Citroën se chystá na Caravan Salonu v Düsseldorfu (24.8.-9.2.2018) představit obytný automobil s retro vzhledem. Koncept připomíná známý nákladní automobil Citroën Typ H, který francouzská automobilka vyráběla v letech 1948 až 1981.

Základ pro Typ H Wildcamp tvoří Pössl Roadcamp R postaven na dodávce Citroën Jumper. Ta je tak říkajíc obalená sklolaminátovým tělem, který je dílem italského firmy Caselani Automobili. Klasický interiér obytné přestavby obsahuje příčně uložené dvojlůžko v zadní části, koupelnu se sklopným umyvadlem a lamelovou posuvnou stěnou, kuchyňku v prostoru bočních dveří a skupinu sezení pro čtyři osoby. Interiérovou výbavu má na starosti firma Pössl. Na přání je navíc možné automobil vybavit trakčním systémem Poclain 4×2 se samosvorným diferenciálem a 9 palcovým prémiovým multimediálním systémem s navigací.

Ten, kdo se chce odlišit od klasického vzhledu automobilu, si za retro musi i patřičně připlatit. Vnější nástavba Caselani vyjde na 27.132 Eur, plus náklady na dopravu z Itálie. Cena samotného Citroënu Jumper s přestavbou Pössl začíná na částce 41.597 Eur.

 

Foto: Citroën