Slovinský výrobce obytných automobilů Adria uvedl na trh Supersonic, zcela novou modelovou řadu integrovaných obytných aut se základem Mercedes-Benz. Od léta 2022 přicházejí na scénu rovnou čtyři modely v nejžádanějších uspořádáních interiéru.

Matjaz Grm, výkonný ředitel Adria Mobil pro prodej a marketing, vysvětluje: „Supersonic začal svůj život jako koncept v inovačním centru Adria, přísně tajné části našeho hlavního výrobního závodu, kde naši designéři a inženýři vytvářejí svou vizi pro nová vozidla“.

„Když jsme s tímto projektem začínali, hledali jsme inspiraci na neobvyklých místech. Nejen v obytných autech, ale také v luxusních jachtách a nejnovějších trendech interiérů. Design a zkušenosti, které poskytuje, jsou neuvěřitelně důležité pro každé vozidlo, zvláště toto, jako vrchol našeho sortimentu obytných aut. Od začátku jsme se rozhodli pro Mercedes-Benz jako základní vůz, protože poskytuje výkonové charakteristiky, které jsme si od začátku přáli, a samozřejmě je to vyjádření prémiové kvality, která poskytuje vytříbený zážitek jak z jízdy, tak z kabiny.“

„Náš cíl pro Supersonic?“ Matjaz pokračuje: „Vytvořit novou ikonickou řadu integrovaných obytných aut Adria, navržený pro ty, kteří sdílejí vášeň pro výjimečné a nejlepší, kde je vše na správném místě a kde je nekompromisní komfort a praktičnost přináší neuvěřitelný pocit pohody. Jednoduše řečeno, vytvořit sofistikovaný a elegantní integrovaný obytný vůz se značkou Mercedes-Benz. Supersonic může být dnes novou hvězdou, ale vytvořili jsme i novou ikonu zítřka, a to díky jejímu sofistikovanému a elegantnímu designu a nadčasovým výkonnostním charakteristikám.“

Design

Supersonic má pro značku typický, ale přitom zcela nový vnější design, elegantní a sofistikovaný interiér, s novými plynulými obytnými prostory, s důrazem na ty nejjemnější detaily. Nový výrazný design exteriéru s automobilovými prvky, čistými liniemi a dynamickým stylem dokonale spojuje charakteristické znaky Adria se základním vozidlem Mercedes-Benz. Elegantní a nadčasový vzhled integrovaného vozidla podtrhuje stříbrná metalická karoserie s velkým panoramatickým oknem, přední maskou s hvězdou Mercedes-Benz a LED světly s novou technologií edge. Design zadní stěny s profilem vzduchového difuzéru, zpětnou kamerou doplňují moderní LED světla Hella.

Výkon

Základní vůz Mercedes-Benz, synonym pro luxusní, elegantní design a precizní konstrukci, pohání technologicky vyspělý, nízkoemisní Euro6 2.0l dieselový motor o výkonu 150 nebo 170 koňských sil. Volitelná je automatická převodovka 9G-Tronic nebo manuální šestistupňová převodovka, obě s asistenčními systémy řidiče pro zajištění bezpečného a spolehlivého výkonu vozidla, ovládání a pohodlí. Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky včetně aktivního brzdového asistenta a aktivního asistenta odstupu.
Výkonný podvozek AL-KO, který zajišťuje vysokou torzní pevnost, výkon a ovladatelnost je navržen pro vysoké užitečné zatížení a použití s ​​elektronickým stabilizačním programem (ESP).
Konstrukce karoserie Adria Comprex, výkonný podvozek AL-KO, vyhřívání Alde a standardy Adria „Thermo-build“ zaručují celoroční využití vozidla. Plně integrovaná konstrukce poskytuje pod dvojitou rovnou podlahou prostor pro integrované inženýrské sítě, izolaci a skladování.

Inovace

Inovace představuje v novém pojetí inteligentní a pohodlné bydlení jak v oblasti bezpečnosti řidiče, tak jednoduché obsluhy vozidla. Nový design světlometů s denním svícením a technologií edge spojuje pro řidiče výbornou viditelnost a bezpečnější průjezd zatáčkami.
Inovace spojená s komfortem a praktičností je využita v celém vnitřním prostoru, zejména v otevřeném obývacím pokoji a spojené kuchyni. Nové sezení pro výjimečné pohodlí je navrženo společností Aguti. Pozornost upoutá exkluzivní design bezpečnostních pásů s obývacím prostoru, které jsou v době stání schované. Novinky přinášejí také digitální ovladač Adria a aplikace Adria MACH pro inteligentní ovládání topení, chlazení a jiných služeb vozidla, jakož i interaktivní uživatelské příručky a užitečné informace o bodech zájmu.

Rozložení

Supersonic je k dispozici jako 2 nebo 3 nápravový obytný vůz ve čtyřech uspořádáních.

Supersonic 780 SL

Adria Supersonic 780 SL

Ideální uspořádání pro pár, s velkou soukromou ložnicí, velkým obývacím pokojem ve tvaru L s pohyblivou pohovkou a předním lůžkem. Podélná lůžka a přídavný polštář mezi lůžky ve spací části. 4 homologovaná sedadla a 4+1 lůžka.

Podvozek: Mercedes Benz 414 CDI (417 CDI na přání)
Motor: 2,0l – 110 kW (150 k) nebo volitelně 125 kW (170 k)
Maximální povolená hmotnost: 4 500 kg
Délka: 7 800 mm
Šířka: 2 320 mm
Výška: 2 960 mm
Rozvor: 4 300 mm

Supersonic 780 DC

Adria Supersonic 780 DC

Ideální uspořádání pro pár, s velkou soukromou ložnicí, velkým obývacím pokojem s dvojitými pohovkami a předním lůžkem. Centrální lůžko s velkým komfortem ve spací části. 4 homologovaná sedadla a 4 lůžka.

Podvozek: Mercedes Benz 414 CDI (417 CDI na přání)
Motor: 2,0l – 110 kW (150 k) nebo volitelně 125 kW (170 k)
Maximální povolená hmotnost: 4 500 kg
Délka: 7 800 mm
Šířka: 2 320 mm
Výška: 2 960 mm
Rozvor: 4 300 mm

Supersonic 890 LL

Adria Supersonic 890 LL

Delší vozidlo, ideální uspořádání pro pár nebo rodinu, s větším obývacím pokojem ve tvaru L, lázeňskou koupelnou a úložným prostorem navíc. Velká soukromá ložnice a přední postel. Podélná lůžka a přídavný polštář mezi lůžky ve spací části. 4 homologovaná sedadla a 4+1 lůžka.

Podvozek: Mercedes Benz 417 CDI
Motor: 2,0l – 125 kW (170 k) s automatickou převodovkou standard
Maximální povolená hmotnost: 5 500 kg
Délka: 8 900 mm
Šířka: 2 320 mm
Výška: 2 960 mm
Rozvor: 4 800 mm

Supersonic 890 LC

Adria Supersonic 890 LC

Delší vozidlo, ideální uspořádání pro pár nebo rodinu, s větším obývacím pokojem ve tvaru L, lázeňskou koupelnou a úložným prostorem navíc. Velká soukromá ložnice a přední postel. Centrální lůžko s velkým komfortem ve spací části. 4 homologovaná sedadla a 4 lůžka.

Podvozek: Mercedes Benz 417 CDI
Motor: 2,0l – 125 kW (170 k) s automatickou převodovkou standard
Maximální povolená hmotnost: 5 500 kg
Délka: 8 900 mm
Šířka: 2 320 mm
Výška: 2 960 mm
Rozvor: 4 800 mm

Personalizace

Supersonic lze personalizovat pomocí vybraných kuchyňských a koupelnových desek, obložení obývacích stěn, měkkého nábytku, sad polštářů a dalších možností přizpůsobení z výroby. Nový Supersonic společnosti Adria je k dispozici k objednání na evropských trzích pouze u 100 speciálně vybraných prodejců Adria. Dostupnost, modely a nabízené specifikace se mohou v jednotlivých zemích lišit.

Foto: Adria Mobil

Adria Mobil, d.o.o.
S více než padesáti lety zkušeností v navrhování a výrobě rekreačních vozidel nabízí Adria Mobil mnoho výhod, pokud jde o kvalitu, důraz na detail a výběr vozidel, funkcí a příslušenství. Všechny obytné vozy a dodávky Adria Mobil jsou vyráběny v nejmodernější továrně v Novo Mesto ve Slovinsku ve střední Evropě a jsou podporovány prvotřídními zárukami se sítí více než 450 prodejců a poprodejním servisem. prodej a náhradní díly. Značka Adria nabízí inovativní design pro svá vozidla pro volný čas, moderní styl, prémiový komfort a důmyslné prvky, jako je „panoramatická kupolová střecha“ (první na světě) u modelu Coral nebo „Slide-Out“ (první v Evropě) v modelu Compact.

Domovská stránka výrobce: adria-mobil.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Adria

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Adria

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.