AL-KO HY2 usnadňuje automatické vyrovnání obytného prostoru pomocí hydraulického podpěrného systému umístěného na zadní nápravě. Stejně jako osvědčený plně automatický systém HY4, přesvědčí i HY2 perfektní oporou vozidla, maximální bezpečností a ochranou proti krádeži. Použití redukované verze představuje kromě nižší hmotnosti i nákladově efektivnější alternativu k systému se čtyřmi podpěrami. Následný upgrade na HY4 je snadno proveditelný.

Unikátní technologie s nízkou hmotností

Nový nosný systém hydraulického zvedání je připevněn k zadní nápravě. Díky decentralizované hydraulice instalované na podvozek není nutný žádný zásah do karoserie. Další výhodou je zachování velikosti úložného prostoru. Systém je možno namontovat jako na původní podvozek, tak i na podvozek AL-KO nebo SLC. Zároveň je plně kompatibilní se vzduchovým odpružením Air Premium X2/X4. Při hmotnosti pouhých 34 kg je užitečné zatížení méně dotčeny, než u jiných podpěrných systémech.

Podpěrný systém AL-KO HY2

Bezpečný a pohodlný provoz

AL-KO HY2 zaručuje maximální provozní bezpečnost, obě podpěry se vysouvají automaticky a zajišťují pro vozidlo bezpečnou základnu. Orientaci lze naprogramovat prostřednictvím příčné osy vozidla. V případě potřeby může být podpěra dodatečně nastavena ručním ovládáním. Jakmile jsou podpěry vyrovnané, integrovaný imobilizér chrání vozidlo pro krádeží. Dětská pojistka zabraňuje neúmyslné manipulaci.

Nový systém představí AL-KO na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu CMT v Stuttgartu v lednu 2020. Pro vozidla Fiat Ducato, Peugeot Boxer a Citroen Jumper bude k dispozici bez ohledu na nainstalovaný podvozek od března 2020 za cenu 2850 €. Instalace je možná u školených a certifikovaných prodejců AL-KO nebo přímo v zákaznických centrech AL-KO. Pozdější rozšíření z HY2 na HY4 bude možné za 3300 €. (Ceny jsou doporučené maloobchodní ceny pro německý trh včetně 19% DPH, bez montáže).

Podpěrný systém AL-KO HY2
Foto: AL-KO