Nový kempingový box Ququq MidiBox byl vyvinut speciálně pro Toyotu Proace Verso a je vhodný i pro vozidla, která jsou o něco kompaktnější než VW Bulli, přičemž zároveň nabízejí dostatek vnitřního prostoru. S ním je možné tyto vozy přeměnit na kempingové minivany v několika jednoduchých krocích.

Kempingový box Ququq MidiBox

Za tímto účelem je MidiBox umístěn v kufru a jako celek obsahuje vše podstatné pro cestu a kemping: postel, kuchyň, zásobníky s vodou a úložný prostor. Kuchyňskou část představuje kompaktní zásuvka s ochranou proti větru, dostupná přes zadní výklopné dveře. Zásuvka je na teleskopických kolejnicích s povolenou zátěží 45 kg.

Ququq MidiBox

Součástí je plynový sporák s dvěma hořáky a integrovanými plynovými kazetami. Jako zdroj na vodu slouží dva 10 litrové kanystry s plastovými mísami. Výsuv pro chladící box je volitelný. Instalace systému se provede snadno a za krátkou chvíli. Kuchyně je připravena k použití během několika sekund, pohodlné dvojlůžko je možné rozložit jednou rukou. Skládací postel s tvrdou pěnovou vložkou pro umístění na sklopené zadní sedadla (alternativně se sklopnými nohami) má ložnou plochu 125 x 195 cm. Vysoce kvalitní matrace ze studené pěny jsou vysoké 10 cm. Hmotnost MidiBoxu i s lůžkem je 67 kg (plus sporák, kanystry, misky a matrace). Základní rozměry boxu jsou 110 x 53 x 76 cm (š x v x h).

Ququq MidiBox je možné objednat přímo u výrobce nebo prostřednictvím německých dealerů Toyota, který ho nabízejí jako originální příslušenství. Jeho cena je 2790 € včetně DPH.

Toyota (de) zároveň nabízí k modelům Proace Verso i další kempingové příslušenství. K dispozici je například kempinková souprava se stolem a dvěma židlemi za 99 €, střešní stan nebo markýzy.

Střešní stan ARB Simpson III

Toyota Proace Verso

Se střešním stanem ARB Simpson III za 1600 eur Proace Verso snadno rozšíří možnosti pro spánek dalších dvou dospělých osob. Plocha postele je 140 x 240 cm, vnitřní výška je 130 cm. Navíc dodané rozšíření stanu přidá další chráněný prostor pro kempování. Systém je jednoduše namontován na dva základní střešní nosníky a kompletně je postaven za 15 až 20 minut.

Markýzy Sunseeker

Toyota Proace Verso

Na ochranu před sluncem jsou k dispozici markýzy Sunseeker (299 nebo 309 Eur) nebo ARB (365 Eur). Jejich šířka je přibližně 255 a hloubka 2,5 m (1,3 m na okraji vozidla). Rozměry trapézové markýzy bezpečně postačí na ochranu před sluncem a deštěm pro dvě až tři osoby. V závislosti na verzi je možné jejich rozšíření o další boční stěny (79 Eur) a přední stěnu za 195 Eur.

Foto: Ququq, Toyota