Větší než obytná dodávka, ale kompaktnější a ovladatelnější než velký obytný vůz. I takové jsou představy u začínajících majitelů obytných aut, kteří mají zájem cestovat, objevovat a zároveň s ním nemít problémy jezdit ulicemi měst. Dethleffs nabízí řešení a do svého portfolia přidává kompaktní polointegrovaný vůz Globebus Go založený na Fordu Transit. S výškou 2,69 metru je o 12 centimetrů nižší než integrovaný Globebus, jehož základ tvoří Fiat Ducato.

Kompaktní a agilní polointegrovaný Dethleffs Globebus Go se vyznačuje atraktivním poměrem ceny a výkonu. Jako základní vůz tentokrát Dethleffs spoléhá na Ford Transit. Již základní výbava vozu s předním náhonem přispívá k rozsáhlému základnímu balíku. Kromě naftového motoru EcoBlue o výkonu 96 kW (130 k) je to především komfortní a bezpečnostní výbava s četnými asistenčními systémy.

Kompaktní polointegral ve dvou rozloženích

Dethleffs nabízí Globebus Go se dvěma půdorysy. Krátký T 15 s příčně instalovaným dvoulůžkem v zadní části je o celkové délce 599 centimetrů nejkratším obytným automobilem v řadě Dethleffs. Delší T 45 má v zadní části podélná jednolůžka as celkovou délkou 669 centimetrů je zase nejkratším obytným autem Dethleffs s jednolůžky. Se šířkou 2,20 metru jsou oba modely jen o něco širší než obytné dodávky, ale stále nabízejí komfort, výbavu a vhodnost i pro zimní provoz.

Díky inovativní otočné stěně má koupelna vybavená umyvadlem, toaletou a sprchou pohodlnou velikost. V základní poloze přiléhá otočná stěna s umyvadlem k vnější stěně. Po vyklopení se umyvadlo nasune nad toaletu a vytváří tak prostor pro plnohodnotnou sprchu s pevnými stěnami.

Přečtěte si také:  Dethleffs sází na rozmanitost obytných dodávek Globetrail, nabídku rozděluje do dvou řad

Minimální spotřeba plynu

Moderní interiérový design kombinuje matnou bílou bezúchytkových horních skříněk s přírodními odstíny dřeva a kontrastními povrchy v antracitové barvě. Kuchyň se může pochlubit 86litrovou kompresorovou chladničkou. Čistě elektrická chladnička je spolu se standardním 6 kW naftovým ohřívačem s integrovaným bojlerem na teplou vodu důležitým komponentem v celkové koncepci modelů Globebus Go. Absencí dalších spotřebičů na plyn může být k vaření použita menší plynová láhev, která je umístěna přímo v kuchyni. Tím odpadá použití těžkých 11 kg plynových lahví a v zadní části je více úložného prostoru. Pro delší soběstačné cestování je možné použití volitelné lithium-iontové palubní baterie s kapacitou 168 Ah.

Kromě rozsáhlé základní výbavy nabízí cenově atraktivní komfortní balíček navíc zajímavou doplňkovou výbavu, jako je dešťový senzor, klimatizace, střešní okno a plisovaná roleta v kabině řidiče nebo možnost přestavby jednolůžek na dvojlůžko. S volitelným zimním komfortním balíkem je Globebus Go dobře připraven i pro kempování v chladném období. Kromě toho speciální výbava jako silnější motor o výkonu 114 kW (155 k), automatická převodovka, solární systém nebo větší lithium-iontová palubní baterie nabízí mnoho možností přizpůsobení s výborným poměrem ceny a výkonu.

Přečtěte si také:  Nissan ve spolupráci se specialistou na obytná vozidla Dethleffs přichází s kompaktním kempinkovým minivanem Primastar Seaside

Výrobcem doporučená maloobchodní cena začíná na částce 56 999 eur. Nové modely budou dostupné od léta 2023.

Dethleffs Globebus Go
Foto: Dethleffs

Dethleffs GmbH & Co. KG

Společnost Dethleffs je jedna z nejtradičnějších výrobců karavanů a obytných vozů v historii, když zakladatel společnosti Arist Dethleffs navrhl první „obytný vůz“ v Německu již v roce 1931. Od samého počátku je společnost pevně spojena s lokalitou Isny ​​​​im Allgäu. Ve prospěch výroby v jižním Německu hovoří nejen kvalitativní důvody, ale také společenská odpovědnost. Dethleffs podporuje globální společnost, která dlouhodobě zajišťuje pracovní místa v regionu. Průkopnický duch zakladatele společnosti je cítit dodnes. Je to v neustálém dalším vývoji a nesčetných inovacích.
Společnost Dethleffs je dnes nezávislou dceřinou společností skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: dethleffs.de

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Dethleffs


Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Dethleffs

Přečtěte si také:  Polointegrované vany Etrusco na podvozku Renault Master

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.