Zenec Z-3726 ZENEC Z-E3726 je inovativní, rozšířený navigační systém, vyvinutý speciálně pro obytné vozy FIAT Ducato, Citroen Jumper a Peugeot Boxer. Z-E3726 dokonale splyne s originálním vzhledem vašeho vozidla a lze ho pohodlně ovládat z dotykového displeje 7“/17.8 cm s vysokým rozlišením. Zenec Z-E3726 je přímým nástupcem modelu Z-E3715 a je vylepšený hned v několika směrech (designově, uživatelsky i technicky). Co je nového:

Tuner

 • Tuner byl nahrazen za zcela nový, výkonnější typ (dvojitý FM tuner). Příjem rádia v praxi je teď díky novému systému úplně o něčem jiném. Je hodně znát, že pracují dva tunery pro pásmo FM zároveň. Navíc, nový tuner neustále (cca každé 2 minuty) vytváří seznam stanic. Máte tedy automaticky vždy naladěné všechny použitelné stanice, které jsou v dané lokalitě k dispozici.
 • DAB+ – Zenec je nyní také vybaven dvojitým DAB+ tunerem pro pásmo III.

Navigace

 • Navigace – iGo NextGen – nový systém stále obsahuje možnost zadat rozměry obytného vozu a také obsahuje databázi více jak 20000 kempů po celé Evropě. Aktualizace map je nyní zdarma až jeden rok.

Bluetooth handsfree

 • Nyní se mohu připojit a plnohodnotně obsluhovat 2 telefony zároveň. Celkem se mohu párovat až 3 telefony.

Konektivita

 • USB – Pokročilé gracenote umožňuje i na USB vyhledávat systémem „iPod“, což znamená podle žánru, interpreta, albumu i songu. Navíc Zenec dovede automaticky generovat play listy podle nálady. Vy si jen jednoduše zvolíte, na jaký druh hudby máte zrovna náladu. Neustále je také možné USB používat pro přehrávaní filmů (i za jízdy). Je také možné dokoupit USB HUB (pro až 4 USB).
 • iPod – díky novému Apple chipu nyní funkce iPod podporuje už jen „Apple lightning konektorové“ produkty iPhone 5 a novější.
 • Smart link – Funkce smartlink a konektor HDMI umožňuje připojení mobilních zařízení.
 • Kamera – vstup kamery je s možností použití kamery s mikrofonem (kamerový vstup má nyní audio / video IN). Pokročilé je nastavení kamery, kdy můžu mimo jiné vložit a nastavit pomocné čáry v obraze kamery.

Ostatní

 • Menu – je ještě jednodušší a přehlednější pro uživatele. Možnost vytvoření rychlého menu urychluje používání / přepínání různých zdrojů.
 • Design – ještě lépe pasuje do kokpitu (viz obrázky níže).
 • Tlačítka – pro pohodlnější noční jízdu je přístroj vybaven tlačítkem DISP, kdy prvním stisknutím snížím jas display a druhým stisknutím display úplně vypne, ale přesto stále slyším zvuk a mohu například ovládat hlasitost. Nic už vás ale neoslňuje. Druhé nové tlačítko na předním panelu je tlačítko CAM, kterým mohu (pokud je kamera vhodně zapojena) kdykoli zobrazit obraz kamery (i když jedu dopředu) a na pozadí mi stále hraje například rádio. Stále je zde také tlačítko ALT, kam mohu „naprogramovat“ různé funkce.
 • Zvuk – Zenec používá DSP procesor s funkcí: pásmový ekvalizér, nastavení časového zpoždění, předdefinované nastavení dle druhu vozidla, loudness i ultrabass. Také výkon koncového stupně je o poznání větší a zvukově se jedná o nejlepší Zenec všech dob. Výkon jeho koncového zesilovače vás jistě překvapí.

Specifikace a více info na: www.zenec.cz

zdroj a foto: www.zenec.cz