VW Grand California pokořil první výraznou hranici značky. Od zahájení sériové výroby na jaře vyšla z výrobní linky v polském městě Września (Vřesno) 1000. obytná dodávka Grand California. Jubilejní vozidlo, určené pro zákazníka v Německu, je ve verzi Grand California 600 v dvoubarevném lakování „bílá Candy a červená Cherry“. Vůz je navíc vybaven lůžkem nad jídelní částí, panoramatickým střešním oknem, multimediálním systémem Discover media a solárním panelem v přední části střechy. Pohonnou jednotkou je standardně dodáván turbodiesel o výkonu 130 kW (177 k) v kombinaci s 8-stupňovou automatickou převodovkou.


„Výroba kempovacího vozidla, jakým je Grand California, je zvláštní výzva. Je to proto, že s těmito vozy se za malými i velkými dobrodružstvími vydávají různí lidé. U takového automobilu musí do sebe všechno zapadat. A to je to, co ve Wrześnii zajišťujeme. Vidím, že dosažení prvních 1000 kusů této modelové řady je velká perspektiva pro budoucnost tohoto automobilového světoběžníka. „, uvedla Christiane Engel, vedoucí závodu ve Wrześnii.

VW Grand California

Pro výrobu Grand Californie byla v polském výrobním závodě v oddělení pro speciální karoserie vybudována speciální montážní linka. Lineární výroba zahrnuje montáž střechy, úpravu karoserie a konečnou montáž. U vozidel se navíc testuje v komoře s vodními tryskami jejich vodotěsnost a následně jsou podrobeny rozsáhlé kontrole kvality.

VW Grand California

Kempovací vozidla jsou nabízeny ve dvou verzích, Grand California 600 (délka 6,0 m, napříč umístěné lůžko) a Grand California 680 (délka 6,8 m, podélně lůžka).
Volkswagen Grand California se prodává v celé Evropě. Mezi největší trhy patří Belgie, Německo, Francie, Velká Británie, Irsko, Itálie, Nizozemí, Rakousko, Polsko, Švédsko, Švýcarsko a Španělsko.

Foto: VW