Koncern Stellantis představil na vybraných evropských trzích model Peugeot e-Rifter Vanderer, který kombinuje výhody vozidla pro každodenní použití s výhodami obytného vozidla. Minivan je výsledkem úspěšného partnerství mezi francouzskou značkou Peugeot a německou firmou Vanderer, odborníkem na kempingová vozidla z Allgäu. Základem je elektrický e-Rifter s vysokou střechou, který slibuje dojezd 274 kilometrů.

Základní vůz Peugeot e-Rifter

Primárním vozem pro moderního městského táborníka je Peugeot e-Rifter v 5místné verzi L2. Volitelně lze zvolit i 7místnou verzi. Peugeot e-Rifter má oproti větším vozidlům tu výhodu, že je docela kompaktní a lehký. Nejedná se o velkou dodávku, ale o 4,75 metru dlouhé a 1,88 metru vysoké kombi s vysokou střechou a rozvorem 2,98 metru. Peugot e-Rifter má na palubě elektromotor o výkonu 136 k napájený 50 kWh lithium-iontovou baterií. Výrobce udává jeho maximální rychlost na 135 km/h. Jedinečnost upraveného vozidla spočívá navíc v různých volitelných balíčcích, splňujících požadavky individuálních potřeb zákazníků. Moderní kempinkový minivan tak poskytuje ty nejlepší podmínky pro každodenní využití nebo výlety a kempování s rodinou.

Peugeot e-Rifter Vanderer.

Pohodlné doplňky a modulární systém bydlení

Nový Peugeot e-Rifter Vanderer je moderní, funkční a dobře vybavený. Se spoustou dostupných možností, jako je nábytkový modul „Interior Living“ nebo balíček „Cool&Freeze“, lze přizpůsobit design dle vlastních individuálních potřeb. K ochlazení před minivanem během slunečných dnů lze využít markýzu Fiamma F35 Deep Black.

Peugeot e-Rifter Vanderer.

Modulární systém Vanderer se nenapojuje na baterii vozidla, neboť konverze zahrnuje vlastní lithiovou baterii spolu se 195-W solárním panelem, celou řadou USB a 12-V zásuvek, 230-V přípojkou a zásuvkou. Pokud je v každodenním životě potřeba většího úložného prostoru nebo sezení pro 7 osob, lze nábytek vyjmout a odložit. Celý systém totiž mohou bez použití nářadí vyjmout dvě osoby.

Přečtěte si také:  Nový VANTourer Urban V-Class: kempingový minivan s nádechem luxusu

Kuchyně

Kuchyňský kout s dostatkem úložného prostoru nabízí dvě možnosti vaření. Na indukční varné desce uvnitř vozidla nebo na vnořeném plynovém sporáku ve výsuvné části kuchyně, která poskytuje navíc pracovní desku a úložný prostor. Naskýtá se tak možnost vaření uvnitř, venku nebo obojí najednou. Kuchyňský kout je doplněn dřezem a nádržkou na vodu (12 litrů čerstvé a odpadní vody). Peugeot e-Rifter Vanderer má mezi sedadly řidiče a spolujezdce i 16litrovou chladničku/mrazničku. Hlavní kuchyňský blok obsahuje také rozkládací pult-stůl, který se rozloží do pohodlné výšky jídelního stolu a spolu s pohovkou tvoří vnitřní jídelní salonek.

Peugeot e-Rifter Vanderer.

Spaní

Multifunkční strukturu a různá použití lze přizpůsobit potřebám cestujících. Zatímco malá venkovní kuchyňka, jídelní kout a stolek slouží ve dne, kuchyňský modul poskytuje v noci širokou plochu na spaní. Kromě prostoru pro spaní v interiéru je ve výklopné střeše místo pro další dvě lůžka. Vyšší část střechy na spaní může být široce otevřena a nabízí panoramatický výhled.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz modernizuje Třídu V se zaměřením na luxus, Marco Polo získává nový design a výbavu

Cestování s e-Rifterem

Baterie se v běžné domácí zásuvce plně nabije za něco málo přes 31 hodin. Na nástěnném boxu je baterie na 100 procent za zhruba 5 hodin a díky termoregulaci na rychlonabíjecí stanici je na 80 procent za 30 minut. Pomocí termoregulace lze optimálně vypočítat i proudový rozsah. V souladu s tím můžete použít připojený navigační systém k plánování trasy a hledání místních dobíjecích stanic. S TomTom® Traffic nabízí alternativy v reálném čase, které závisí na objemu provozu, a také spoustu dalších informací o parkovištích, čerpacích stanicích a počasí ve vaší oblasti. Díky aplikaci Mirror Screen lze na dotykové obrazovce používat vybrané výkonové funkce a aplikace pro chytré telefony (včetně audio systému RCC a navigace). Tato možnost je kompatibilní s Mirror Link®, Apple Carplay™ a Android Auto™. V centrálním nastavení je také port USB, dvířka AUX a systém hands-free Bluetooth®.

Foto: Peugeot

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.