Navzdory několika pokusům se Nissanu nikdy nepodařilo proniknout do světa obytných vozů. Po několika slibných konceptech se však japonské značce s novým minivanem Primastar blýská na lepší časy. Díky partnerství s ostříleným výrobcem obytných vozů Dethleffs ukazuje Nissan svoji připravenost postavit se takovým jménům, jako jsou Volkswagen California, Mercedes-Benz Marco Polo nebo Ford Nugget. Nový Nissan ponese název Primastar „Seaside by Dethleffs“ a bude dostupný od léta 2022.

Zcela nový obytný vůz je založen na nové, vysoce spolehlivé dodávce Primastar. Inteligentní design, vnejší rozměry a prostor uvnitř poskytují ideální kombinaci pohodlí, praktičnosti a spolehlivosti. Svými přednostmi nový model nepřesvědčí jen při cestě na výlet nebo dovolenou. S kompaktními rozměry, délkou 5,08 metru, výškou 2,04 metru a šířkou 1,96 metru je dostatečně manévrovatelný i v centru města a díky modulárnosti je také výborným společníkem pro každodenní život.

V srdci vozu Primastar Seaside by Dethleffs se nacházejí namísto obvyklé zadní lavice, která v tomto segmentu převládá, koncepce s nastavitelnými kapitánskými křesly upevněnými v kolejích. Kolejnicový systém v prostoru pro cestující, který je po celé ložné ploše zapuštěn do podlahy, umožňuje modulární sezení, čímž zaručuje maximální flexibilitu pro všechny každodenní situace. Sedadla lze dle potřeby individuálně umístit nebo zcela vybírat, což umožňuje rozsáhlé využití prostoru pro náklad. Navíc je zde možnost dokoupit další sedadla, čímž se Primastar může přeměnit na malý mikrobus.

Nissan Primastar 'Seaside by Dethleffs'

Primastar Seaside je standardně dodáván s pop-top střechou a dvěma lůžky, které dopřejí místo pro odpočinek a odpočinek čtyřem dospělým osobám. Spodní lůžko, které vznikne rozložením sedadel v kabině, nabízí pohodlnou matraci ze studené pěny o rozměrech 200 x 125 cm. Horní lůžko s lamelovým roštem o nosnosti 240 kg a rozměry 189 x 125 cm má své místo pod výklopnou střechou, která lze směrem k přední části vozidla zcela otevřít.

Nissan Primastar 'Seaside by Dethleffs'

Vestavěný kuchyňský pult je vybaven plynovou dvouvařičem, dřezem a 36-litrovou chladničkou. Odnímatelný jídelní stůl může díky otočným předním sedadlům využívat celá rodina. Čtyři zásuvky a velká přihrádka s roletou nabízí úložný prostor pro kuchyňské náčiní a kempingové nádobí. Když se sporák a nerezový dřez nepoužívají, jsou zakryty deskou z pravého skla. Posádka si může své věci uložit do šatníku s roletovým systémem, jehož součástí je také integrovaná přihrádka na plynovou láhev. Nádrž na čerstvou vodu o objemu 29 litrů je pro úsporu místa instalována pod šatní skříní.

Nissan Primastar 'Seaside by Dethleffs'

K pohodlí na cestě přispívá klimatizace, navigační systém s 8-palcovým dotykovým displejem, DAB rádio a multifunkční kožený volant. Kempingový minivan přichází také s mnoha moderními asistenčními systémy jako jsou tempomat s omezovačem rychlosti, světelné a dešťové senzory, asistent dálkových světel, couvací kamera, asistent mrtvého úhlu, asistent nouzového brzdění, detekce dopravních značek a rychlosti.

Přečtěte si také:  Sofistikovaný Bürstner Copa na novém podvozku přináší větší komfort bydlení
Nissan Primastar 'Seaside by Dethleffs'

Seaside by Dethleffs vychází z dodávky Nissan Primastar ve stupni výbavy Tekna. Pohání ho 2,0-litrový vznětový motor o výkonu 150, resp. 170 koní. V závislosti na potřebách zákazníka může být nakonfigurován s šestistupňovou manuální nebo DCT automatickou převodovkou. Součástí standardní výbavy je i přídavné topení, 17-palcové litá kola, lakované nárazníky a vnější zpětná zrcátka a tmavě tónovaná okna od B-sloupku. Volitelně může být vozidlo vybaveno tažným zařízením.

Primastar Seaside bude dostupný prostřednictvím specializovaných prodejců Nissan od léta 2022. První, kdo si ho budou moci koupit, budou zákazníci v Německu. Nissan zkoumá zařazení minivanu i na další evropské trhy, přičemž jednou z pravděpodobných možností je francouzský trh. Cena tohoto jistě zajímavého vozu ještě nebyla stanovena.

Přečtěte si také:  Nový kempingový minivan Citroën Holidays v premiéře na CMT 2024
Foto: Nissan

Dethleffs GmbH & Co. KG

Společnost Dethleffs je jedna z nejtradičnějších výrobců karavanů a obytných vozů v historii, když zakladatel společnosti Arist Dethleffs navrhl první „obytný vůz“ v Německu již v roce 1931. Od samého počátku je společnost pevně spojena s lokalitou Isny ​​​​im Allgäu. Ve prospěch výroby v jižním Německu hovoří nejen kvalitativní důvody, ale také společenská odpovědnost. Dethleffs podporuje globální společnost, která dlouhodobě zajišťuje pracovní místa v regionu. Průkopnický duch zakladatele společnosti je cítit dodnes. Je to v neustálém dalším vývoji a nesčetných inovacích.
Společnost Dethleffs je dnes nezávislou dceřinou společností skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: dethleffs.de

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Dethleffs


Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Dethleffs

Přečtěte si také:  Malibu Van řady Comfort získá pro modelový rok 2024 možnost rodinné verze s vysouvací střechou

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!