Reklama

Knaus Tabbert AG, přední evropský výrobce obytných vozidel a Volkswagen Užitková vozidla nedávno podepsali smlouvu na dodávku podvozků pro obytné automobily a dodávky řady VW Crafter a VW T6.1. Od druhé poloviny roku 2022 tak bude Volkswagen Užitková vozidla působit jako další dodavatelský partner podvozků a dodávek pro značky Knaus a Weinsberg. Díky dohodě může Knaus Tabbert dále diverzifikovat své portfolio motorizovaných podvozků a vstoupit do nových rychle rostoucích segmentů trhu.

„Dohoda se společností Volkswagen Užitková vozidla je dalším významným krokem k optimalizaci naší dodavatelské základny a výrobních procesů. Zároveň nám umožňuje nabídnout našim zákazníkům ještě větší rozmanitost modelů. Přidané podvozky a dodávky pomohou zkrátit dodací lhůty, které jsou v důsledku nedostatku materiálu značně nataženy a ještě více snížit naši závislost na jednotlivých dodavatelích, to znamená, že máme i optimální pozici pro růst v budoucnosti,“ říká Wolfgang Speck, generální ředitel Knaus Tabbert AG.

Reklama

Další rozšiřování dodavatelské základny

Se společností Volkswagen Užitková vozidla uzavřel Knaus Tabbert již pátou spolupráci s OEM na dodávku dodávek a podvozků. Již začátkem jara ohlásil koncern dohody o spolupráci s Mercedesem a Fordem na dodávku motorizovaných podvozků, čímž se v letošním roce zdvojnásobil počet dodavatelů. Rozšíření počtu dodavatelů je součástí strategie růstu výrobce Knaus Tabbert.

V důsledku nedostatku materiálu při výrobě podvozků se dodací lhůty v posledních dvou letech značně prodloužily. Výrazné rozšíření počtu dodavatelů podvozků a dodávek by mělo ve střednědobém horizontu přispět pro prodejce a zákazníky ke zkrácení dodacích lhůt.

Volkswagen Užitková vozidla má s vývojem a výrobou spolehlivých a efektivních vozů zkušeností již desítky let. Počet podvozků dodaných společnosti Knaus Tabbert se má postupně zvyšovat. Knaus Tabbert představí první modely a prototypy vozů na podvozku Volkswagen na Caravan Salonu v Düsseldorfu (26. srpna až 4. září 2022).

Foto: Knaus Tabbert AG

Knaus
Knaus je značka obytných automobilů patřící německé společnosti Knaus Tabbert AG se sídlem v Jandelsbrunnu v Dolním Bavorsku, přednímu výrobci vozidel pro volný čas. Společnost má další pobočky v Německu v Mottgers a Schlüsselfeldu a v maďarském Nagyoroszi. Knaus Tabbert AG zaměstnává přibližně 3500 zaměstnanců.
V roce 2021 dosáhl Knaus Tabbert AG se svými značkami Knaus, Tabbert, T@B, Weinsberg, Morelo a půjčovnou RENT AND TRAVEL tržeb téměř 850 milionů Eur.

Domovská stránka výrobce: knaustabbert.de

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Knaus

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Knaus