Modelová řada Seal tvoří základ polointegrovaných obytných vozů italské značky Rimor na základním vozidle Fiat Ducato. Oblíbený a zároveň i nejdelší model série, Seal 66 Plus zaujme v provedení pro rok 2024 moderním uspořádáním s maximálním komfortem. Jeho vnitřní uspořádání pro čtyři osoby kombinuje obývací pokoj se skupinou sezení tváří v tvář s ložnicí s centrálním lůžkem.

Obývací část

V interiéru věnuje Rimor zvláštní pozornost kromě komfortu také detailům. Obložení stropu s měkkým povrchem na dotek, střešní okno, otevřené skříňky pod spouštěcím lůžkem s čalouněním, panel s podsvícením se zrcadlem a úložnou kapsou jsou jen některé z nich a upoutají pozornost.

Rimor Seal 66 Plus
Rimor Seal 66 Plus: Foto: Rimor

Seal 66 Plus působí díky promyšlenému uspořádání velkým obytným prostorem, který vyvolává pocit vzdušnosti a otevřenosti. Je to dáno i skupinou sezení tváří v tvář na kterou navazuje ve stejné výšce kuchyňka. Dvě podélné lavice v kombinaci s otočnými kapitánskými sedadly v kabině řidiče nabízejí až sedm míst k sezení. Pohodlné lavice umístěné naproti sobě jsou vybaveny novým systémem rychlé přestavby na sedadla pro cestování. Na přání mohou být vybaveny upevněním Isofix pro dětské sedačky. Po zrušení sedadla z cestovní polohy stačí zvednout opěradlo zpod lavice a nasadit polštáře. Nastavitelný rozkládací stůl s jednou mohutnou nohou nabízí místo dostatek místa pro stolování i společné posezení s přáteli.

Součástí standardní výbavy je elektricky ovládané spouštěcí lůžko nad sezením, které nabízí místo ke spaní o rozměrech 200 x 122 cm.

Přečtěte si také:  Inovace xFlip pro zvětšení lůžka v obytných dodávkách Etrusco na bázi Ford Transit

Praktická kuchyně

Kuchyňská jednotka obsahuje varnou desku se třemi hořáky a kulatý dřez s poklicí. Její hloubka poskytuje dostatek pevné pracovní plochy a zároveň umožňuje instalaci prostorných zásuvek. Kuchyň má k dispozici horní skříňku a otevřený úložný prostor. Pro ochranu před znečištěním a stříkající vodou jsou stěny kolem pracovní desky chráněny vzorovaným obložením ze snadno čistitelného materiálu. Skupina sezení je před stříkající vodou zase chráněna malým skleněným panelem, umístěným z boku umyvadla. Oproti kuchyňskému bloku se nachází velká absorpční chladnička o objemu 141l. K doplnění lze kuchyň vybavit volitelnou digestoří a troubou.

Rimor Seal 66 Plus
Rimor Seal 66 Plus: Foto: Rimor

Samostatná sprcha

Toaletní část se nachází hned za kuchyní. Její konstrukční řešení umožňuje úplné oddělení od přední části vozidla. Na její levé straně je umístěna koupelna, oddělená od ložnice posuvnými lamelovými dveřmi. Základem této části umyvadlo a chemické WC. Přestože působí jednoduše, je pro její funkcionalitu vybavena vším podstatným. Nechybí například dekorativní deska, malý odkládací pult, několik odkládacích míst a větrání. Za skládacími dveřmi naproti se nachází samostatný sprchový kout. Obklady z imitace kamene pokrývající stěny mu dodávají osobitý charakter. Jeho sprchový sloup obsahuje dva výklenky pro odkládání mýdla, šamponu a pod.

Přečtěte si také:  Renault Master nové generace vsadil na aerodynamiku a několik typů pohonných jednotek
Rimor Seal 66 Plus
Rimor Seal 66 Plus: Foto: Rimor

Centrální lůžko

Ložnice je přímo napojena na toaletní část a vytvářejí společnou místnost vozidla. Středobodem ložnice je centrální manželská postel o ploše 190 x 140 cm s volitelnou možností nastavení výšky. Pro usnadnění přechodu jsou její rohy v místě nohou zkosené. Celkově lze však ložnici hodnotit jako dokonalou kombinaci estetiky a funkčnosti. Dvě přední skříňky pod postelí a dvě vysoké šatní skříňky u čela postele nabízejí dostatek úložného prostoru, zatímco promyšlené osvětlení s ambientním podsvícením a vícesměrovými bodovými světly zajišťují příjemnou atmosféru.

Rimor Seal 66 Plus
Rimor Seal 66 Plus: Foto: Rimor

Specifikace Rimor Seal 66 Plus

Rimor Seal 66 Plus
Rimor Seal 66 Plus: Foto: Rimor

Základní vozidlo: Fiat Ducato
Motor: 2,2 l – 103 kW / 140 k
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 3.125 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 744 cm
Šířka: 220 cm
Výška: 294 cm
Cena: 64.990 eur*

Fotogalerie

Základním vozem modelu Seal 66 Plus je Fiat Ducato s motorem o výkonu 140 koní s manuální převodovkou. Základní výbava vozu obsahuje to nejpotřebnější, i proto se polointegrovaný vůz pohybuje v přijatelné cenové relaci do 65.000 eur. Přesvědčivý balík, který je standardně dodáván již obsahuje např. topení/ohřívač vody Truma Combi 4 s ovládacím panelem CP Plus, elektrické spouštěcí lůžko, venkovní osvětlení a mnoho dalšího. K dispozici je však spousta prvků volitelné výbavy. Zmíníme například plisované žaluzie v kabině, moskytiéra na předních dveřích, skyview, baterie AGM 100 Ah a pod. Při dovybavení však doporučujeme sledovat hmotnost, neboť doložitelnost vozidla přímo z výroby 375 kg se snadno a rychle sníží.

Zdroj: Rimor

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Rimor

Značku Rimor oficiálně založil Luano Niccolai v roce 1978. Vedlo ho k tomu odhodlání vyrábět obytné automobily se vším nadšením a horlivým duchem. Tato zanícená oddanost zůstává nezměněna i během posledních čtyř desetiletí, i když se potřeby řidičů obytných vozidel změnily.
Obytná vozidla značky Rimor vyrábí italská společnost Luano Camp Srl se sídlem v Poggibonsi (Siena). Rimor patří v současnosti do skupiny Trigano, lídra na trhu obytných aut.

Domovská stránka výrobce: rimor.it

Další informace k dispozici na naší stránce: Rimor

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Rimor

Přečtěte si také:  Dethleffs sází na rozmanitost obytných dodávek Globetrail, nabídku rozděluje do dvou řad

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!