Na veletrhu CMT ve Stuttgartu (13-21.1.2018) se představí první koncepty kempinkových úprav založených na nových vozů Mercedes-Benz třídy X. Na dlouho očekávané výstavě se objeví obytná nástavba Tischer a koncept přestavby od společnosti Van Essa s integrovanou kuchyní.

Mercedes-Benz třída X koncept Tischer
Mercedes-Benz třída X koncept Tischer. Foto: Auto-Medienportal.Net/Daimler

Nástavba Tischer nabízí prostor na spaní v alkovně s lůžkem o šířce 150 cm, vnitřní výšku téměř dva metry a kuchyň s plynovým sporákem se třemi hořáky. Tři vnitřní sedačky bude možné přeměnit na druhé lůžko. Integrovaná koupelna nabídne prostor i pro sprchování, a to díky skládacímu umyvadlu a otočnému WC.

Mercedes-Benz třída X koncept Van Essa
Mercedes-Benz třída X koncept Van Essa. Foto: Auto-Medienportal.Net/Daimler

Velmi odlišný přístup k pick-upu pochází z dílny Van Essa v podobě 250kg těžkého mobilního kempinkového doplňku. Integrovaný systém obsahuje kuchyň, včetně lednice, pultu pro vaření s možností mytí nádobí a úložného prostoru pro nádobí a zásoby. Druhá strana systému je volná a ponechává prostor pro individuální využití. Celý prostor v zadní části je chráněn poklopem z teakového dřeva se vzhledem palub jachet. Vodotěsný poklop je možné zvednout pod úhlem 45 stupňů za pomoci plynových tlumičů. Pro výlety trvající více dní doporučujeme instalovat střešní stan s vchodem směřujícím dozadu. (ampnet/jri)

Mercedes-Benz třída X koncept Van Essa
Mercedes-Benz třída X koncept Van Essa. Foto: Auto-Medienportal.Net/Daimler