V roce 2023 bylo v Německu zaregistrováno celkem 90.365 nových karavanů a obytných automobilů, přičemž na předních místech byla se svými značkami jasně viditelná skupina Knaus Tabbert. Po rekordních výsledcích v prvních letech pandemie koronaviru se trh normalizoval podle očekávání odvětví. S počtem 68.469 nových registrací obytných automobilů a 21.896 nových registrací karavanů zaznamenalo odvětví oproti rekordním rokům 2020 a 2021 pokles, přesto je to poměrně dobrý roční výsledek, oznámilo Sdružení karavaningového průmyslu (CIVD) na své výroční tiskové konferenci 2024.

Společnost Knaus Tabbert se se svou prémiovou značkou Knaus prosadila jako lídr na trhu v oblasti nových registrací poprvé. S tržním podílem 8,6 % v kalendářním roce 2023, což představuje přibližně o 70 % více nových registrací než v předchozím roce, je Knaus jednoznačně nejsilnější značkou obytných vozidel v Německu. Dobře si vedla i značka Weinsberg, která si v německých registračních statistikách s tržním podílem 5,7 % rovněž zajistila přední místo a v kalendářním roce 2023 obsadila třetí místo.

Přečtěte si také:  Knaus Tabbert má za sebou úspěšný start do finančního roku 2024
Knaus Van TI
Knaus Van TI, Foto: Knaus Tabbert

V segmentu polointegrovaných obytných vozů je tento trend ještě výraznější. S podílem 18,1 % je značka Knaus na prvním místě před Weinsbergem na druhém místě s 10,0 % nových registrací.

„Téměř každý třetí polointegrovaný obytný vůz registrovaný v Německu v roce 2023 je vůz od skupiny Knaus Tabbert. Je to přesvědčivý důkaz, že jsme se naprosto správně zaměřili na technologie, inovace a rozmanitost. Tento mimořádně potěšitelný vývoj se v neposlední řadě opírá o silnou a etablovanou síť prodejců,“ říká Wolfgang Speck, generální ředitel společnosti Knaus Tabbert AG.

Zdroj: TZ Knaus Tabbert

Knaus Tabbert AG

Společnost Knaus Tabbert AG je předním výrobcem vozidel pro volný čas v Evropě se sídlem v Jandelsbrunnu v Dolním Bavorsku. Další pobočky v Německu jsou Mottgers a Schlüsselfeld, jakož i Nagyoroszi v Maďarsku. Společnost je od září 2020 kótována na frankfurtské burze cenných papírů a v roce 2022 dosáhla se svými značkami Knaus, Tabbert, T@B, Weinsberg, Morelo a internetovou platformou Rent and Travel tržby více než jednu miliardu eur a vyrobila téměř 30 000 rekreačních vozů s přibližně 4 000 zaměstnanci.

Domovská stránka společnosti: www.knaustabbert.de

Přečtěte si také:  Knaus Tabbert po úspěšném hospodářském roce 2023 očekává další vývoj tržeb

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!