Megasat, jeden z předních výrobců satelitní technologie a příslušenství v Evropě, se zúčastni letošního Caravan Salonu v Düsseldorfu (4. – 13. září 2020), kde představí novou generaci modelů satelitních antén. Jejich speciální technickou vlastností budou řídicí jednotky vybavené modulem Bluetooth, takže zařízení bude možné připojit a ovládat pomocí smartphonu nebo tabletu uživatele.

„Opakovaně jsme dostávali žádosti od táborníků, aby byly řídící jednotky vybavené dálkovým ovládáním. To byl důvod, proč si mnoho z nich toto zařízení do vozidla prostě neinstalovali. Vzhledem k tomu, že téměř každý má nyní mobilní telefon nebo tablet, bylo rozumné povolit dálkové ovládání prostřednictvím rozhraní Bluetooth,“ vysvětluje Harald Langer, obchodní manažer Megasatu pro kemping.

V budoucnu budou moci táborníci používat své chytré telefony nebo tablety i na ovládání svých satelitních antén. Megasat vyvinul pro iOS a Android aplikaci, pomocí které bude možné nejen ovládání antény, ale i pohodlné načtení aktualizace firmwaru. Pokud byl dosud pro tento krok vyžadovaný počítač a USB flash disk, v budoucnu už bude stačit pouze příkaz přes aplikaci.

Zpočátku budou s modulem Bluetooth čtyři řídící modely s anténami: Campingman Kompakt 3, Caravanman Kompakt 3 (oba také jako Twin verze s připojením pro dva účastníky), Campingman Portable 3 a Traveler-Man 3.
Současně budou zavedeny další inovace: Campingman Kompakt 3 získá pro lepší kvalitu příjmu větší anténu. U modelů Caravanman Kompakt 3 a Traveler-Man 3 se změní také design základní desky, takže pro tyto antény bude k dispozici nová mobilní sada. U obou antén to znamená, že v budoucnu bude možné jejich pevné upevnění na vozidle nebo mobilní použití. Nové antény budou uvedeny na trh od ledna 2021, Megasat ceny zatím nezveřejnil.

Zdroj: TZ Megasat   Foto: Megasat

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!