Reklama

Vozidlo společnosti Hymer získalo už potřetí v řadě cenu German Design Award za vynikající design. Tento rok přesvědčil mezinárodní porotu a vítězný titul v kategorii Excellent Product Design v oboru Osobní vozidla získal Hymer B-Class MasterLine I 780. Slavnostní předávání cen se uskuteční 7. února 2020 v rámci veletrhu spotřebního zboží Ambiente 2020 ve Frankfurtu nad Mohanem.

German Design Award každoročně oceňuje společnosti, designéry, architekty a agentury, které vynikají svými inovativními řešeními designu a jedinečnými trendy v designu. Hymer B-Class MasterLine I 780, který byl představen na začátku roku, zaujal porotu úspěšnou kombinací moderní technologie karoserie a nových designových prvků. „Podařilo se nám nastavit nové akcenty designu pro MasterLine, zejména v exteriéru,“ říká Christian Bauer, generální ředitel společnosti Hymer GmbH & Co. KG. „Jsme velmi rádi, že tato práce není jen přitažlivá pro naše zákazníky, ale i pro mezinárodní designérskou komunitu.“

Reklama
Hymer B-Klasse MasterLine I 780

Nové akcenty v designu exteriéru

Hymer B-Class MasterLine nabízí nejmodernější technologii nástaveb v kombinaci základu Mercedes-Benz Sprinter a oceněným podvozkem Hymer SLC. Obzvláště pozoruhodný je exteriér integrovaného vozidla, vyvinutý ve spolupráci se StudioSYN. Zejména propracovaná přední část dodává obytnému automobilu mimořádně dynamický vzhled. Mírně tvarovaná část předku ve tvaru šipky ideálně integruje užší rozvor a tvoří designový prvek, Hymer Iconic Signature. Dalšími akcenty jsou kvalitní černý gril a lesklý rám chladiče s chromovanými pruhy. Zadní část ze skleněných vláken, včetně integrovaných zadních světel a samonosné garážové vany se sportovním tvarem difuzoru vytváří dokonale upravený tvar vozidla. Mezinárodní porota ve svém hodnocení oceňuje nezaměnitelný design těla, který vytváří exkluzivní atmosféru a podtrhuje nároky společnosti Hymer na kvalitu a eleganci.

Hymer B-Klasse MasterLine I 780

Elegantní design interiéru pro mimořádný komfort bydlení

Harmonický design interiéru vychází z moderní jednoduchosti. Světlý nábytek je kombinován s bytovými prvky v matné bílé barvě nebo ve stylu tmavých barev s dekorem Velvet Ash. Výsledkem je otevřený smysl pro prostor s elegantním a čistým vzhledem, který se rovnoměrně nachází v celém obytném prostoru, v koupelně a také v kuchyni. Vysoce kvalitní interiér s detaily prošívané vlněné tkaniny na věšáku pro kabáty a v obkladech stěn, jakož i integrované víceúrovňové okolní osvětlení na skříních s horním úložným prostorem, pod kuchyňským pultem a na základně, poskytují mimořádné pohodlí. Odborná porota přijala tuto kombinaci promyšlené funkčnosti, ušlechtilých materiálů a nejvyšší úrovně komfortu velmi dobře.

German Design Award 2020

Německá rada pro design

Cenu German Design Awards uděluje Německá rada pro design. Společnost byla založena v roce 1953 jako nadace z iniciativy Německého spolkového sněmu a podporuje hospodářství v důsledném dosahování hodnot značky prostřednictvím designu. Německá rada pro design je jedním z předních světových kompetenčních center pro komunikaci a správu značek v oblasti designu. Součástí exkluzivní sítě členy jsou kromě obchodních sdružení a institucí zejména majitelé a vedoucí představitelé mnoha známých společností.

Zdroj: TZ

Foto: Hymer

Reklama