Hyundai Staria poutal pozornost milovníků minivanů díky svému futuristickému stylu již od svého debutu. A není divu. Vždyť Hyundai udělat to, co se zdálo nemožné a vyvinul minivan, který získal ocenění Red Dot Award za design. Po osobních a komerčních variantách nyní nastal čas, aby futuristický minivan prostřednictvím verze Lounge Camper prozkoumal svoji další nadějnou stránku a mohl být velkým konkurentem pro VW California a Mercedes-Benz řady Marco Polo.

Staria Lounge Camper je založen na nejvyšší výbavě řady Staria a má veškeré technické a luxusní funkce, které se od moderního špičkového minivanu očekávají. Vizuálně se od svých sourozenců odlišuje díky aerodynamicky optimalizované a elektricky ovládané střechy a boční markýze. Navzdory extra kouskům je celková výška 2095 mm, což znamená, že se neočekává žádny problém ve většině podzemních garáží.

Přečtěte si také:  Volkswagen zveřejnil na skicích první pohled na koncept nové Californie

Kempingový minivan Hyundai je dostupný ve dvou variantách v závislosti na počtu sedadel jako Camper 11 s jedenácti sedadly nebo Camper 4 se čtyřmi sedadly. V obou případech se zadní sedadla sklopí do roviny, čímž vznikne postel a s nafukovací matrací se na ní pohodlně vyspí dva dospělí, přičemž v pop-top střeše je extra lůžko pro další dvě osoby.

Pokud v jedenáctimístné verzi zabírají veškerý prostor sedadla, Camper 4 má na levé straně zcela zdařilou kuchyni a úložný modul. Najdete tam 36 l chladničku, dřez na vaše nádobí, 70 l nádrž na vodu, 40 l nádrž na odpadní nádrž, odnímatelnou sprchovou hlavici, skládací stůl a odkládací přihrádky na příbor. Všechny funkce lze ovládat pomocí sklopného 12,1palcového dotykového displeje, zatímco závěsy ve všech oknech se postarají o dostatek soukromí.

Přečtěte si také:  Sofistikovaný Bürstner Copa na novém podvozku přináší větší komfort bydlení

Pro exteriér je na výběr mezi krémově bílými a černými perleťovými odstíny. Uvnitř je hnědé čalounění sedadel (černé pro 11-místnou verzi) kombinováno s luxusní černobílou kabinou s ambientním LED osvětlením. Venkovní výbavě dominuje výsuvná Markýza s integrovaným LED osvětlením, venkovní stolek, který se vysouvá ze dveří zavazadlového prostoru, dvě skládací židle, síť proti komárům na zadních dveřích, vestavěné připojení sprchové hlavice a přípojka externího zdroje energie.

Pod kapotou se nachází 2,2-litrový turbodiesel CRDi s výkonem 177 k (130 kW) a točivým momentem 430 Nm. Výkon se přenáší na přední kola přes 8-stupňovou automatickou převodovku, zatímco volitelný pohon všech kol je nabízen pro ty, kdo chtějí jít na dovolené v kempu ještě o kous dál.

Přečtěte si také:  Nejoblíbenější obytné automobily roku 2023

V Jižní Koreji začínají ceny za Hyundai Staria Lounge Camper od 49,47 milionu wonů (cca 905 tis. Kč) za Camper 11 a od 68,58 milionu wonů, tedy zhruba jeden a čtvrt milionu korun za Camper 4. Zatím nevíme, zda Hyundai plánuje tento Kempingový minivan dodávat i na jiné trhy.

Foto: Hyundai

Hyundai Motor
Domovská stránka výrobce: www.hyundai.com/cz
Domovská stránka modelu: www.hyundai.com/cz/modely/staria

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.