Společnost Hobby spustila pro své zákazníky aplikaci na ovládání důležitých funkcí vozidla přímo z mobilního telefonu nebo tabletu. Aplikaci HobbyConnect lze bezplatně stáhnout z obchodu Google Play a Apple Store. Vyznačuje se zejména svou průhledností a snadným používáním. Hobby je průkopníkem v oboru „SmartCaravaning“ a v této oblasti se neustále rozvíjí.

HobbyConnect App

Pomocí aplikace HobbyConnect lze ovládat mnoho důležitých funkcí obytného vozidla, dodávky nebo karavanu pomocí rozhraní Bluetooth. V okruhu 10 metrů lze například aktivovat klimatizaci nebo topení, zkontrolovat stav baterie, množství náplní, ovládat chladničku, osvětlení apod. Požadavkem pro funkčnost je speciálně vybaven TFT ovládací panel HobbyConnect. V závislosti od série je tato výbava v mnoha modelech již standardem nebo je možné ji volitelně objednat, dokonce existuje možnost vozidlo dodatečně speciálním doplňkem vybavit.

HobbyConnect App

Se speciální verzí HobbyConnect+ lze ovládat nebo kontrolovat vozidlo odkudkoliv, takže lze například aktivovat klimatizaci když jste mimo něj, například na výletě nebo můžete dostat varovné hlášení pokud se vozidlo dostane do pohybu. Pro takové použití je vyžadováno připojení k internetu prostřednictvím WLAN nebo celulární sítě. V prvním roce je používání HobbyConnect+ zdarma, následně je zpoplatněno.

Foto: Hobby