Německá společnost Rhön Camp je známá stylovými obytnými dodávkami, přičemž nejnovější model Spirit není výjimkou. Exkluzivnímu modelu poskytl základ šest metrů dlouhý Mercedes-Benz Sprinter. Zajímavostí je jeho nezvyklé vnitřní uspořádání a absence plynových zařízení. Podle výrobce se vůz v sobě spojuje výkon, design a inovace.

Stylový Spirit

Prostorný a elegantní interiér s otevřenými liniemi přináší do bydlení pohodu. Jeho designu dominuje dřevo v kombinaci bílé a odstíny tmavě šedé barvy. Spolu s LED světelnými pásy a stylovou podlahou v dřevěném vzhledu působí interiér harmonicky a moderně. Korpusy nábytku antracitové barvy jsou doplněny dvířky s příjemným odstínem v dekoru tmavého dřeva. Ten samý je použit i na pracovní desce kuchyňské linky, stolu a části stěn. Pohodu zajišťuje filcový obklad na stěnách a nepřímé ambientní osvětlení.

Rhön Camp Spirit

Chybějící koupelna

Při pohledu na půdorys vozidla ihned zájmu chybějící toaletní část. Aby Spirit nabídl více prostoru a pohodlí pro bydlení a spánek, výrobce se rozhodl tuto část vynechat. Místo toho je rezervován samostatný prostor pod postelí pro mobilní chemické WC Porta Potti. Pro osobní hygienu v případě potřeby může posloužit venkovní sprcha v zadní části vozidla. Rhön Camp Spirit disponuje 107 litrovou nádrží na čistou vodu a 84 litrovou nádrží na odpadní vodu.

Rhön Camp Spirit
Rhön Camp Spirit, foto: Rhön Camp

Kuchyňský kout s indukční varnou deskou

Kuchyňka také není na obvyklém místě, jak jsme zvyklí v klasickém uspořádání obytné dodávky. V Rhön Camp Spirit je umístěna přímo za sedadlem řidiče. Tvoří ji sympatický samostatný blok se třemi velkými zásuvkami a kompresorovou chladničkou Dometic o objemu 70 litrů. Pracovní deska je osazena dřezem s designovou černou baterií a indukční varnou deskou se dvěma vařiči. Další úložné prostory jsou k dispozici ve dvojici skříněk pod stopem.

Rhön Camp Spirit
Rhön Camp Spirit, foto: Rhön Camp
Rhön Camp Spirit
Rhön Camp Spirit, foto: Rhön Camp

Sezení a spaní

Skupina sezení se dvěma podélně umístěnými širokými křesly se nachází hned za kuchyňským blokem a přímo sousedí s postelí. Lavice u vstupních dveří do vozidla je rozšířena o podsedák bez opěradla. Stůl není nainstalován napevno, ale lze jej zavěsit na kolejnici připevněnou na korpusu postele.

Rhön Camp Spirit
Rhön Camp Spirit, foto: Rhön Camp
Rhön Camp Spirit
Rhön Camp Spirit, foto: Rhön Camp

Podélné lůžko má své místo v zadní části. Při používání skupiny sezení je částečně složeno. Jeho plná velikost se projeví až po jejím vytažení nad sezení. Její ložná plocha se zvětší celkem na 220 x 163 metru, což je na obytnou dodávku velmi slušná hodnota. Pro případ potřeby většího počtu lůžek je k dispozici volitelná zdvíhací střecha, která obsahuje lůžko o rozměrech 2 x 1,20 metru.

Přečtěte si také:  Rimor Seal 66 Plus - polointegrovaný obytný vůz s centrálním lůžkem

Inovativní řešení

Inovativní je kolejnicový multifunkční systém v bočních stěnách, který směřuje elektřinu přímo do připojeného příslušenství. Zapojit se dá široká škála příslušenství, jako jsou USB zásuvky nebo lampičky.

Rhön Camp Spirit
Rhön Camp Spirit, foto: Rhön Camp
Rhön Camp Spirit
Rhön Camp Spirit, foto: Rhön Camp

Výrobce Rhön Camp vynechal v konstrukci vozidla plynová zařízení, čímž je celá technika čistě elektrická. Takové řešení je umožnilo využití indukční varné desky, kompresorové chladničky a přídavného naftového topení Truma 4DE. Palubní síť je napájena lithiovou baterií o kapacitě 100 Ah.

Specifikace Rhön Camp Spirit

Podvozek: Mercedes Sprinter 907
Motor: 140 kW / 190 k
Provozní hmotnost: 2.977 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 593 cm
Šířka: 202 cm
Výška: 264 cm
Cena: 104.990,00 eur*

Rhön Camp Spirit je postaven na 5,93 metru dlouhém základním vozidle Mercedes-Benz Sprinter s rozvorem 3665 mm. Namísto standardní verze je možné zvolit verzi se zvýšenou maximální povolenou hmotností 4100 kg. Na přání lze zvolit i pohon všech kol. Stylovost a exkluzivita něco stojí, proto startovací cana Rhön Camp Spirit začíná na částce 104 990 eur*.

Přečtěte si také:  Carado T457 se sezením tváří v tvář doplňuje novou generaci polointegrovaných vozů
Zdroj: Rhön Camp

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!