skutečně kempingové vozidlo pro všechny dny.

 

Katalog je ve formátu .pdf. Pro zobrazení, resp. stažení klikněte na obrázek níže.

Pössl Campster 2018

 

Foto: výrobce