Reklama
Volkswagen oznámil jméno svého nového kempingového automobilu založeném na modelu Crafter. Velká obytná dodávka ponese název Grand California a premiéru bude mít na nadcházejícím Caravan Salonu v Düsseldorfu (24.8 – 2.9.2018). Akromobil Vám přináší první fotografie tohoto vozu, které se na trh dostane na jaře roku 2019.

Při první vizi měla California XXL v zadní vrchní části prodlouženou nadstavbu, která se do výroby nedostane a Grand California si ponechá klasické vnitřní uspořádání a tvar dodávky se zvýšenou střešní nástavbou. Zadní prostor je vybaven příčným dvojlůžkem, nad kterým jsou těsně pod stropem umístěny dvojité skříňky. Předek automobilu nabízí otočná sedadla řidiče a spolujezdce a dvoumístnou lavici s úchyty Isofix. Jelikož výrobce počítá, že se bude jednat také o rodinné auto, nad skupinou sezení je k dispozici zpod stropu spouštěcí lůžko pro děti. Za lavicí se nachází rozměrná koupelna (800×840 mm), kterou tvoří toaleta, sprcha a sklopné umyvadlo. Praktické detaily tvoří integrovaný držák toaletního papíru uvnitř skříňky, police s fixací sprchových potřeb, věšáky na ručníky nebo střešní poklop pro ventilaci. Kromě toho, detektor pohybu zajistí automatické osvětlení při vstupu do buňky. Standardní je i venkovní sprcha s regulací teploty vody. Nádrž na čistou vodu má objem 110 litrů.

VW Grand California

Reklama

Do vybavení kuchyňské části patří nerezový blok se dvěma plynovými hořáky a umyvadlem, skříňky a zásuvky poskytující dostatek úložného prostoru a 70 litrová chladnička s mrazákem, dostupná i z vnější strany přes posuvné dveře.
Dekorace interiéru je obecně v bílé barvě. Toto barevné provedení poskytuje světlou a vzdušnou atmosféru, jejíž účinnost zvyšují velké boční okna a světlík nad zadním lůžkem a v obývacím prostoru.

VW Grand California

Grand California bude využívat pro komfort a infotainment všechny systémy Crafter. Mezi ně patří například funkce městské nouzové brzdy, varování při vybočení z jízdního pruhu, parkovací asistent, adaptivní tempomat, couvací kamera apod. Volitelná bude také verze s pohonem všech čtyř kol.

Z Californie pochází i koncept dvoubarevného provedení. Spektrum univerzálního lakování se skládá z bílé Candy, stříbrné Reflex a šedé Indium. Dvoubarevné provedení je pak kombinací stříbrná / šedá, bílá / červená Kirschrot, bílá / modrá Deep Ocean Blue a bílá / béžová metaliza Mojave. Ceny nového modelu oznámí Volkswagen na Caravan Salonu v Dusseldorfu.

 

Foto: Volkswagen
Reklama